Заповітна таємниця політики

1. Дух Ашшуран

Боги час від часу повертаються. Їм нудно на вигнанні, вони прагнуть влади. В Горге Луїса Боргеса є маленьке оповідання «Раґнарьок». Про повернення та загибель поганських богів. Коли боги Давнього Світу повертаються з вигнання, у людей, що спершу раділи їхній появі, виникає підозра, що за століття дикого кочового життя давні боги виродилися, здичавіли, перетворилися на жорстоких кровожерливих звірів, що прагнуть знищення людського роду. В такій притчевій формі Боргес зачепив одну з найглибших таємниць влади. Одну з найприхованіших таємниць політики.

З давніх давен приналежність до влади була обумовлена традиційними містеріями служіння. У давніх імперіях владодержець кожного рівня мав не тільки певні знаки і атрибути, що відрізняли його від простих смертних. Він через певні ритуали ставав смертним (тимчасовим, замінним) втіленням безсмертних Правлячих Сил – правічних демонів примусу і поневолення. Так, давньоєгипетський фараон був земним втіленням Амона-Ра, його старша дружина – втіленням богині Нефт, владодержці нижчих ранґів – втіленнями владних духів з демонічних родин Бат і Хеджер тощо. Ще відвертіше таємниця влади розгорнута в ассірійських містеріях посвячення у чиновники.

«Держслужбовець» в Давній Ассірії міг зайняти владну посаду (навіть найнижчу, писарчукову) лише після містичного ритуалу «шеш-м’у». В спеціальному святилищі кандидата в чиновники змушували пити наркотичну рідину (хаому), а потім довго (за допомогою спеціальних молитов-закликань) благати визначеного демона із сойму духів Ашшуранів увійти в його тіло, як рука входить у рукавицю. Жерці визначали, чи згодився демон увійти в запропоноване йому тіло. Якщо демон не бридився і входив, його носія проголошували державною людиною, чиновником. Можливо, Давня Ассірія була своєрідною «ідеальною державою» – демонократією (духовладдям). Можливо саме тому ця держава панувала в Азії дванадцять століть, а її владна еліта демонструвала безпрецедентну злютованість і консолідацію в тяжких війнах із сусідніми народами, які продовжувалися більш ніж одне тисячоліття.

Демонократичною сутністю Ассірії можна, зокрема, пояснити нелюдську жорстокість влади у цій державі. У Старому Завіті ця держава згадується як лігво лютих левів, готових пожерти всі сущі народи світу. В «лігво» зтікалися багатства світу, награбовані ассірійцями і натовпи поневолених рабів. Царі Ассірії на бенкетах розважали своїх дружин і дітей вишуканими катуваннями полонених. Знищена була ця страхітлива держава-чудовисько лише завдяки героїчній і впертій боротьбі всіх її сусідів, які вперше в світовій історії спромоглися у сьомому столітті до нашої ери з’єднатися у континентальну військово-політичну коаліцію. Й тільки після тридцяти років запеклих війн «лігво лютих левів» було зрівняне з землею. У буквальному розумінні. Щоби демонократична імперія ніколи не відродилася, храми її столиці Ніневії були розібрані до фундаментів, а місця ритуалів розорані під фінікові гаї. Це сталося у червні 612 року до н.е.

В сучасному світі відвертих демонократій, на щастя, не існує. Останню з таких – Третій Рейх – знищили також зусиллями ледве не всього світу. Але в колективній (корпоративній) підсвідомості чиновницько-політичної касти зберігається спогад про давні часи «ідеальної влади», коли в ментальному єстві кожного політика і владодержця мешкав «живий архетип» влади – Ашшуран, Демон Примусу.

Відповідно, в політичному середовищі сберігаються напівмістичні «ритуали посвячення» в політиків і чиновників. В Росії, скажімо, це знамениті «посідєлкі в саунах», де гаряча пара, горілка і дівчата, можливо, в певний спосіб, заміщують хаому, мірру та жриць древніх ассірійських святилищ. Росіян ревно мавпують їхні сусіди з СНД. Щось подібне існує, як подейкують втаємничені сходознавці, в сучасній Японії, де традиції кастових «посвячень в політики» нараховують вже кілька тисячоліть й міцно вплетені у зовні демократичну і ліберальну політичну систему Країни Сонця що Сходить.


