Заступник Міністра доходів і зборів України про своє призначення, Майдан та боротьбу з корупцією

 

/data/blog/53874/b15f241c62bc552232d07f065c12409c.jpg

 

Традиційні Шість запитань від "Фіртки" до вихідця з Прикарпаття, сотника Самоборони Майдану, заступника Міністра доходів і зборів України Михайла Ноняка.

 

- Наприкінці квітня Вас було призначено на посаду заступника Міністра доходів і зборів України. Які обставини передували Вашому призначенню?

- Перш за все, 16 квітня 2014 року була прийнята відповідне розпорядження Кабінету Міністрів України. Фактично з 24 квітня я приступив до виконання обов’язків заступника міністра в Міністерстві доходів і зборів України. До моєї компетенції належить боротьба з корупцією та контрабандою у митних та податкових органах нашої держави. Щодо передумов, про які Ви згадали, можу сказати одне: я представляю громадськість і Майдан у їх прагненні до європейського рівня життя та стандартів, за якими живе об’єднана Європа.

 

- Ви з перших днів Революції гідності брали активну участь у подіях, що відбувалися. На скільки пройдений Вами шлях сотника змінив Ваш світогляд?

 - Я людина, яка не боялась брати на себе відповідальність під час подій на Майдані. Моя громадянська позиція після Революції гідності та відходу попереднього режиму тільки зміцніла, і я знайшов своє місце в системі органів державної влади. Мені було довірено посаду заступника міністра, щоб забезпечити ефективну боротьбу з корупцією та контрабандою у податкових та митних структурах України. Я дійсно пройшов шлях сотника, брав безпосередню участь у тих доленосних для нашої країни подіях. Це були дуже важкі дні, коли я з побратимами пліч-опліч відстоював державність України. Нам вдалося побороти корумпований режим Януковича, і зараз перед нами стоять завдання розбудови держави та зміцнення її соціально-економічної спроможності. Головне - усвідомити всім, що ми - єдина нація, наміри якої – європейська демократична держава. Це підтвердили і вибори Президента України, під час яких українці, розуміючи проблеми, які стоять перед сьогоднішньою владою, згуртувались і вже в першому турі обрали Президента.

 

- Яку головну ціль ставите перед собою на цій посаді?

- Зараз головна ціль - викоренити корупційні схеми, які напрацьовувались роками для збагачення режиму Януковича. Тепер країна повинна жити по-новому. Що стосується моєї роботи у Міністерстві, то це не тільки боротьба з корупцією , але і відновлення довіри громадян України та готовність платників податків працювати з державними фіскальними органами щодо сплати податків , адже податки забезпечують життєдіяльність нашої держави, а це, своєю чергою, достойні заробітні плати, пенсії та належне соціальне забезпечення громадян.

 

- В одному з Ваших інтерв’ю Ви сказали, що тепер спите менше, а працюєте більше. Кому було важче - сотнику Майдану чи заступнику міністра?

- Сон зараз не на часі. На Майдані, будучи сотником, спати було ніколи, і, прийшовши на роботу в Міністерство, часу на відпочинок не маю. Я звик до ритму днів революції і тепер продовжую працювати у такому режимі,адже цього вимагає час.

Зараз я працюю над реалізацією багатьох проектів, спрямованих для покращення роботи Міністерства. Також багато часу доводиться приділяти роботі з особовим складом, адже всі негаразди породжує людський фактор, у тому числі і корупцію, тому треба працювати на випередження та спільними зусиллями запобігати можливості здійснення будь-яких корупційних проявів. Працюємо над тим, щоб зробити співпрацю з платниками податків більш автоматизованою. Усі повинні розуміти, що країна і суспільство змінилися , а з ними - і підходи до виконання обов’язків працівниками податкової і митної сфери України.

 

- На нещодавньому засіданні Кабінету Міністрів України було прийнято рішення про реорганізацію Міністерства доходів і зборів України у Державну фіскальну службу України. Що змінилось ?  

- Функції залишаються майже ті самі. До Міністерства у суспільства виробилось несприйняття через методи роботи, які мали місце за часів режиму Януковича. На сьогоднішній час порушено кримінальне провадження щодо колишніх керманичів Міністерства, ведуться слідчі дії, відбуваються кадрові зміни. Також проводиться оцінка дій працівників Міністерства, які за часів попередньої влади допускали речі, не сумісні з виконанням обов’язків держслужбовців. Служба оновлюється, залучаються нові люди, які прагнуть жити і працювати за європейськими стандартами. Тому першочерговим завданням Державної фіскальної служби України є налагодження ефективної робити на основі партнерських відносин з платниками податків.

 

- Після обрання Президента, країна завмерла в очікування парламентських виборів. Чого Ви очікуєте від майбутнього парламенту?

- Ми сьогодні маємо легітимно обраного Президента України . Він задекларував програму розвитку держави, яку підтримує більшість громадян України. Щодо питання про розпуск парламенту, то на сьогоднішній день у ВРУ працює багато людей, які є причетними до злочинних діянь режиму Януковича, і вони повинні піти на політичну пенсію . Цього вимагає Майдан та суспільство, і дуже приємно , що Петро Порошенко заявив, що Україна матиме навий парламент. Важко сказати, коли вибори відбудуться: чи це буде осінь цього року, чи весна на наступного. Хочеться , щоб вибори відбулись якнайшвидше, щоб країна мала парламент, який буде працювати в інтересах народу України. Для ефективної роботи держави потрібен новий парламент, який спільно з Президентом України зможе забезпечити ті вкрай необхідні реформи, про які заявив новообраний Президент та яких очікує народ.

Президентські вибори, які відбулися в один тур, показали , що українці є цілісною нацією, адже волевиявлення в усіх областях було однаковим. За підсумками голосування новообраний Президент отримав більше 54 відсотків голосів виборців, і це високий вияв довіри.

 

 

ОБ`ЄКТИВКА ФІРТКИ:

Михайло Васильович Ноняк (* 24 жовтня 1982, с. Манява, Богородчанський район, Івано-Франківська область) — заступник Міністра доходів і зборів України (відповідальний за питання боротьби з корупцією).

2002 року закінчив Надвірнянський коледж НТУ (технік-механік по ремонту автомобілів і двигунів).

2007 року заочно закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (газонафтопромисловий факультет, кафедра «Буріння нафтових і газових свердловин».

З 2000 року по 2010 рік член партії СНПУ (ВО «Свобода»).

У 2002 року розпочав трудову діяльність як приватний підприємець.

2002–2006 роки — депутат Надвірнянської міської ради 4-го демократичного скликання, член бюджетної комісії. У 2002 році очолював Надвірнянську міську організацію СНПУ, з 2004 — голова Надвірнянської РО ВО «Свобода».

З 2008 по 2013 роки — голова Надвірнянської РО «Молода просвіта Надвірнянщини».

У 2009 році обраний головою Івано-Франківської обласної організації «Федерація рукопашу гопак».

З 2009 року по 2010 рік — очолював Надвірнянську районну координаційну раду політичних партій та громадських організацій.

У 2010 році обраний головою Надвірнянської РО ПП «Громадянська позиція».

У 2013 році — голова Надвірнянської міської організації «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка. Був сотником Самооборони Майдану.

16 квітня 2014 року призначений заступником Міністра доходів і зборів України.

 

 Спілкувався Всеволод Кисілевський


15.06.2014 1364 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

778
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

755
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1255
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2624
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1422
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2135 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

751

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

805

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1700

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1694
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

414
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

490
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18403
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7528
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3697
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1092
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10814
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

472
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

358
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

539
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

484
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

724