Заступник голови Апеляційного суду Івано-Франківщини: "Звинувачення в корупції часто пов’язані з низьким рівнем забезпечення суддів"

 

news-image: Заступник голови Апеляційного суду Івано-Франківщини Андрій Малєєв: "Звинувачення в корупції часто пов’язані з достатньо низьким рівнем забезпечення суддів"

 

На Івано-Франківщині знову заговорили про корумпованість судової системи загалом і хабарництво серед суддів зокрема. На одному з місцевих інтернет-ресурсів з’явилося таке собі антирейтингове опитування, в якому відвідувачам сайту пропонують визначити, хто з івано-франківських суддів є найбільшим хабарником.

У переліку на сайті представлено суддів, які здійснюють судочинство у різних галузях права — господарському, адміністративному, кримінальному і цивільному. Сам список ймовірних «хабарників» не налічує й десятка осіб, проте серед них — достатньо відомі на Івано-Франківщині судді.  

Журналіст «Галичини» вирішив поцікавитися реакцією представників судового корпусу на закиди щодо корумпованості їхніх колег і звернувся за коментарем до керівництва Апеляційного суду в області. Після настійливих наполягань вдалося поспілкуватися із заступником голови Апеляційного суду в Івано-Франківській області — Андрієм Малєєвим.

- Андрію Юрійовичу, чим, на вашу думку, викликані теперішні закиди в корумпованості суддів? Чи були нещодавно конкретні випадки хабарництва в судах на Івано-Франківщині?

— Питання корупції в судовій системі насправді має більш широкий суспільний зміст. Ця тема критично важлива для суспільства і водночас болюча для суддів. Річ у тому, що при обговоренні таких суспільно важливих тем зачіпаються конкретні люди, причому без наведення будь-яких конкретних доказів їхньої буцімто не зовсім моральної діяльності. Треба розуміти, що автори публікацій в інтернеті реалізують своє право на вільне висловлення думок, але це право повинно якимось чином корелюватись з правами та інтересами тих людей, яких вони згадують. Бо це може бути розцінено як обвинувачення в скоєнні особливо тяжкого злочину, за який Кримінальним кодексом передбачено дуже серйозне покарання. Тим більше, що докази з приводу хабарництва конкретних людей не наводять. Баланс між вільним висловленням і порушенням прав інших людей повинен бути таким чином сформований, щоб можна було б і обговорювати суспільно важливі теми, й уникнути бездоказового обвинувачення конкретних посадових осіб.
Якщо враховувати статистику, то більшість справ у судах вирішують таким чином, що рішення в них не оскаржують. Понад 90 відсотків судових рішень влаштовують людей. Приблизно у 10 відсотках випадків люди незадоволені. і з цих випадків тільки частина рішень підлягає до скасування. Отож ми маємо лише кілька відсотків із кількох мільйонів судових справ, про які можна сказати, що в людей є сумніви у справедливості і об’єктивності судового рішення та припущення щодо корумпованості судді. Але фактів таких немає. Принаймні цього року на Івано-Франківщині жодному судді не було пред’явлено звинувачення в корупції. Якщо такі випадки раніше й були, то їх не можна екстраполювати на всі судові справи і всіх суддів. і обвинувачення конкретних суддів не можна поширювати на весь судовий корпус. Так, серед суддів є люди, які беруть хабарі. Такі випадки встановлюють і їм дають відповідну оцінку. Але доки з цього приводу не існує кримінальних справ, доти говорити про це передчасно. 

- Один із аргументів щодо корумпованості суддів — вибіркове правосуддя, яке начебто здійснюється у резонансних злочинах...

— Питання вибірковості правосуддя імпортоване до нас з Європейського суду з прав людини і це передовсім — політична оцінка судочинства, в юридичній термінології такого поняття не існує. Проблема з вибірковим правосуддям не така велика, як враження, яке про неї створюється. Можливо, ця тема зникне, коли суди будуть більш відкритими і ширше інформуватимуть про свою діяльність, особливо у резонансних справах. Бо там, де існує брак інформації, з’являються домисли та припущення. Таким поширенням інформації повинні займатися спеціальні служби в судах, які, до речі, на Івано-Франківщині вже створені в кожному місцевому суді. За нашим прикладом тепер  організовують такі служби в усіх судах України. Треба сказати, що суди Івано-Франківщини відомі в Україні, це лише вдома нами цікавляться тільки тоді, коли виникають якісь кризові ситуації або надзвичайні випадки. Можливо, ми ще недостатньо надаємо інформації, але треба щоб і засоби масової інформації також виявляли активність та інтерес.

