Заповітна таємниця політики

1. Дух Ашшуран

Боги час від часу повертаються. Їм нудно на вигнанні, вони прагнуть влади. В Горге Луїса Боргеса є маленьке оповідання «Раґнарьок». Про повернення та загибель поганських богів. Коли боги Давнього Світу повертаються з вигнання, у людей, що спершу раділи їхній появі, виникає підозра, що за століття дикого кочового життя давні боги виродилися, здичавіли, перетворилися на жорстоких кровожерливих звірів, що прагнуть знищення людського роду. В такій притчевій формі Боргес зачепив одну з найглибших таємниць влади. Одну з найприхованіших таємниць політики.

З давніх давен приналежність до влади була обумовлена традиційними містеріями служіння. У давніх імперіях владодержець кожного рівня мав не тільки певні знаки і атрибути, що відрізняли його від простих смертних. Він через певні ритуали ставав смертним (тимчасовим, замінним) втіленням безсмертних Правлячих Сил – правічних демонів примусу і поневолення. Так, давньоєгипетський фараон був земним втіленням Амона-Ра, його старша дружина – втіленням богині Нефт, владодержці нижчих ранґів – втіленнями владних духів з демонічних родин Бат і Хеджер тощо. Ще відвертіше таємниця влади розгорнута в ассірійських містеріях посвячення у чиновники.

«Держслужбовець» в Давній Ассірії міг зайняти владну посаду (навіть найнижчу, писарчукову) лише після містичного ритуалу «шеш-м’у». В спеціальному святилищі кандидата в чиновники змушували пити наркотичну рідину (хаому), а потім довго (за допомогою спеціальних молитов-закликань) благати визначеного демона із сойму духів Ашшуранів увійти в його тіло, як рука входить у рукавицю. Жерці визначали, чи згодився демон увійти в запропоноване йому тіло. Якщо демон не бридився і входив, його носія проголошували державною людиною, чиновником. Можливо, Давня Ассірія була своєрідною «ідеальною державою» – демонократією (духовладдям). Можливо саме тому ця держава панувала в Азії дванадцять століть, а її владна еліта демонструвала безпрецедентну злютованість і консолідацію в тяжких війнах із сусідніми народами, які продовжувалися більш ніж одне тисячоліття.

Демонократичною сутністю Ассірії можна, зокрема, пояснити нелюдську жорстокість влади у цій державі. У Старому Завіті ця держава згадується як лігво лютих левів, готових пожерти всі сущі народи світу. В «лігво» зтікалися багатства світу, награбовані ассірійцями і натовпи поневолених рабів. Царі Ассірії на бенкетах розважали своїх дружин і дітей вишуканими катуваннями полонених. Знищена була ця страхітлива держава-чудовисько лише завдяки героїчній і впертій боротьбі всіх її сусідів, які вперше в світовій історії спромоглися у сьомому столітті до нашої ери з’єднатися у континентальну військово-політичну коаліцію. Й тільки після тридцяти років запеклих війн «лігво лютих левів» було зрівняне з землею. У буквальному розумінні. Щоби демонократична імперія ніколи не відродилася, храми її столиці Ніневії були розібрані до фундаментів, а місця ритуалів розорані під фінікові гаї. Це сталося у червні 612 року до н.е.

В сучасному світі відвертих демонократій, на щастя, не існує. Останню з таких – Третій Рейх – знищили також зусиллями ледве не всього світу. Але в колективній (корпоративній) підсвідомості чиновницько-політичної касти зберігається спогад про давні часи «ідеальної влади», коли в ментальному єстві кожного політика і владодержця мешкав «живий архетип» влади – Ашшуран, Демон Примусу.

Відповідно, в політичному середовищі сберігаються напівмістичні «ритуали посвячення» в політиків і чиновників. В Росії, скажімо, це знамениті «посідєлкі в саунах», де гаряча пара, горілка і дівчата, можливо, в певний спосіб, заміщують хаому, мірру та жриць древніх ассірійських святилищ. Росіян ревно мавпують їхні сусіди з СНД. Щось подібне існує, як подейкують втаємничені сходознавці, в сучасній Японії, де традиції кастових «посвячень в політики» нараховують вже кілька тисячоліть й міцно вплетені у зовні демократичну і ліберальну політичну систему Країни Сонця що Сходить.


