Заступник Міністра доходів і зборів України про своє призначення, Майдан та боротьбу з корупцією

 

/data/blog/53874/b15f241c62bc552232d07f065c12409c.jpg

 

Традиційні Шість запитань від "Фіртки" до вихідця з Прикарпаття, сотника Самоборони Майдану, заступника Міністра доходів і зборів України Михайла Ноняка.

 

- Наприкінці квітня Вас було призначено на посаду заступника Міністра доходів і зборів України. Які обставини передували Вашому призначенню?

- Перш за все, 16 квітня 2014 року була прийнята відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України. Фактично з 24 квітня я приступив до виконання обов’язків заступника міністра в Міністерстві доходів і зборів України. До моєї компетенції належить боротьба з корупцією та контрабандою у митних та податкових органах нашої держави. Щодо передумов, про які Ви згадали, можу сказати одне: я представляю громадськість і Майдан у їх прагненні до європейського рівня життя та стандартів, за якими живе об’єднана Європа.

 

- Ви з перших днів Революції гідності брали активну участь у подіях, що відбувалися. На скільки пройдений Вами шлях сотника змінив Ваш світогляд?

 - Я людина, яка не боялась брати на себе відповідальність під час подій на Майдані. Моя громадянська позиція після Революції гідності та відходу попереднього режиму тільки зміцніла, і я знайшов своє місце в системі органів державної влади. Мені було довірено посаду заступника міністра, щоб забезпечити ефективну боротьбу з корупцією та контрабандою у податкових та митних структурах України. Я дійсно пройшов шлях сотника, брав безпосередню участь у тих доленосних для нашої країни подіях. Це були дуже важкі дні, коли я з побратимами пліч-опліч відстоював державність України. Нам вдалося побороти корумпований режим Януковича, і зараз перед нами стоять завдання розбудови держави та зміцнення її соціально-економічної спроможності. Головне - усвідомити всім, що ми - єдина нація, наміри якої – європейська демократична держава. Це підтвердили і вибори Президента України, під час яких українці, розуміючи проблеми, які стоять перед сьогоднішньою владою, згуртувались і вже в першому турі обрали Президента.

 

- Яку головну ціль ставите перед собою на цій посаді?

- Зараз головна ціль - викоренити корупційні схеми, які напрацьовувались роками для збагачення режиму Януковича. Тепер країна повинна жити по-новому. Що стосується моєї роботи у Міністерстві, то це не тільки боротьба з корупцією , але і відновлення довіри громадян України та готовність платників податків працювати з державними фіскальними органами щодо сплати податків , адже податки забезпечують життєдіяльність нашої держави, а це, своєю чергою, достойні заробітні плати, пенсії та належне соціальне забезпечення громадян.

 

- В одному з Ваших інтерв’ю Ви сказали, що тепер спите менше, а працюєте більше. Кому було важче - сотнику Майдану чи заступнику міністра?

- Сон зараз не на часі. На Майдані, будучи сотником, спати було ніколи, і, прийшовши на роботу в Міністерство, часу на відпочинок не маю. Я звик до ритму днів революції і тепер продовжую працювати у такому режимі,адже цього вимагає час.

Зараз я працюю над реалізацією багатьох проектів, спрямованих для покращення роботи Міністерства. Також багато часу доводиться приділяти роботі з особовим складом, адже всі негаразди породжує людський фактор, у тому числі і корупцію, тому треба працювати на випередження та спільними зусиллями запобігати можливості здійснення будь-яких корупційних проявів. Працюємо над тим, щоб зробити співпрацю з платниками податків більш автоматизованою. Усі повинні розуміти, що країна і суспільство змінилися , а з ними - і підходи до виконання обов’язків працівниками податкової і митної сфери України.

 

- На нещодавньому засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення про реорганізацію Міністерства доходів і зборів України у Державну фіскальну службу України. Що змінилось ?  

- Функції залишаються майже ті самі. До Міністерства у суспільства виробилось несприйняття через методи роботи, які мали місце за часів режиму Януковича. На сьогоднішній час порушено кримінальне провадження щодо колишніх керманичів Міністерства, ведуться слідчі дії, відбуваються кадрові зміни. Також проводиться оцінка дій працівників Міністерства, які за часів попередньої влади допускали речі, не сумісні з виконанням обов’язків держслужбовців. Служба оновлюється, залучаються нові люди, які прагнуть жити і працювати за європейськими стандартами. Тому першочерговим завданням Державної фіскальної служби України є налагодження ефективної робити на основі партнерських відносин з платниками податків.

 

- Після обрання Президента, країна завмерла в очікування парламентських виборів. Чого Ви очікуєте від майбутнього парламенту?

- Ми сьогодні маємо легітимно обраного Президента України . Він задекларував програму розвитку держави, яку підтримує більшість громадян України. Щодо питання про розпуск парламенту, то на сьогоднішній день у ВРУ працює багато людей, які є причетними до злочинних діянь режиму Януковича, і вони повинні піти на політичну пенсію . Цього вимагає Майдан та суспільство, і дуже приємно , що Петро Порошенко заявив, що Україна матиме навий парламент. Важко сказати, коли вибори відбудуться: чи це буде осінь цього року, чи весна на наступного. Хочеться , щоб вибори відбулись якнайшвидше, щоб країна мала парламент, який буде працювати в інтересах народу України. Для ефективної роботи держави потрібен новий парламент, який спільно з Президентом України зможе забезпечити ті вкрай необхідні реформи, про які заявив новообраний Президент та яких очікує народ.

Президентські вибори, які відбулися в один тур, показали , що українці є цілісною нацією, адже волевиявлення в усіх областях було однаковим. За підсумками голосування новообраний Президент отримав більше 54 відсотків голосів виборців, і це високий вияв довіри.

 

 

ОБ`ЄКТИВКА ФІРТКИ:

Михайло Васильович Ноняк (* 24 жовтня 1982, с. Манява, Богородчанський район, Івано-Франківська область) — заступник Міністра доходів і зборів України (відповідальний за питання боротьби з корупцією).

2002 року закінчив Надвірнянський коледж НТУ (технік-механік по ремонту автомобілів і двигунів).

2007 року заочно закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (газонафтопромисловий факультет, кафедра «Буріння нафтових і газових свердловин».

З 2000 року по 2010 рік член партії СНПУ (ВО «Свобода»).

У 2002 року розпочав трудову діяльність як приватний підприємець.

2002–2006 роки — депутат Надвірнянської міської ради 4-го демократичного скликання, член бюджетної комісії. У 2002 році очолював Надвірнянську міську організацію СНПУ, з 2004 — голова Надвірнянської РО ВО «Свобода».

З 2008 по 2013 роки — голова Надвірнянської РО «Молода просвіта Надвірнянщини».

У 2009 році обраний головою Івано-Франківської обласної організації «Федерація рукопашу гопак».

З 2009 року по 2010 рік — очолював Надвірнянську районну координаційну раду політичних партій та громадських організацій.

У 2010 році обраний головою Надвірнянської РО ПП «Громадянська позиція».

У 2013 році — голова Надвірнянської міської організації «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка. Був сотником Самооборони Майдану.

16 квітня 2014 року призначений заступником Міністра доходів і зборів України.

 

 Спілкувався Всеволод Кисілевський


15.06.2014 1379 0
Коментарі (0)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1734
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1091
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1343 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3869 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33932
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2918

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

396

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

810

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1777

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1130
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1136
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

683
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

558
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2034
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12253
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1556
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1342
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

609
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

314
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

384
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

430
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1318