Фото: Facebook/Івано-Франківська міська рада
З 8 травня в Івано-Франківську запрацював кластерний медичний заклад.
Зокрема, об'єднали чотири комунальні установи охорони здоров'я — міську клінічну лікарню №1, міський перинатальний центр, стоматологічну поліклініку та міську дитячу лікарню.
Тут пацієнтам надаватимуть медичну допомогу вторинного рівня, розповіла під час брифінгу 20 травня директорка КНП «Міська клінічна лікарня №1» Тереза Стефанків, пише Фіртка.
Зі слів Стефанків, медзаклад має 21 пакет медичних послуг, 12 з яких — об'єднані.
"Ми змогли організувати роботу так, що досить швидко подалися на всі пакети. Нам їх підтвердили.
Тепер очікуємо підписання договорів. Національна служба здоров’я може розглядати їх до трьох місяців", — додає Тереза Стефанків.
Крім цього, Стефанків розповіла, як у кластерному медзакладі працюють зі спільними пакетами.
"Пакет реабілітації, до прикладу, є у дитячій лікарні та у клінічній лікарні №1. Тобто, реабілітаційну допомогу людям надають у двох закладах.
У дитячій — дітям, а у клінічній — переважно військовим та жителям, які потребують такої допомоги. Також є спільні стаціонарні пакети", — зазначає директорка.
Заступник міського голови Олександр Левицький уточнює, у цей час можуть виникнути труднощі з фінансуванням об'єднаного закладу. Тому може знадобитись додаткова грошова допомога з міського бюджету.
"Всі процедури ми виконали вчасно. Ми вдячні Національній службі здоров’я, що вони погодили пакети, а не відхилили їх.
Однак, всі, хто проходив реорганізацію, знають, що можуть виникати труднощі. Наприклад, один з останніх випадків — невиплата заробітної плати працівникам інфекційної лікарні.
Тому в нас може бути потреба у додатковій фінансовій підтримці об’єднаного закладу", — пояснює Левицький.
За словами директорки, щоб реорганізовані лікарні відповідали кластеру, також потрібно створити центр ментального здоров'я.
"Нам ще необхідно зробити центр ментального здоров'я. Така вимога є від Міністерства охорони здоров'я та від Національної служби здоров'я, тому це робитимемо.
Також працюватимемо над ремонтами в закладах. Зараз ми відкрили клінічні кабінети в підрозділі лікарні № 1 — і це дало змогу залучити ще більше пацієнтів.
Об'єднання закладів об'єднує і ресурси — як матеріальні, так і людські, тому свої проблеми закриватимемо своїми силами", — ділиться Стефанків.
Нагадаємо, раніше начальниця управління охорони здоров'я Алла Вацеба пояснювала, об’єднання декількох медичних закладів буде насамперед зручним для пацієнтів. Крім того, усі працівники згаданих медичних закладів й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.
"Пацієнти усю потрібну допомогу, від огляду до лікування, отримуватимуть в межах однієї установи. Це зручно.
Також потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо", — уточювала Вацеба.