2. Приховані джерела політичної харизми


Деякі дослідники переконані в тому, що кожна так звана «політична харизма» має демонічну природу. Що без допомоги демонів політик майже не здатний «напряму», тобто неапаратними шляхами, оволодівати великими масами прихильників і виборців. Про окультні засади політичних харизм Робеспьєра, Сен-Жюста, Гітлера, Муссоліні, Леніна, Троцького, Пол Пота та інших диктаторів написані цілі бібліотеки. Єдине, про що мовчать автори «викривальних» книжок: є підозра, що тінь демонократії лягає на всіх політиків «харизматичного типу».

Саме тому старі демократії Заходу століттями виробляли конституційні технології захисту владних крісел від політиків-харизматів. Адже, як кажуть втаємничені коментатори, масони-засновники цих демократій ще у 17-18 століттях мали у своєму розпорядженні давні містичні тексти, що пояснювали справжню природу привабливості і владності яскравих лідерів-харизматів.

Чи можливе і як відбувається «вселення» у політика сучасного типу чогось подібного до «Ашшурана»? Чи є теперішні владодержці тими «тимчасовими оселями», в яких боги-демони давнього світу терпляче очікують настання «часу Х», Часу свого Повернення? Це питання, на які навряд чи можна дати впевнені і вичерпні відповіді. Сумнівно, що навіть на найглибших рівнях політичної конспірократії століттями існують потужні окультні згромадження, здатні пронести крізь тисячоліття традиції прадавніх демонократичних імперій. Але ніхто не стверджує й того, що залучення людини до демонократії відбувається виключно за допомогою якогось вузько спланованого магічного ритуалу.

Певний невеликий відсоток людей народжується з вродженими магічними здатностями. Ці здатності можуть не проявлятися до певного часу. Поштовхом для «містичного пробудження» потенційного носія «Ашшурану» може стати його задіяність до найпростішої з містерій влади – політичної боротьби. Людина під час такої боротьби випробовує себе як оратор, організатор, лідер. Людина намагається підпорядкувати собі інших людей. Для цього вона концентрує волю, виробляє в собі здатність до трансляції іншим специфічного «владного імпульсу». Таке виховання в собі лідера може відбуватися стихійно, а може ініціюватися через спеціальні «лідерські тренінги». Той, хто хоч раз відвідав подібні зібрання знає, що інтенсивний «лідерський тренінг», який проводять професіональні психологи, мало чим відрізняється від колективного навіювання з використанням шаманських технік.

Якщо, скажімо, в групу «тренованих на лідера» потрапляє потенційний носій «Ашшурана», то такий тренінг може стати для нього замінником магічного ритуалу. Він навіть не підозрює, що отримує не «пакет технологій лідерства», а незримого трансцендентного пасажира, який починає непомітно здійснювати через нього свою «історичну програму». Шляхи «підсадки» можуть бути й іншими. Гітлер вперше відчув свою «місію» при спілкуванні з містиками-аріософами ще перед Першою світовою війною. «Пробудженню» Леніна, скорше за все, сприяла жертовна місія його старшого брата-терориста. Як би там не було, важко пояснити в поняттях і термінах офіційної «позитивістської» політології ті процеси, які привели до влади в освіченій Німеччині ХХ століття арійських містиків, запалених ідеями тисячолітньої давнини, а у СРСР і Китаї - духовних нащадків павликіан і Шан Яна.

Харизмати й далі продовжують грати помітну роль в світовій політиці. Їхній вплив на маси посилюють піар-технології та небачені у попередні часи масові комунікативні технології. А те, що телебачення здатне бути засобом гіпнотичного навіювання, довели експерименти Кашпіровського і Чумака. Можливо саме тоді на «піддослідних кроликах» з гинучої Радянської імперії були відпрацьовані засоби демонократії ХХІ століття, хто зна? Залишається лише одне – бути пильними.


17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

523
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

11015 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

1841
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

1738
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

2743
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

4599

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

338

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1041

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

1452

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1326
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

1703
07.05.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

1513
03.05.2024

В Івано-Франківську триває передсвятковий ярмарок "Великодній кошик".  

1228
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

597
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

672
04.05.2024

Великдень - свято, що є одним з найважливіших для віруючих християн.  

1867
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

2092 10
12.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20367
13.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

342
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

696 1
05.05.2024

Президент Китаю Сі Цзіньпін у неділю вирушив до Парижа з рідкісним візитом, а його французький колега Еммануель Макрон має намір тиснути спробувати переконати його використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні.    

728
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

1077