Замкнене коло. (Або мати і не володіти)

 

        Ситуація в Україні парадоксальна і необхідно, дивлячись на фарисейські гасла, так, чи інакше впливати на попередження здачі національних інтересів, наявними при владі безперспективними, злодійськими трибунами, які у критичних для себе ситуаціях, посилаються на пропаганду Кремля і звинувачення у свій адрес. Може піти у народ, навіть за списками, побачити свою оцінку "найкращих", які вже вирішили питання про недопущення дострокових парламентських виборів, знаючи, що завтра їх не буде, маючи страх з таким рейтингом.  Дивує нерозуміння, зажерливість, (дивлячись на декларації), багатство за рахунок суспільства і рокове  спрямування туди, звідки не випускає "Цербер". Може треба спам"ятатись, якщо із собою нічого не забираєш.

        Для тих хто мудрий і розуміють психологію життя, великий Хемінгуей писав у своєму оповіданні про американського мисливця у Африці, який помирав від малярії і чекав на допомогу. Йому у маренні снилось, що за ним прилетів літак, він летів і побачив сліпучо-яскраву, високу до неба гору Кіліманджаро, за легендою кенійців - країни, де ця найвища гора Африки - Божий дім і зрозумів, що його шлях лежить саме туди. Як багато, чи небагато треба зрозуміти на який шлях ти заслужив. В першу чергу це стосується теперішніх українських політиків від влади, варто їм задуматись, а може їх шлях у нікуди, чи краще на Голгофу, для перспективного виховання наступних, а може вони ходили на Майдан, щоб захистити те, що зараз показують про них  дрони.

        А тепер по суті, словами згаданого Хемінгуея - мати і не володіти. Споконвіку українці, навіть офіційно не маючи держави, мали найкращу у світі землю, гори, ліси, національну гордість, гідність і непереможну, внутрішньо-психологічну незалежність, що час від часу вибухала (як тепер) на Слобожанщині, Холодному Яру (щоб воскрес), Січових стрільцях, ОУН УПА, не штучно створеному Донбасі.

        Що було і є. Кріпаччина за Російської імперії не давала права українцям володіти своєю національною землею. Потім велике насильницьке переселення, вивезення, розкуркулення, щоб  ти нічого не мав, власність народу на землях у колгоспах і нарешті  фінал планується зараз, коли землю привласнять цілеспрямовано за безцінь, так звані "свої", чи олігархи, яких ми вибирали після Майдану, або ті кому вони продадуть землю України. Специфіка ще і у тому, що паями в основному володіють бідні колгоспні  пенсіонери і, звичайно, хочуть хоч на старість мати копійку не думаючи стратегічно але, крім того,  вони маючи формально зараз землю, також нею не володіють.

        Як наслідок, знову безземельні кріпаки. Коло замикається. Колись у журналі "Фінансовий контроль", років 15 тому назад, я писав: якщо подібні процеси приватизації економіки повторяться із землею, це буде національна катастрофа. Історія повторюється.

        Так і гори, ліси та полонини у гуцулів, бойків, які нібито їх ще мають але не володіють, а лемки уже не мають і не володіють.  Щоб позбавити  незалежності, гордості, а залишити бідність, їх частково знищили, вивезли, вирубали ліс, але не можна забути "Князя роси" (Тараса Мельничука), "Два кольори" (Дмитра Павличка) - червоне то любов, а чорне то журба і ще два кольори  -  жовті ниви, сині гори, жовто-синії  прапори.

        Тепер про інше коло. Треба  докеруватись  до таких економічних реформ  у  21 столітті, кричучи на увесь світ про їх позитив, щоб посилати зондеркоманди (а колись були і інші) до підприємців, які під необгрунтованим податковим тиском змушені ховати заробітну плату тим, хто ще не виїхав працювати у інші держави. Світ такої схеми ще не придумав. Спам"ятайтесь!!!  Я уже писав, що на планеті давно збалансовані суспільно- ринкові  процеси і не можна штучно розривати коло бізнесу, порушувати лінію економіста Лафера, де визначено, що коли податки і збори перевищують економічно-обгрунтований рівень, починається руйнування економіки і держави.

