Зеленський дав нові доручення міністрам: оновлений чек-ліст (ІНФОГРАФІКА)

Президент України Володимир Зеленський провів чергову зустріч з Кабінетом міністрів і керівниками Верховної ради. Як і два місяці тому, глава держави знову поставив низку завдань з дедлайнами. Різниця тільки в тому, що цього разу більш масштабні реформи потрібно втілити в стислі терміни. «Слово і Діло» оновило чек-ліст реформ нової влади.

До 1 січня 2020-го

Кінець року в міністрів буде дуже «гарячим», до 1 січня вони повинні виконати масу завдань.

Нещодавнього зростання України на сім пунктів в рейтингу Doing Business – мало. Зеленський доручив до кінця року розробити план заходів для ще більшого поліпшення позиції України в рейтингу. Це завдання для міністра економіки Тимофія Милованова.

Крім того, Милованов повинен підготуватися до відкриття ринку землі, створити електронний реєстр інженерів-землевпорядників та надати їм право здійснення державної реєстрації цієї землі. Також є низка завдань з питань приватизації: передати до Фонду державного майна 500 підприємства для продажу, визначити топ-5 об'єктів для підготовки до великої приватизації.

Також міністру економіки доручено розробити програму створення робочих місць і забезпечити впровадження кращих світових практик корпоративного управління в топ-10 державних компаній.

Одне з найскладніших завдань у міністра розвитку громад і територій Альони Бабак: ліквідувати корупцію у сфері державного архітектурно-будівельного контролю. Зробити це потрібно шляхом переведення адміністративних послуг в будівництві в електронний формат. Навряд чи з цим реально впоратися до кінця року.

Міністр фінансів Оксана Маркарова повинна до 1 січня створити сприятливі умови для підприємців, підготувавши законопроект про запровадження дворічного мораторію на перевірки ФОП.

Масштабні завдання у міністра оборони Андрія Загороднюка: створити військову поліцію, затвердити структуру Плану оборони України і впровадити нову об'єднану систему керівництва і управління силами оборони за стандартами НАТО.

Також до кінця року повинні впровадити сервіси призначення пенсій, отримання довідок та оформлення листків непрацездатності та про доходи за допомогою мобільного додатку. Міністр соціальної політики Юлія Соколовська, крім цього, повинна впровадити механізм призначення пенсії при досягненні відповідного віку без звернення громадян.

На електронні послуги в задачах Зеленського був особливий акцент. Цього року ще повинні забезпечити видачу дозволів на міжнародні перевезення в електронній формі, створити концепцію об'єднаного реєстру ветеранів, розробити технічне завдання для платформи «Е-ветеран», запустити перший етап проєкту «єМалятко».

Цікаве завдання у міністра культури. Володимир Бородянський повинен забезпечити розробку законопроєкту про медіа. Документ передбачатиме інструменти боротьби з фейками, маніпуляціями, вимоги щодо стандартів новин і заборона фізичним і юридичним особам з країни-агресора володіти або фінансувати медіа.

До 1 лютого 2020-го

Також серед пріоритетів на найближчий час – удосконалення системи екстреної медицини. Для цього Зеленський доручив автономізувати центри екстреної медичної допомоги, розробити нову систему підготовки та підвищення кваліфікації працівників, реалізувати пілотний проєкт екстреної системи медичної допомоги та запровадити електронну систему для оптимізації роботи диспетчерських.

Крім того, до лютого міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька повинна забезпечити створення та функціонування Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

До 1 травня 2020-го

Менш ніж за вісім місяців міністру енергетики та захисту довкілля Олексію Оржелю доручено реформувати вугільну галузь.

До 1 липня 2020-го

До середини літа міністр юстиції повинен сформувати законодавчу основу для роботи електронного нотаріату. Міністру інфраструктури Владиславу Криклію президент доручив затвердити перелік об'єктів концесії на 2020-2023 роки почати підготовку до конкурсів. Нагадаємо, що недавно Верховна рада ухвалила закон про концесії.

До 1 жовтня 2020-го

Майже рік є в Оксани Маркарової, щоб забезпечити створення нового органу з розслідування фінансових злочинів. Цьому органу передадуть функції податкової міліції та інших правоохоронних органів у сфері розслідування економічних злочинів.


10.11.2019 1662
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

4704
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

477
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14646 30
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1718
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

989
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6400

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

766

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1582

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1375

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1257
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

620
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

768
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1673
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

699
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

992
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6046
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14306
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

368
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

669
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

584
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

905 2