Доступ до інформації про перебіг судових засідань, про їх зміст, спрямованість і результати є переважно відкритим. Але ми повинні розуміти, що певні обмеження так чи інакше будуть.  Здебільшого це процедурні перешкоди, обумовлені конкретною ситуацією. Висвітлення перебігу судового засідання не може бути пріоритетним, головна мета судового процесу — здійснення правосуддя. Тому потрібно знайти баланс між інтересами суспільства на оперативне, повне, всебічне отримання інформації про те, що відбувається в судах, і, власне, інтересами правосуддя.

- Кажуть, що корумпованість суддів викликана малою заробітною платою. Чи достатній рівень оплати праці суддів та працівників апарату, які забезпечують роботу суду?

— Справді, звинувачення в корупції часто пов’язані з достатньо низьким рівнем забезпечення. У мене майже 20 років стажу суддівської діяльності, і я можу сказати, що суддям завжди здавалося, що грошей платять менше, ніж коштує функція здійснення правосуддя. Якщо порівняти нашу ситуацію та утримання судів в інших країнах, яке віддзеркалює ставлення держави і суспільства до ціни правосуддя, то очевидно, що в інших, більш розвинутих країнах правосуддя цінується набагато дорожче, ніж у нас. Але якщо порівнювати платню судді із зарплатою працівника апарату суду, то дисбаланс ще більш вражаючий.

Я не знаю, чому працівники апарату досі працюють. За ті гроші, які вони отримують, прохарчуватися неможливо, не кажучи вже про те, щоб відкласти якісь кошти на розвиток. Я отримую приблизно 12 тисяч гривень на місяць. Якщо порівнювати із півтори тисячами заробітку працівників апарату суду, то в мене дуже нормальне матеріальне забезпечення. Але якщо порівнювати з реальною купівельною спроможністю цих грошей і тих потреб, які мають судді відповідно до свого статусу, то цього явно мало. Судді і працівники апарату не мають права займатися ще якоюсь діяльністю й отримувати додатковий прибуток, цих грошей їм повинно вистачати на все.

Працівники апарату — це каркас усього суду. Від їхньої титанічної роботи залежить, чи буде пливти цей корабель. Зважаючи на те, як працюють і перепрацьовують наші працівники, в кожному суді потрібно встановити пам’ятник невідомому секретарю, який робить якийсь незрозумілий подвиг кожного дня. Особливо це стосується місцевих судів, де роботи — багато, грошей — мало й одні клопоти. Ті судді, які це розуміють, дуже за це вдячні своїм помічникам.

- Вважають, що ніякої відповідальності за образливі висловлювання, які з’являються в мережі інтернет, власники сайтів не несуть. Чи справді це так?

— У цьому питанні для нас орієнтиром є практика Європейського суду з прав людини. Наскільки мені відомо, є рішення, яким визначено, що власник інтернет-видання несе певною мірою відповідальність за те, що публікується на його сторінках. Це рішення треба вивчати, його спрямованість на те, щоб люди, які використовують свободу висловлювань, відразу її співвідносили з такою ж відповідальністю.

Особи, які незадоволені висловлюваннями щодо них в мережі інтернет, мають в своєму арсеналі низку правових засобів, щоб захистити свої інтереси. Але це приватна справа конкретних людей. А справа судового корпусу загалом — не боятися відкритості, негативних оцінок, які вказують часом на проблему точніше, ніж похвальба.