        При цьому, в Україні свій великий бізнес не руйнується, у нього крім того, вливаються сотні мільярдів бюджетних коштів і майна. Невже треба нападати на тих, які і так покарані, стоячи на базарах, вулицях у жарі і холоді,  торгуючи, щоб вижити.

        Але є і інша мета (економісти від влади вміють грати в шахмати). Субсидії, що себе не оправдають лопнуть і  одним із питань, що позбавлять населення їх значних сум є штучне підвищення мінімальної зарплати та збільшення за її рахунок податків і зборів, відповідно доходів бюджетів під виглядом росту соціальних стандартів і замовчуванням теми завищених тарифів.

        Крім того, у контексті рекламованих реформ, якщо влада впевнена у своїх демократичних, правових діях чому, у ситуації із підвищенням мінімальної зарплати і залишенням пенсій нище цього рівня, застосовується такий монархічний маразм, щодо ненадання інформації (не видачі довідок державними структурами про рівень теперішньої підвищеної зарплати з 01 травня 2016 року державним службовцям) пенсіонерам для захисту конституційних прав у судах і перерахунків раніше призначених пенсій.

        Навіть якщо теперішні жадібні декларанти (народні обранці) свідомо дещо  упустили у новому Законі про державну службу і відсікли у майбутньому перерахунки пенсій державним службовцям при підвищенні  зарплати, це не стосується пенсіонерів (державних службовців), кому призначена пенсія до прийняття Закону, що зараз блокується таємно і суб"єктивно з метою економії коштів Пенсійного фонду.

        Ще одне ноу-хау для тих хто має вимерти, читаючи Е-декларації і маючи нищий рівень пенсії від мінімальної зарплати, десятки років сплачуючи  податки і внески.  Добре що собі підвищують зарплату. Остання, правда, невдала спроба була  у січні 2017 року але ще "не вечір".  Їм для свого захисту, крім того,  слід ліквідувати максимальний рівень сум пенсій, що призначаються  і повернутись  до так званих "спецпенсій".  Замкнеться ще одне коло.

        Думаю у процесі реформи судової системи і тестування суддів, на них буде чинитися негласний тиск для відхилення позовів і перерахунків раніше призначених пенсій державним службовцям.

        Ще раз про децентралізацію і рекламне збільшення доходів органів місцевого самоврядування, розширення  їх  повноважень. Для аналітиків і політиків. До кінця січня будуть звіти про виконання місцевих бюджетів і для аналізу ефективності   реформи  досить порівняти з минулим роком на скільки виросли їхні доходи, врахувавши збільшені,  скинуті зверху видатки, що обслуговувались  бюджетами вищого рівня. Крім того,  слід порівняти суми і відсотки гарантованих доходів, зокрема від податку з фізичних осіб, що надходив у місцеві бюджети у розмірі 100 відсотків, а тепер менше 60-ти, податок з транспортних засобів, або акцизний збір на паливно-мастильні матеріали, також колишній дохід місцевих бюджетів, збільшені доходи за рахунок частки акцизного збору на алкоголь, податок на нерухомість і все стане на місця. Коло може розірватись і не поможе навіть "спецконфіскація".

        Частково, щодо дефіциту державного бюджету, чому не вистачає коштів для забезпечення соціальних стандартів. Як  один з прикладів націоналізація Приватбанку із діркою збитків у               149 млрд. грн. Щоб все стало зрозуміло, до речі і по інших ліквідованих банківських установах, треба опублікувати списки основних боржників,  які уже не повернуть кредити, а збитки відшкодує бюджет. Стало страшно за розправу від бідних вкладників!?

        На закінчення. Влада, не вирішуючи проблеми людей, а може не здатна, зважаючи тільки на вирішення особистих інтересів, що знову ж таки видно із Е-декларацій, системно завантажує суспільство різними інформаційними програмами, відволікаючи від реальності:  безвізовий режим, амбарна книга партії регіонів, ефимерні  борги Януковича, Онищенко-Кадиров,  вибори в Західній Європі  і Америці,  нібито зрада Надії Савченко, багато інших тем  але  не  Пашинський,  не Європейський Вал і не офшори.

 


27.01.2017 Антон Костишин 3240 1
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

785
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5231 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1704
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1724
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2858
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2496

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

429

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1638

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2373

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3110
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

193
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

742
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

926
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

499
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

684
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16158
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3038
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

325
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1160
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1009 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

808