фото: ілюстративне
Створення медичних кластерів сприятиме додатковому залученню у казну Івано-Франківська майже 350 мільйонів гривень з державного бюджету.
Про це в етері радіо "Західний полюс" повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.
Так, дві кластерні лікарні створюють в Івано-Франківську: на базі Центральної міської клінічної лікарні та об'єднають чотири медзаклади — міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, міську дитячу лікарню та стоматполіклініку.
"Була дискусія: перинатальний центр та профспілка багато виступали. Ми врахували деякі моменти, і до наступної сесії допишемо статут.
Така зміна — не забаганка місцевої влади. Це — вимога держави. Ми змушені робити ці заходи для того, щоб не втратити державне фінансування.
Для нас це немалі гроші — майже 350 мільйонів гривень, які ми додатково можемо отримувати з державного бюджету", — уточнив Марцінків.
Навіщо потрібна така реорганізація, Фіртці розповіла начальниця управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради Алла Вацеба.
Зі слів посадовиці, реорганізація медичних закладів у місті зумовлена реформою охорони здоровʼя.
"28 лютого 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову про формування спроможної мережі охорони здоров'я. Ця реформа потрібна для того, щоб медицина в області була доступною та якісною.
Потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо.
Згідно з цією постановою, медичний заклад має бути багатопрофільним закладом охорони здоров'я, що надає різні види допомоги дитячому та дорослому населенню не менше як за двадцятьма напрямками медичної допомоги.
Тобто, йдеться про те, щоб пацієнт мав змогу отримати допомогу в одному медичному закладі", — уточнює Алла Вацеба.
Алла Вацеба каже, що фінансування окремих закладів з виділенням коштів на адміністрацію та комунальні послуги, щоб надавати лише одну медичну послугу, є нерентабельним.
"Монопрофільні заклади незабаром можуть стати фінансово нестійкими та не зможуть існувати самостійно без об'єднання з багатопрофільними закладами.
Вже сьогодні чимало з них потребують додаткового фінансування з боку місцевої влади, оскільки кошти, виділені Національною службою здоров'я України, недостатні для їхньої ефективної роботи.
Тому треба поспішити. З 1 січня 2024 року має бути новий пакет НСЗУ, тому, аби отримати фінансування, треба до цього часу встигнути провести реорганізацію", — додає посадовиця.
Об'єднання декількох медичних закладів насамперед буде зручним для пацієнтів. Крім того, як продовжує Алла Вацеба, всі працівники, згаданих медичних закладів, й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.
"Ми йдемо найменш болючим шляхом реорганізації — шляхом приєднання без звільнення працівників. Жодну лікарню не закриють. Всі працюватимуть на різних рівнях надання медичної допомоги.
Це буде своєрідне об’єднання закладів, втім всі залишаться працювати на своїх місцях — нікого не звільнятимуть. Простими словами — для працівників будуть зміни лише в трудовій книжці.
Тому сьогодні не говоримо про те, що реформа про закриття чи скорочення людей, — таких завдань немає. Є мета — збереження кадрів та лікарень. Усі колективи повним складом переходять до кластерного закладу.
Керівники міської клінічної лікарні №1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні залишаться, як директори відділів, а очолюватиме кластерний медзаклад генеральний директор".
Окрім того, додає Алла Вацеба, такі медичні заклади, за реформою, будуть максимально оснащені сучасним обладнанням, а також там надаватимуть більший спектр послуг.
"Мусимо дбати про колективи, збереження здоров'я та життя пацієнтів та рівень надання медичної допомоги. Кластерним закладам держава гарантує забезпечення високовартісного обладнання, медичних розхідних матеріалів. Йдеться про мільйони гривень.
Якщо держава розділятиме кошти на заклади, то чому цим не скористатись? Керівники закладів вже обговорюють, яким чином досягти максимального фінансування з державного бюджету при об'єднанні", — резюмує начальниця управління охорони здоров'я.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: