Активне захоплення Всесвітньою павутиною відбивається на стані мозку людини, встановили американські вчені. З одного боку, Інтернет сприяє розвитку здатності швидко приймати рішення і покращує короткочасну пам'ять, а з іншого - відучує користувача глибоко вникати в проблему.
"Навик до швидкого і постійного проглядання сайтів - серфінгу в інтернеті - веде до того , що інтелектуальна діяльність стає поверхневою", - думка одного з провідних американських фахівців у галузі кібернетичної інформації Ніколаса Карра.
Дослідження переконливо довели, що у тих, хто проводить в Інтернеті багато часу, швидко розвиваються дві ділянки головного мозку - частина, що відповідає за короткочасну пам'ять, і центр, відповідальний за прийняття швидких рішень.
У той же час ті зони мозку, які відповідають за детальний аналіз та глибоке продумування проблеми, залишаються без навантаження і поступово втрачають навик до інтенсивної роботи. У результаті інтернет-користувачі перетворюються в імпульсивних людей, не здатних до інтелектуальної діяльності.
Варто відзначити, що найбільші світові корпорації вже взяли на замітку це відкриття медиків. Так, американська авіабудівна компанія Boeing створила спеціальний підрозділ експертів, завданням яких є допомога молодим інженерам компанії у підтримці їхньої інтелектуальної форми за рахунок збалансованого підходу до роботи в Інтернеті і з традиційною науковою літературою.
За матеріалами: http://www.dni.ru