"Галичина"


12.11.2013 1628 21
Коментарі (21)

PRAVDA 2014.03.08, 07:09
Такий самий хабарник є суддя львівського господарського суду Юрченко Ярослав Олександрович. Він буквально мстить стороні судового процесу, затягуючи процес та виносячи незаконне рішення, якщо вона не дасть йому хабаря. Юрченко вважає, що позивач, який заявив позов у суд зі своїми проханнями, повинен дати йому хабаря, якщо він хоче, щоб позов був задоволений на його позивача користь. Нічого не можна сказати про суддю, коли він вислуховує представників сторін, приймає документи та вчиняє інші процесуальні дії і в кінці виносить навіть саме незаконне, абсурдне рішення. Це може статись в будь-якій країні з самою досконалою судовою системою, бо любий самий професійний та порядний суддя може зробити помилку. ПРОДОВЖЕННЯ. Але коли Юрченко Ярослав навмисно та нахабно затягує розгляд справи, єхидно та нахабно посміхаючись, дразниться з стороною, яка подала позов, відверто говорить, що він не може винести справу на користь позивача, приймає лише до розгляду клопотання та докази відповідача, відмовляє клопотанням позивача і т.д., то відразу стає зрозуміло, що він хоче хабаря. Інакше б Ярослав Юрченко не затягував розгляд справи аж на 6 засідань, протягом яких ведеться лише пуста розмова та сварка між сторонами процесу, а відразу б виніс рішення таке, яке він хоче. Це ж відразу видно, як суддя Ярослав Юрченко прикидується дурником та тормозом, що він не розуміє позов позивача, не хоче навіть прочитати закони та розглянути докази , які позивач йому пхає під ніс, відвертає свій погляд, коли йому позивач дає читати документи та закони, відхиляє клопотання та відверто, нахабно посміхаючись, заявляє, що експертизи не потрібно, коли позивач подає клопотання провести експертизу, бо він Ярослав Олександрович Юрченко, як він заявляє, єхидно посміхаючись, сам без експертизи бачить (сік !) , що всі документи та підписи на них є автентичними, коли позивач достеменно знає, що документи та його підписи є сфальшованими, що його відсутність в установі в цей день, коли фальшувалися документи, підтверджуються іншими доказами, зокрема відсутністю пропуску в установу в цей день і т.д. Та Юрченко Ярослав -- це тупа вусато-козяча морда, яка тільки мріє здерти хабаря з сторони судового процесу, якщо знає, що представники сторони мають з ним знайомство. Бо тільки бидло ще боїться брати хабар від незнайомих людей. Це навіть не бидло, бо сказати, що юрченко - це бидло - це сказати дуже легко. Насправді Юрченко - екслюзивно рідкісний бидлюк.
Ivan 2023.05.06, 19:26
Такий самий хабарник є суддя львівського господарського суду Юрченко Ярослав Олександрович. Він буквально мстить стороні судового процесу, затягуючи процес та виносячи незаконне рішення, якщо вона не дасть йому хабаря. Юрченко вважає, що позивач, який заявив позов у суд зі своїми проханнями, повинен дати йому хабаря, якщо він хоче, щоб позов був задоволений на його позивача користь. Нічого не можна сказати про суддю, коли він вислуховує представників сторін, приймає документи та вчиняє інші процесуальні дії і в кінці виносить навіть саме незаконне, абсурдне рішення. Це може статись в будь-якій країні з самою досконалою судовою системою, бо любий самий професійний та порядний суддя може зробити помилку. Але коли Юрченко Ярослав навмисно та нахабно затягує розгляд справи, назначаючи багато разів наступне судове засідання, єхидно та нахабно посміхаючись, дразниться з стороною, яка подала позов, відверто говорить, що він не може винести справу на користь позивача, приймає лише до розгляду клопотання та докази відповідача, відмовляє клопотанням позивача і т.