Збільшення послуг та зручність для пацієнтів: як в Івано-Франківську об'єднали чотири медичні заклади

Фото: Facebook/Івано-Франківська міська рада


З 8 травня в Івано-Франківську запрацював кластерний медичний заклад.

Зокрема, об'єднали чотири комунальні установи охорони здоров'я — міську клінічну лікарню №1, міський перинатальний центр, стоматологічну поліклініку та міську дитячу лікарню. 

Тут пацієнтам надаватимуть медичну допомогу вторинного рівня, розповіла під час брифінгу 20 травня директорка КНП «Міська клінічна лікарня №1» Тереза Стефанків, пише Фіртка.

Зі слів Стефанків, медзаклад має 21 пакет медичних послуг, 12 з яких — об'єднані. 

"Ми змогли організувати роботу так, що досить швидко подалися на всі пакети. Нам їх підтвердили.

Тепер очікуємо підписання договорів. Національна служба здоров’я може розглядати їх до трьох місяців", — додає Тереза Стефанків.

Крім цього, Стефанків розповіла, як у кластерному медзакладі працюють зі спільними пакетами.

"Пакет реабілітації, до прикладу, є у дитячій лікарні та у клінічній лікарні №1. Тобто, реабілітаційну допомогу людям надають у двох закладах.

У дитячій — дітям, а у клінічній — переважно військовим та жителям, які потребують такої допомоги. Також є спільні стаціонарні пакети", — зазначає директорка.

Заступник міського голови Олександр Левицький уточнює, у цей час можуть виникнути труднощі з фінансуванням об'єднаного закладу. Тому може знадобитись додаткова грошова допомога з міського бюджету.

"Всі процедури ми виконали вчасно. Ми вдячні Національній службі здоров’я, що вони погодили пакети, а не відхилили їх.

Однак, всі, хто проходив реорганізацію, знають, що можуть виникати труднощі. Наприклад, один з останніх випадків — невиплата заробітної плати працівникам інфекційної лікарні.

Тому в нас може бути потреба у додатковій фінансовій підтримці об’єднаного закладу", — пояснює Левицький.

За словами директорки, щоб реорганізовані лікарні відповідали кластеру, також потрібно створити центр ментального здоров'я.

"Нам ще необхідно зробити центр ментального здоров'я. Така вимога є від Міністерства охорони здоров'я та від Національної служби здоров'я, тому це робитимемо.

Також працюватимемо над ремонтами в закладах. Зараз ми відкрили клінічні кабінети в підрозділі лікарні № 1 — і це дало змогу залучити ще більше пацієнтів.

Об'єднання закладів об'єднує і ресурси — як матеріальні, так і людські, тому свої проблеми закриватимемо своїми силами", — ділиться Стефанків.

Нагадаємо, раніше начальниця управління охорони здоров'я Алла Вацеба пояснювала, об’єднання декількох медичних закладів буде насамперед зручним для пацієнтів. Крім того, усі працівники згаданих медичних закладів й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.

"Пацієнти усю потрібну допомогу, від огляду до лікування, отримуватимуть в межах однієї установи. Це зручно.

Також потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо", — уточювала Вацеба.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


20.05.2024 1080
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

835 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

786
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1601
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2229
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4206 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3211

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

208

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

438

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

379

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

852
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

618
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

660
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

947
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1061
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

664
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6247
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1740
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31757 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1526
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

749 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

714