Збільшення послуг та зручність для пацієнтів: як в Івано-Франківську об'єднали чотири медичні заклади

Фото: Facebook/Івано-Франківська міська рада


З 8 травня в Івано-Франківську запрацював кластерний медичний заклад.

Зокрема, об'єднали чотири комунальні установи охорони здоров'я — міську клінічну лікарню №1, міський перинатальний центр, стоматологічну поліклініку та міську дитячу лікарню. 

Тут пацієнтам надаватимуть медичну допомогу вторинного рівня, розповіла під час брифінгу 20 травня директорка КНП «Міська клінічна лікарня №1» Тереза Стефанків, пише Фіртка.

Зі слів Стефанків, медзаклад має 21 пакет медичних послуг, 12 з яких — об'єднані. 

"Ми змогли організувати роботу так, що досить швидко подалися на всі пакети. Нам їх підтвердили.

Тепер очікуємо підписання договорів. Національна служба здоров’я може розглядати їх до трьох місяців", — додає Тереза Стефанків.

Крім цього, Стефанків розповіла, як у кластерному медзакладі працюють зі спільними пакетами.

"Пакет реабілітації, до прикладу, є у дитячій лікарні та у клінічній лікарні №1. Тобто, реабілітаційну допомогу людям надають у двох закладах.

У дитячій — дітям, а у клінічній — переважно військовим та жителям, які потребують такої допомоги. Також є спільні стаціонарні пакети", — зазначає директорка.

Заступник міського голови Олександр Левицький уточнює, у цей час можуть виникнути труднощі з фінансуванням об'єднаного закладу. Тому може знадобитись додаткова грошова допомога з міського бюджету.

"Всі процедури ми виконали вчасно. Ми вдячні Національній службі здоров’я, що вони погодили пакети, а не відхилили їх.

Однак, всі, хто проходив реорганізацію, знають, що можуть виникати труднощі. Наприклад, один з останніх випадків — невиплата заробітної плати працівникам інфекційної лікарні.

Тому в нас може бути потреба у додатковій фінансовій підтримці об’єднаного закладу", — пояснює Левицький.

За словами директорки, щоб реорганізовані лікарні відповідали кластеру, також потрібно створити центр ментального здоров'я.

"Нам ще необхідно зробити центр ментального здоров'я. Така вимога є від Міністерства охорони здоров'я та від Національної служби здоров'я, тому це робитимемо.

Також працюватимемо над ремонтами в закладах. Зараз ми відкрили клінічні кабінети в підрозділі лікарні № 1 — і це дало змогу залучити ще більше пацієнтів.

Об'єднання закладів об'єднує і ресурси — як матеріальні, так і людські, тому свої проблеми закриватимемо своїми силами", — ділиться Стефанків.

Нагадаємо, раніше начальниця управління охорони здоров'я Алла Вацеба пояснювала, об’єднання декількох медичних закладів буде насамперед зручним для пацієнтів. Крім того, усі працівники згаданих медичних закладів й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.

"Пацієнти усю потрібну допомогу, від огляду до лікування, отримуватимуть в межах однієї установи. Це зручно.

Також потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо", — уточювала Вацеба.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


20.05.2024 986
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

285
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2213
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1617
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1923
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5536 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4063

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1035

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1047

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1560

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1052
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

799
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

664
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14464
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10319
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5972
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

544
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5211 6
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28380 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

411
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

543
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

383
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

571