Залучать майже 350 мільйонів гривень з державного бюджету: чому в Івано-Франківську об'єднують медичні заклади

фото: ілюстративне


Створення медичних кластерів сприятиме додатковому залученню у казну Івано-Франківська майже 350 мільйонів гривень з державного бюджету.

Про це в етері радіо "Західний полюс" повідомив міський голова Руслан Марцінків, передає Фіртка.

Так, дві кластерні лікарні створюють в Івано-Франківську: на базі Центральної міської клінічної лікарні та об'єднають чотири медзаклади — міську клінічну лікарню № 1, міський перинатальний центр, міську дитячу лікарню та стоматполіклініку. 

"Була дискусія: перинатальний центр та профспілка багато виступали. Ми врахували деякі моменти, і до наступної сесії допишемо статут.

Така зміна — не забаганка місцевої влади. Це — вимога держави. Ми змушені робити ці заходи для того, щоб не втратити державне фінансування.

Для нас це немалі гроші — майже 350 мільйонів гривень, які ми додатково можемо отримувати з державного бюджету", — уточнив Марцінків.


Навіщо потрібна така реорганізація, Фіртці розповіла начальниця управління охорони здоров'я Івано-Франківської міської ради Алла Вацеба.

Зі слів посадовиці, реорганізація медичних закладів у місті зумовлена реформою охорони здоровʼя.

"28 лютого 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову про формування спроможної мережі охорони здоров'я. Ця реформа потрібна для того, щоб медицина в області була доступною та якісною.

Потреба в створенні кластерного медичного закладу з'явилась у зв’язку з медичною реформою в Україні — Уряд фінансуватиме лише спроможні установи, які відповідають вимогам щодо кваліфікації працівників, приміщень, кількості послуг тощо.

Згідно з цією постановою, медичний заклад має бути багатопрофільним закладом охорони здоров'я, що надає різні види допомоги дитячому та дорослому населенню не менше як за двадцятьма напрямками медичної допомоги.

Тобто, йдеться про те, щоб пацієнт мав змогу отримати допомогу в одному медичному закладі", — уточнює Алла Вацеба.

Алла Вацеба каже, що фінансування окремих закладів з виділенням коштів на адміністрацію та комунальні послуги, щоб надавати лише одну медичну послугу, є нерентабельним.

"Монопрофільні заклади незабаром можуть стати фінансово нестійкими та не зможуть існувати самостійно без об'єднання з багатопрофільними закладами.

Вже сьогодні чимало з них потребують додаткового фінансування з боку місцевої влади, оскільки кошти, виділені Національною службою здоров'я України, недостатні для їхньої ефективної роботи.

Тому треба поспішити. З 1 січня 2024 року має бути новий пакет НСЗУ, тому, аби отримати фінансування, треба до цього часу встигнути провести реорганізацію", — додає посадовиця.

Об'єднання декількох медичних закладів насамперед буде зручним для пацієнтів. Крім того, як продовжує Алла Вацеба, всі працівники, згаданих медичних закладів, й надалі працюватимуть на своїх робочих місцях.

"Ми йдемо найменш болючим шляхом реорганізації — шляхом приєднання без звільнення працівників. Жодну лікарню не закриють. Всі працюватимуть на різних рівнях надання медичної допомоги.

Це буде своєрідне об’єднання закладів, втім всі залишаться працювати на своїх місцях — нікого не звільнятимуть. Простими словами — для працівників будуть зміни лише в трудовій книжці.

Тому сьогодні не говоримо про те, що реформа про закриття чи скорочення людей, — таких завдань немає. Є мета — збереження кадрів та лікарень. Усі колективи повним складом переходять до кластерного закладу.

Керівники міської клінічної лікарні №1, міського перинатального центру, стоматполіклініки й міської дитячої лікарні залишаться, як директори відділів, а очолюватиме кластерний медзаклад генеральний директор".

Окрім того, додає Алла Вацеба, такі медичні заклади, за реформою, будуть максимально оснащені сучасним обладнанням, а також там надаватимуть більший спектр послуг.

"Мусимо дбати про колективи, збереження здоров'я та життя пацієнтів та рівень надання медичної допомоги. Кластерним закладам держава гарантує забезпечення високовартісного обладнання, медичних розхідних матеріалів. Йдеться про мільйони гривень.

Якщо держава розділятиме кошти на заклади, то чому цим не скористатись? Керівники закладів вже обговорюють, яким чином досягти максимального фінансування з державного бюджету при об'єднанні", — резюмує начальниця управління охорони здоров'я.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську створюють дві кластерні лікарні: що відомо (ВІДЕО)

COVID-19: яка ситуація в Івано-Франківській області з початку повномасштабної війни

Бригада обласного центру екстреної медичної допомоги здійснила успішну електричну кардіоверсію


Коментарі ()

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

445
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

4342
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1378
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1269
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2510
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3915

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

314

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1141

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

984

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

921
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

226
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10600
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

253
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

554
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5617
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1357
05.05.2025

У Музеї етнографії в Крилосі провели великодній фестиваль, який об’єднав традиції різних етнографічних груп Прикарпаття.  

315
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

102
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

543 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

971
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

843