Затоплені та знищені бомбосховища Івано-Франківська (фоторепортаж)

 

/data/blog/69716/10360d7cc87f5246942eeb0f0ee8794f.jpg

 

Для населення зараз відпрацьовуються як захисні споруди пристосовані підвальні або заглиблені приміщення. Кошти на їх відновлення відповідно мають виділяти власники: ОСББ, ЄРЦ та інші. Про це повідомив начальник Управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Чернецький.

 

За його словами, люди повинні самостійно облаштовувати та прибирати приміщення для захисту, які сьогодні закидані сміттям або затоплені.

 

Нещодавно голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з заступником голови Державної служби з надзвичайних ситуацій України генерал-майором служби цивільного захисту Василем Стоєцьким.

 

В ході зустрічі, Василь Стоєцький зазначив, що є певні зауваження та пропозиції щодо їх вирішення, передає кореспондент Фіртки.

 

Зокрема, зараз стоїть важлива задача приведення територіальних підсистем цивільного захисту у відповідний стан підвищеної готовності, як це визначено відповідним розпорядженням прем’єр-міністра України. Тобто необхідно привести всі документи відповідно до кодексу цивільного захисту. Адже є певні недоліки щодо дотримання та запровадження цих нормативних актів. Це теоретична сторона, яку необхідно переводити в практичну площину. За словами Стоєцького, ми повинні чітко знати свої обов’язки та дії у випадку надзвичайної ситуації, при необхідності пройти додаткові консультативні навчання.

 

Також необхідно привести всі системи у відповідний стан, до прикладу систему оповіщення населення, зробити ревізію, практичні тренування, можливо технічні поправки. Крім того, потрібно налагодити роботу захисних споруд, адже вона на сьогодні потребує чіткого регулювання, необхідно вести чіткий облік, інвентаризацію, приведення не тільки захисних споруд, а й пристосованих приміщень до того стану, в якому вони можуть використовуватися.

 

Тому усі керівники повинні чітко знати свої обов’язки.

 

«Згідно кодексу керівником цивільного захисту являється губернатор. Наразі є недоліки щодо організаційної роботи, адже не кожен керівник служби знає чіткі і конкретні свої дії. Це організаційні складові, які не потребують додаткових коштів, потрібно просто організаційно доопрацювати»,  зауважив Стоєцький.

 

Очільник області запевнив, що прикладе всіх зусиль для забезпечення готовності всіх служб до надзвичайних ситуацій.

 

«Ми розуміємо всю складність та відповідальність ситуації, що склалась в країні. Ці завдання для нас є пріоритетними. Не на словах, а на практиці нам треба бути готовими до таких ситуацій. Я запевняю, що ми на 100% забезпечимо приведення систем цивільного захисту в режим підвищеної готовності», - пообіцяв Гончарук.

 

Натомість, небайдужі франківці розробили сайт на якому розміщена карта бомбосховищ міста.

 

Наразі на ній нанесено близько 50 об’єктів з описом стану приміщень та їх світлинами. Варто зауважити, що більшість бомбосховищ знаходяться в незадовільному стані.

 

Довідка:

Сховище цивільної оборони - спеціальна споруда, призначене для захисту людей від зброї масового ураження. Попередниками сховищ цивільної оборони були сховища від ураження отруйними газами початку 20-го століття, що захищали людей від хімічної зброї і бомбосховища 30-40-х років з переважним захистом від бомб і снарядів. Термін «Сховище» щодо цивільних захисних споруд почав застосовуватися в літературі і в колі фахівців ще в довоєнний час, щоб об'єднати під одним терміном різнорідні бомбосховища та легкі споруди хімічного захисту, але по-справжньому увійшов в побут і по черзі витіснив терміни «газосховище» і «бомбосховище» значно пізніше.

Сховища повинні забезпечувати можливість безперервного перебування в них укритих людей на протязі двох діб. За ступенем захисту від дії хвилі удару ядерного вибуху сховища розділяються на І, ІІ, ІІІ і ІУ класи.

Нормативний клас сховищ залежить від групи міста, категорії суб'єкта господарської діяльності і місця розташування об'єкту. При цьому радіус збору укривання людей приймається у разі забудови території одноповерховими будинками 500 м, а багатоповерховими будинками - 400 м.

За умовами зведення сховища можуть бути, які завчасно зводяться в мирний час або швидко будуються з введенням повної готовності цивільної оборони. Сховища, які завчасно будуються в мирний час, проектуються, як правило, вбудованими в підвальні поверхи споруд і будинків. При неможливості створення вбудованих сховищ, допускається будівництво окремо розташованих сховищ.

В мирний час сховища повинні використовуватися в інтересах суб’єкта господарської діяльності та обслуговування населення. Місткість сховищ по типовим проектам складає: 100, 150, 300, 450, 600, 750, 900, 1200,1500, 1800 і більше чоловік.

