Збитки сягають сотні мільйонів гривень, а відновлення може затягнутись: якими є наслідки обстрілів Бурштинської ТЕС

Збитки від ракетних ударів на три електростанції компанії оцінюють у сотні мільйонів гривень, а через те, що частину деталей треба виготовляти індивідуально, відновлення може затягнутись.

Про це повідомили у компанії ДТЕК Енерго на запит "Еспресо.Захід", передає Фіртка.

"У результаті обстрілів було пошкоджено не лише Бурштинську ТЕС на Івано-Франківщині, але й Ладижинську ТЕС на Вінниччині та Придніпровську ТЕС на Дніпропетровщині. Ударами пошкоджено енергетичне обладнання підприємств, на окремих об’єктах – пошкоджена інфраструктура.

Ситуація складна, пошкодження значні. Після усунення наслідків обстрілів та огляду пошкодженого обладнання, енергетики компанії роблять все можливе, щоб якнайшвидше його відновити, – повідомили у департаменті комунікацій ДТЕК Енерго. – Про точні терміни говорити наразі передчасно.

Обладнання, що не зазнало серйозних пошкоджень наразі продовжує свою роботу. Для частини обладнання, що зазнало серйозних пошкоджень внаслідок ударів, відновлення може тривати від кількох тижнів до місяців.

Тут багато залежить від наявності запчастин та швидкості виготовлення деталей, яких не достатньо у запасах".

Специфіка  будови теплових електростанцій станцій у  тому, що більшість обладнання виготовлене індивідуально, тому на повноцінне відновлення діяльності потрібен значний час і багато ресурсів. 

"Збитки значні, і вони вимірюються сотнями мільйонів гривень, – кажуть у компанії. – У ДТЕК Енерго готувалися до подібних ситуацій і мають чіткий план дій. Енергетики компанії знаходяться на постійному зв’язку з "Укренерго", у разі потреби готові залучити усі доступні на ТЕС ДТЕК Енерго потужності для підтримання надійності української енергосистеми.

Для цього ДТЕК Енерго завчасно підготував свої ТЕС до роботи в періоди пікових навантажень під час осінньо-зимового періоду. Завершено ремонти 19 енергоблоків, інвестовано понад 1,3 млрд грн.

Планові ремонти тривають на 4 блоках, ще 3 заплановано реалізувати до кінця року. Усього ДТЕК планує виконати цього року 26 ремонтів".

Щодо відновлення експорту електроенергії з Бурштинської ТЕС до ЄС, то він буде можливий, якщо на українському ринку буде достатньо електроенергії.

"16 березня 2022 року українська енергосистема достроково синхронізувалася з ENTSO-E.

Після об’єднання енергосистем можливість експорту до ЄС залежить від наявності профіциту електроенергії в усій енергосистемі України та дозволеної пропускної здатності, що розподіляється на відповідних аукціонах.

Це питання належить до компетенції системного оператора – НЕК "Укренерго".   

Нагадаємо, що 10 жовтня, зафіксували влучення чотирьох ракет у відкритий розподільчий пристрій Бурштинської ТЕС. Крім того, силами ППО збили одну ракету ворожих військ.

Водночас 11 жовтня, рада оборони Прикарпаття прийняла рішення перекривати дорогу до Бурштинської ТЕС під час порівняних тривог, щоб мінімізувати наслідки ракетних ударів.

Івано-Франківська обласна прокуратура розпочала досудове розслідування за фактами обстрілу Бурштинської ТЕС

Нардеп Михайло Волинець вважає, що ударом по Бурштинській ТЕС Росія намагалась злякати Європу.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!



Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1881
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1819
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1816
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5359 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2113 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1479

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

684

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

740

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

933

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

970
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1720
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3633
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10213
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26088
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10139 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7678
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

861
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1362
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

348
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1237
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

833
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1041