Засоби від запору: види, критерії вибору

Запор - неприємний стан, при якому відбувається накопичення калових мас в кишечнику і прямій кишці. Крім фізичного дискомфорту, можуть з'явитися головний біль, відчуття тяжкості і інші симптоми. У цьому випадку одне рішення - використання спеціальних проносних засобів, які розм'якшують калові маси і допомагають їм вийти природним шляхом.

Що таке запор, чому він виникає

Стикалися з запором від 30 до 50% дорослих, причому найчастіше жінки. Такий стан пов'язано з порушенням процесу дефекації, для якого характерна зміна консистенції стулу. При цьому може виникати відчуття неповного випорожнення. Серед причин закрепів:

  • малорухливість (сидяча робота, відсутність активності у вільний час);
  • хвороби шлунково-кишкового тракту та інших органів;
  • неправильне харчування, в якому немає або дуже мало натуральної клітковини;
  • прийом деяких видів ліків;
  • психологічні розлади.

Тривалий запор і занадто часте його виникнення вимагають професійної допомоги. Для виявлення причин такого стану необхідно звернутися до лікаря.

Показання до використання проносних

Рекомендується використовувати проносні засоби, якщо спостерігається стійкий запор. Вони необхідні для швидкої і якісної очистки кишечника. Наприклад, перед операцією. Обов'язково слід використовувати спеціальні медикаменти при отруєннях, ураженні організму гельмінтами. Впораються засоби від запорів і з калових каменем.

Види засобів від запору

Залежно від впливу на організм існує кілька видів проносних засобів. Розберемося в їх особливостях.

Стулоформуючі препарати

У складі таких засобів від запору харчові волокна. Їх основне завдання - збільшити обсяг стільця за рахунок затримки води і токсинів. Після формування калових мас вони не затримуються в кишечнику, а виходять. Щоб ці препарати дійсно дали ефект, дуже важливо багато пити. Волога допомагає харчовим волокнам збільшуватися в об'ємі.

Проносні, що стимулюють перистальтику

Вони впливають на нервові закінчення, розміщені в кишечнику. Він починає скорочуватися, що просуває кал. Такі медикаменти не можна використовувати регулярно, тому що вони викликають звикання. Згодом взагалі не дають ніякого ефекту. Нервові закінчення в кишечнику після постійної стимуляції просто виснажуються, не можуть нормально працювати. В результаті стан тільки погіршується.

Тривалість прийому медикаментів, що стимулюють перистальтику, не повинна перевищувати 5 днів. Це означає, що для лікування хронічного запору вони не підходять. Єдиний варіант - гострий стан, що вимагає негайної допомоги.

У засобів великий спектр протипоказань. Зокрема, вони не призначаються людям, які мають геморой, гострі запалення органів черевної порожнини, а також при болях в животі незрозумілого походження. Не можна застосовувати їх під час вагітності та при циститі.

Осмотичні засоби

Ця група відрізняється від перших двох тим, що не дратує слизисті. Результатами вживання стає збільшення об'єму рідини в кишечнику і виведення рідкого стільця. Головний плюс - немає обмежень по тривалості прийому, так як не виникає синдром відміни.

Основні переваги засобів цього типу:

  • м'який вплив;
  • нормалізація роботи кишечника;
  • розм'якшення калових мас;
  • посилення перистальтики.

Все це допомагає запустити природний механізм очищення. У складі таких препаратів часто є корисні бактерії, які відновлюють мікрофлору.

Джерело: online-apteka.com.ua

Партнерський матеріал


28.08.2021 936
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3504
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

468
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14598 28
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1706
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

977
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6377

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

754

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1569

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1363

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1249
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

609
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

756
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1665
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

688
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

982
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6035
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14231
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

358
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

658
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

575
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

892 2