Приміщення сховищ розділяються на основні (приміщення для укривання людей, тамбури-шлюзи, тамбури) допоміжні (приміщення для розміщення обладнання систем фільтровентиляції, електрозабезпечення, водозабезпечення і каналізації). В сховищах передбачаються захисні входи і виходи.

Норма площі підлоги основних приміщень для одної людини складає не менше 0,4-0,5 м², а використання сховищ у мирний час для виробничих потреб повинне складати не більше ніж 40% загальної площі сховища. Об'єм приміщень на одну людину повинен бути не менше ніж 1,5 м³. Приміщення для укриття людей обладнують нарами для сидіння розміром 0,45×0,45 м, для лежання 0,55×1,8 м - на одну людину, ширина проходу між ними повинна бути 0,7-0,85 м, а ширина прохідного проходу в сховищі повинна бути 0,9-1,2 м.

Розміри приміщення для фільтровентиляційного обладнання визначаються його габаритами і площею необхідною для його обслуговування.

Дизельна електростанція розташовується біля зовнішньої стіни сховища і відділяється від інших приміщень негорючою стіною з величиною вогнестійкості, яка дорівнює 1 годині. Вхід у ДЕС зі сховища обладнується тамбуром з двома герметичними две­рима, що відкриваються в бік сховища.

Санітарні вузли: для чоловіків - 1 очко і 1 пісуар на 150 чоловік; для жінок - 1 очко на 75 чоловік; один умивальник на кожні 200 чоловік, але не менше одного на санітарний вузол.

При проектуванні та будівництві прагнуть до того, щоб фільтровентиляційна камера, санвузли та інші допоміжні приміщення займали мінімальну площу.

 

 

Арматурний завод, вул. Коновальця, 229

Вбудоване сховище цивільної оборони. На поточний момент затоплене і не придатне для використання. Дізель-генератор демонтований. 

 

 

 

 

 

Онкологічний диспансер, с. Чукалівка, вул. Медична, 15
 
Вбудоване сховище цивільної оборони розраховане на 300 людей. Відносно придатне для використання. Потребує косметичного ремонту. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Деревообробний комбінат, вул. Ребета, 6
Окремостояче сховище цивільної оборони. Частково знищене. 
 
 
 
 
 
 
 

Промприлад, вул. Сахарова, 23
Вбудоване сховище цивільної оборони. На поточний момент знищено під час будівництва інститута. 
 
 
 
 
 

 
 
Житловий будинок, вул. Донцова, 15
Вбудована захисна споруда цивільної оборони. На поточний момент потребує капітального ремонту. 
 
 
 
 
 
 
 
Індуктор, вул. Максимовича, 15
Вбудоване сховище цивільної оборони розраховане на 300 людей. На поточний момент підтоплено і потребує ремонту. 
 
 
 
 
 
 
 
 
Птахофабрика, вул. Комунальна, 3
Вбудоване сховище цивільної оборони розраховане на 280 людей. На поточний момент затоплене і потребує ремонту. 
 
 
 
 
 
 
 
Родон, вул. Вовчинецька, 225
Вбудоване сховище цивільної оборони розраховане на 1464 людини. 
 
 
 
 
 
 
 
Житловий будинок, вул. Франка, 37
Вбудована захисна споруда цивільної оборони. 
 
 
 
 
 

Пост електричної централізації, вул. Залізнична, 6
Вбудоване сховище цивільної оборони розраховане на 150 людей. Підтоплене і потребує ремонту. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Залізобетон, вул. Височана, 34
Окремостояче сховище цивільної оборони розраховане на 150 людей. Частково підтоплене і потребує відкачування води. 
 
 
 
 
 
 
 
 

вул. Симона Петлюри, 24
Окремостояче сховище цивільної оборони розраховане на 150 людей. На поточний момент частково придатне для використання. Потребує ремонта. Фільтро-вентиляційні установки демонтовані 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Лілія Горковенко, Олена Британська


Коментарі (2)

Славко Атаманюк 2015.02.18, 07:53
Ось чим потрібно владі зайнятись,а не фейком у вигляді землі в 1.5 га для нового стадіону
Андрей Богданович 2015.02.19, 15:16
Є ще показове сховище під центральною поштою. При наймі кілька років тому воно було в досить пристойному стані. А ще років 10 тому був у сховищі під будинком, що зліва ГК консисторії, позаду памятника А.Міцкевичу. Воно теж було в нормальному стані. Ну і звичайно велике сховище "Білого дому".
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

395
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

672
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1191
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2529
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1373
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2030 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

706

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

765

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1668

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1653
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

357
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

465
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18372
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7490
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3665
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1053
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10785
26.11.2024

Оцінюватимуть фіналістів члени міжнародного журі з п'яти європейських країн.

302
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

299
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

492
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

455
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

691