д., то відразу стає зрозуміло, що він хоче хабаря. Інакше б Ярослав Юрченко не затягував розгляд справи аж на 6 - 7 засідань, протягом яких ведеться лише пуста розмова та сварка між сторонами процесу, а відразу б виніс рішення таке, яке він хоче. Це ж відразу видно, як суддя Ярослав Юрченко прикидується дурником та гальмом, що він не розуміє позов позивача, не хоче навіть прочитати закони та розглянути докази, які позивач йому пхає під ніс, відвертає свій погляд, коли йому позивач дає читати документи та закони, відхиляє клопотання та відверто, нахабно посміхаючись, заявляє, що експертизи не потрібно, коли позивач подає клопотання провести експертизу, бо він Ярослав Олександрович Юрченко, як він заявляє, єхидно посміхаючись, сам без експертизи бачить (sic !) , що всі документи та підписи на них є автентичними, коли позивач достеменно знає, що документи та його підписи є сфальшованими, що його відсутність в установі в цей день, коли фальшувалися документи, підтверджуються іншими доказами, зокрема відсутністю пропуску в установу в цей день і т.д. Ярослава Юрченка брат Юрченко Олег Олександрович також суддя в Червонограді, який був звільнений через хабарі, пізніше поновився через адміністративний суд, маючи там зв'язки. Юрченко Ярослав Олександрович викормив двох биків: ( Юрченко Володимир Ярославович та Юрченко Ігор Ярославович ), яких він думає запхати в судову систему, маючи там свої зв'язки, щоб вони так само брали хабарі, як їх батько. Суддя Юрченко Ярослав Олександрович думає, якщо йому в залі суду ніхто відкрито не говорить, що він є ХАБАРНИК, то про це, що він є хабарник, ніхто не знає і не розуміє його ганебну поведінку. Ще є інші цікаві та інформативні коментарі про суддю Юрченка Ярослава Олександровича в інтернеті, якщо шукати Гуглом. Пане Юрченко, невже ви справді думаєте, що ніхто не розуміє вашої поведінки та ваших натяків?! Якби хтось справді був таким дурним і тупим, що не розумів вашої поведінки та ваших слів, то достатньо кому-небудь про вас розказати, не називаючи вашого імені, як кожен відразу робить висновок про вас, що ви хочете хабарі. Зокрема ви ставите позивачеві в ухвалі завдання довести по документах обставини позову, але коли вас позивач просить дослідити документи, ви єхидно заявляєте, що ви цього робити не будете і при цьому затягуєте судовий процес. Або ще ви розподіляєте доказування таким чином, що одна сторона судового процесу нічого не повинна доказувати, а протилежна сторона процесу з якої ви плануєте взяти хабаря, повинна доказувати все, включаючи спростування обставин, на які покладається інша сторона у судовому процесі, які ви сприймаєте без доведень. Невже ви думаєте, що хтось може не розуміти такої вашої поведінки, що ви пізніше говорите, що хтось там «вірить в справедливість» та пізніше «пускаєте дим в очі» позивачеві, що наче ви зробили все «по-закону»? Ніхто вам в лице не може сказати, що ви є хабарник, бо ще є таке поняття, як повага до суду і відповідальність за неповагу до суду. Тільки через це вам ніхто не говорить те, що про вас думає. Юрченку даєш читати документи і закони, а він дивиться на тебе своїми вусами і єхидно сміється. Тепер суддя Ярослав Юрченко свої вуса збрив, але його морда "дай хабаря" - залишилася. Юрченко тільки про це і думає, як під час судового процесу створити тупикову ситуацію і дати стороні процесу зрозуміти, що треба принести хабарі, інакше ця тупикова ситуація закінчиться програшем судової справи. Здійнюючи тактику затягування та багаторазового перенесення судових засідань, на яких суддя Ярослав Юрченко демонструє своє небажання розглянути закони та документи, він таким чином "дає розуміти" стороні судового спору, що до того моменту, коли представники цієї сторони не підійдуть до нього з хабарями, доти він не буде вчиняти жодних процесуальних дій, в яких зацікавлена сторона судового процесу, оскільки без вчинення таких процесуальних дій та розгляду відповідних законів і документів ця сторона судового процесу не може довести свої обставини справи, на які вона покликається у своїх заявах, і відповідно - ця сторона процесу не зможе виграти справи. Йому навіть не потрібно виявляти свою зневагу до сторони, коли він може давати можливість це робити іншій стороні, дозволяти іншій стороні перебивати, заговорювати і кривлятися. Суддя Ярослав Юрченко прекрасно розуміє, що він може безчинствувати та виносити незаконні рішення, бо вища судова інстанція його незаконні рішення не скасує, оскільки "ворон воронові око не виклює", тобто там все перекрито його особистини зв'язками, знайомствами та "договорняком". Хабарник суддя Ярослав Юрченко через своїх родичів, які ніколи не проживали в Брюховичах під Львовом, свої хабарі реалізував у вигляді спадщини в цілий маєток в Брюховичах під Львовом.