2. Приховані джерела політичної харизми


Деякі дослідники переконані в тому, що кожна так звана «політична харизма» має демонічну природу. Що без допомоги демонів політик майже не здатний «напряму», тобто неапаратними шляхами, оволодівати великими масами прихильників і виборців. Про окультні засади політичних харизм Робеспьєра, Сен-Жюста, Гітлера, Муссоліні, Леніна, Троцького, Пол Пота та інших диктаторів написані цілі бібліотеки. Єдине, про що мовчать автори «викривальних» книжок: є підозра, що тінь демонократії лягає на всіх політиків «харизматичного типу».

Саме тому старі демократії Заходу століттями виробляли конституційні технології захисту владних крісел від політиків-харизматів. Адже, як кажуть втаємничені коментатори, масони-засновники цих демократій ще у 17-18 століттях мали у своєму розпорядженні давні містичні тексти, що пояснювали справжню природу привабливості і владності яскравих лідерів-харизматів.

Чи можливе і як відбувається «вселення» у політика сучасного типу чогось подібного до «Ашшурана»? Чи є теперішні владодержці тими «тимчасовими оселями», в яких боги-демони давнього світу терпляче очікують настання «часу Х», Часу свого Повернення? Це питання, на які навряд чи можна дати впевнені і вичерпні відповіді. Сумнівно, що навіть на найглибших рівнях політичної конспірократії століттями існують потужні окультні згромадження, здатні пронести крізь тисячоліття традиції прадавніх демонократичних імперій. Але ніхто не стверджує й того, що залучення людини до демонократії відбувається виключно за допомогою якогось вузько спланованого магічного ритуалу.

Певний невеликий відсоток людей народжується з вродженими магічними здатностями. Ці здатності можуть не проявлятися до певного часу. Поштовхом для «містичного пробудження» потенційного носія «Ашшурану» може стати його задіяність до найпростішої з містерій влади – політичної боротьби. Людина під час такої боротьби випробовує себе як оратор, організатор, лідер. Людина намагається підпорядкувати собі інших людей. Для цього вона концентрує волю, виробляє в собі здатність до трансляції іншим специфічного «владного імпульсу». Таке виховання в собі лідера може відбуватися стихійно, а може ініціюватися через спеціальні «лідерські тренінги». Той, хто хоч раз відвідав подібні зібрання знає, що інтенсивний «лідерський тренінг», який проводять професіональні психологи, мало чим відрізняється від колективного навіювання з використанням шаманських технік.

Якщо, скажімо, в групу «тренованих на лідера» потрапляє потенційний носій «Ашшурана», то такий тренінг може стати для нього замінником магічного ритуалу. Він навіть не підозрює, що отримує не «пакет технологій лідерства», а незримого трансцендентного пасажира, який починає непомітно здійснювати через нього свою «історичну програму». Шляхи «підсадки» можуть бути й іншими. Гітлер вперше відчув свою «місію» при спілкуванні з містиками-аріософами ще перед Першою світовою війною. «Пробудженню» Леніна, скорше за все, сприяла жертовна місія його старшого брата-терориста. Як би там не було, важко пояснити в поняттях і термінах офіційної «позитивістської» політології ті процеси, які привели до влади в освіченій Німеччині ХХ століття арійських містиків, запалених ідеями тисячолітньої давнини, а у СРСР і Китаї - духовних нащадків павликіан і Шан Яна.

Харизмати й далі продовжують грати помітну роль в світовій політиці. Їхній вплив на маси посилюють піар-технології та небачені у попередні часи масові комунікативні технології. А те, що телебачення здатне бути засобом гіпнотичного навіювання, довели експерименти Кашпіровського і Чумака. Можливо саме тоді на «піддослідних кроликах» з гинучої Радянської імперії були відпрацьовані засоби демонократії ХХІ століття, хто зна? Залишається лише одне – бути пильними.


16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2404
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1532 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3619
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5387
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1654
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2032

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

110

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

858
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

454
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

611
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

550
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

701
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2