до всіх 2013.11.12, 09:11
Люди їсти що не мають а ви маленька зарплата судді.
АЛЬФА-БРАВО 2013.11.12, 10:26
На мою думку, корумпованість судової системи (мабуть, як і всієї системи державної влади і управління) зумовлена, власне, бажанням громадськості, щоб "так було"... Впевнений, що суддя не пропонує "вирішення питання" за хабар... Люди (рос.) "сами придут и сами дадут"... В реаліях українських заробітна плата в розмірі 12 000 -- 16 000 грн. "для статусу" судді замала? Тоді логічне запитання: СКІЛЬКИ? Щоб "перестали брати"?..
1 2013.11.12, 12:23
суддя не може бути не корумпованим. за місце вони платять від 100000$ - треба відробити і заробити. так само як і мєнти. а багато суддів - колишні мєнти.
Гість 2013.11.12, 20:29
Гидкий хабарник (за що нащадки в Англії ?) За низьку зарплату ? Помовчав би краще.
юрист 2013.11.12, 22:10
Хабар дають тоді, коли не хотять нести відповідальність згідно закону. Українцю простіше свідомо створити собі проблеми, а потім ходити і героїчно їх "рішати" тобто принижуватись, повзати на колінах, лізти без мила в задницю, сунути гроші, любе кіно коротше кажучи, лиш би не відповідати. Але ж приниження - це підла штука, вона їсть із середини, тому такі принижені, самі собою опущені і плюються в коментах під ніками на всіх, звинувачуюючи у хабарництві. НЕ ОПУСКАЙТЕ САМІ СЕБЕ, будете спати спокійно і полюбите світ і ближнього свого
Я 2013.11.13, 09:40
школа дає гарну підготовку, молодці. Біда в тому, що ці діти потім Україні не потрібні. Хіба що тікати за кордон вчитися. Для кого у нас є робота, перспектива і майбутнє? Для лікарів? Для ІТ-працівників? Для юристів? Для інженерів? Що у нас працює?????? В що у нас держава вкладає гроші?
до юриста 2013.11.13, 11:22
як ви такі мудрі, то говоріть про вибіркове правосуддя про те чому син Ониськіва ще не на зоні за убивство, чому Бура на волі після своїх справ. Казочки будете розповідати своїм діточкам, а не операм
юрист 2013.11.13, 12:36
правосуддя чиниться на основі тих доказів і фактів, які до зали судового засідання приносять слідчі, прокуратура, свідки і потрепілі. Саме з цими людьми і домовляються через хабарі про те, що надійде до суду. Наскільки мені відомо Ониськів сидить уже давно під вартою, хоч суд ще триває
до юриста 2013.11.13, 13:13
Для чого тоді відповідальність за надання неправдивих свідчень у суді. Виходить, що за бабло можна зламати людині долю.Засудити невинного. Що і треба було довести. І судді тут чесні як їх грецька покровителька. Царя Соломона візьміть собі за взірець
гуцул 2013.11.13, 13:20
Судді чисті, бо вироки вони виносять від імені України, а не від свого імені
НЕБАЙДУЖИЙ 2013.11.13, 17:49
Хапузі завжди мало,а тому маємо те що маємо!Де живуть діти "бідних" суддів,на яких авто їздять,де вчаться і як правило за держкошти,де працевлаштовані,квартири.....Ще треба щось говорити? НІ і ЩЕ РАЗ НІ!Все у порівнянні зарплата переважної більшості і суддів+ ПІЛЬГИ "знедоленим" не говорячи про інше.ГРІХ жалітись панове=ГРІХ. майте совість,не гнівіть БОГА і не принижуйте НАРОД!
3 2013.11.15, 12:10
судді щиро вірять, що вони і є боги.
Андрій 2013.11.15, 13:36
ГОЛОВНА ДАМА ФЕМІДИ В ОБЛАСІ ТАК КРИШУЄ БАНКИ ПОГРОЖУЮЧИ СУДДЯМ МЕНТАМ ПРОКУРОРАМ ПО ТЕЛЕФОНАХ І НЕ ТІЛЬКИ))) ПИТАННЯ ТО ЩО В ЇЇ РИЛО БАНКИ МАЛО ПХАЮТЬ ЗА НЕЗАКОННІ РІШЕННЯ ? З ТАКИМИ НАДЄЖДАМИ,НАДІЇ НА ПРАВОСУДДЯ НЕМАЄ!!! КОРУПЦІЯ ,ХАБАРНИЦТВО ТА РЕКЕТ В СМЕРДЮЧІЙ МАНДІЇ!! АЛЕ НА ВСЕ СВІЙ ЧАС....як кажуть в народі"ВОДА КАМІНЬ ТОЧИТЬ"
t. 2013.11.16, 18:55
Звинувачення в корупції часто пов’язані з низьким рівнем МОРАЛьНОГО РІВНЯ суддів. Людина чесна і в голод чужого хліба не візьме...
http://dso.gov.ua/ 2013.11.16, 22:27
Жидан Степан відкрив охоронну Фірму АРТЕ зробивши збитковою службу ДСО при МВС співробітник правоохоронних органів Головним стимулом до корупції є можливість отримання економічного прибутку (ренти), зв'язаного з використанням владних повноважень, а головним стримуючим чинником — ризик викриття і покарання. За макроекономічними і політекономічними дослідженнями, корупція є найбільшою перепоною до економічного зростання і розвитку, здатною поставити під загрозу будь-які перетворення От чому Державна служба охорони "Техніка" збиткова структура, бо в приватні є можливість отримання економічного прибутку не в державу, а чиюсь кишеню.
Микола 2013.11.17, 14:04
Це інтерв'ю можна було би не брати і так відомо, що може сказати цей пан. Запитайте краще скільки рішень було скасовано із поданих касаційних справ. Я особисто не маю великого досвіду із судами але із моїх двох справ я програв у Івано- Франківському міському і апеляційному суді дві справи але виграв їх у касаційній інстанції . Що цікавого у цій справі, те що мені відразу сказали, що я їх програю бо відповідач має більше грошей і більший доступ до «тіла» судової влади. Тому мусиш розраховувати на Київ - бо там засідають декілька суддів і з доступом до «тіла» київської судової влади буде дещо складніше. І це не тільки по моїй справі таких прикладів можна множити десятки. У своїй більшості люди розчаровуються у справедливості судів і не подають касаційну скаргу із огляду на фінанси, бо це коштує, із огляду на не знання позивача, із огляду на адвоката який веде справу якому достатньо тієї суми яку вже отримав і не хоче конфліктувати з суддею який виніс таке рішення. Адже вже усім відомо, що хабарі йдуть у своїй більшості через «адвокатів» до судді. Тому довести вину судді є дуже складно . бо жоден адвокат не буде свідчити публічно проти судді, бо на цьому його кар’єра закінчиться.
Потерпіла 2014.02.08, 00:12
Чому потерпіла? Бо ,як багато простих і чесних людей потерпіла від так званого"правосуддя",її "безчестя" винесло не правдиве рішення в користь рейдера та злодія.Робилось це цинічно,нагло,безцеремонно,але головне те,що суддя добре розуміла,що робить злочин іменем закону України.Я не розумію,як за гроші,які крім гріха нічого не дають на справді,вже не один раз занапастила свою душу? Невже для жінки,яка має напевно сім"ю ,дітей не важливо,що з ними буде?Адже БОГ все бачить,і бачить сльози,які пролиті через не справедливе рішення судді? Коли бачить гроші ,суддя не може думати ні про що,...а потім раптом-рак?,чи щось інше? та звідки, та за що? та я така чесна? Ні пані,ви не чесна!ви злочинниця,як ті,в користь яких ви виносите за гроші не правдиві,не справедливі рішення.Я вам прощаю.Нехай вас всіх БОГ судить.А ВІН ,на відміну від вас НЕ ПІДКУПНИЙ!
iVAN 2019.02.14, 19:40

Ярослава Юрченка брат Юрченко Олег Олександрович також суддя в Червонограді, який був звільнений через хабарі, пізніше поновився через адміністративний суд, маючи там зв'язки.
Суддя-хабарник Юрченко Ярослав Олександрович (див. вище) викормив двох биків: Юрченко Володимир Ярославович та Юрченко Ігор Ярославович, яких він думає запхати в судову систему, маючи там свої зв'язки, щоб вони так само брали хабарі, як їх батько.

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

883
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

812
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1287
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2670
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1461
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2221 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

783

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

831

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1727

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1724
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

443
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

519
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18430
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7551
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3724
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1121
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10838
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

499
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

394
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

569
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

508