Замкнене коло. (Або мати і не володіти)

 

        Ситуація в Україні парадоксальна і необхідно, дивлячись на фарисейські гасла, так, чи інакше впливати на попередження здачі національних інтересів, наявними при владі безперспективними, злодійськими трибунами, які у критичних для себе ситуаціях, посилаються на пропаганду Кремля і звинувачення у свій адрес. Може піти у народ, навіть за списками, побачити свою оцінку "найкращих", які вже вирішили питання про недопущення дострокових парламентських виборів, знаючи, що завтра їх не буде, маючи страх з таким рейтингом.  Дивує нерозуміння, зажерливість, (дивлячись на декларації), багатство за рахунок суспільства і рокове  спрямування туди, звідки не випускає "Цербер". Може треба спам"ятатись, якщо із собою нічого не забираєш.

        Для тих хто мудрий і розуміють психологію життя, великий Хемінгуей писав у своєму оповіданні про американського мисливця у Африці, який помирав від малярії і чекав на допомогу. Йому у маренні снилось, що за ним прилетів літак, він летів і побачив сліпучо-яскраву, високу до неба гору Кіліманджаро, за легендою кенійців - країни, де ця найвища гора Африки - Божий дім і зрозумів, що його шлях лежить саме туди. Як багато, чи небагато треба зрозуміти на який шлях ти заслужив. В першу чергу це стосується теперішніх українських політиків від влади, варто їм задуматись, а може їх шлях у нікуди, чи краще на Голгофу, для перспективного виховання наступних, а може вони ходили на Майдан, щоб захистити те, що зараз показують про них  дрони.

        А тепер по суті, словами згаданого Хемінгуея - мати і не володіти. Споконвіку українці, навіть офіційно не маючи держави, мали найкращу у світі землю, гори, ліси, національну гордість, гідність і непереможну, внутрішньо-психологічну незалежність, що час від часу вибухала (як тепер) на Слобожанщині, Холодному Яру (щоб воскрес), Січових стрільцях, ОУН УПА, не штучно створеному Донбасі.

        Що було і є. Кріпаччина за Російської імперії не давала права українцям володіти своєю національною землею. Потім велике насильницьке переселення, вивезення, розкуркулення, щоб  ти нічого не мав, власність народу на землях у колгоспах і нарешті  фінал планується зараз, коли землю привласнять цілеспрямовано за безцінь, так звані "свої", чи олігархи, яких ми вибирали після Майдану, або ті кому вони продадуть землю України. Специфіка ще і у тому, що паями в основному володіють бідні колгоспні  пенсіонери і, звичайно, хочуть хоч на старість мати копійку не думаючи стратегічно але, крім того,  вони маючи формально зараз землю, також нею не володіють.

        Як наслідок, знову безземельні кріпаки. Коло замикається. Колись у журналі "Фінансовий контроль", років 15 тому назад, я писав: якщо подібні процеси приватизації економіки повторяться із землею, це буде національна катастрофа. Історія повторюється.

        Так і гори, ліси та полонини у гуцулів, бойків, які нібито їх ще мають але не володіють, а лемки уже не мають і не володіють.  Щоб позбавити  незалежності, гордості, а залишити бідність, їх частково знищили, вивезли, вирубали ліс, але не можна забути "Князя роси" (Тараса Мельничука), "Два кольори" (Дмитра Павличка) - червоне то любов, а чорне то журба і ще два кольори  -  жовті ниви, сині гори, жовто-синії  прапори.

        Тепер про інше коло. Треба  докеруватись  до таких економічних реформ  у  21 столітті, кричучи на увесь світ про їх позитив, щоб посилати зондеркоманди (а колись були і інші) до підприємців, які під необгрунтованим податковим тиском змушені ховати заробітну плату тим, хто ще не виїхав працювати у інші держави. Світ такої схеми ще не придумав. Спам"ятайтесь!!!  Я уже писав, що на планеті давно збалансовані суспільно- ринкові  процеси і не можна штучно розривати коло бізнесу, порушувати лінію економіста Лафера, де визначено, що коли податки і збори перевищують економічно-обгрунтований рівень, починається руйнування економіки і держави.

        При цьому, в Україні свій великий бізнес не руйнується, у нього крім того, вливаються сотні мільярдів бюджетних коштів і майна. Невже треба нападати на тих, які і так покарані, стоячи на базарах, вулицях у жарі і холоді,  торгуючи, щоб вижити.

        Але є і інша мета (економісти від влади вміють грати в шахмати). Субсидії, що себе не оправдають лопнуть і  одним із питань, що позбавлять населення їх значних сум є штучне підвищення мінімальної зарплати та збільшення за її рахунок податків і зборів, відповідно доходів бюджетів під виглядом росту соціальних стандартів і замовчуванням теми завищених тарифів.

        Крім того, у контексті рекламованих реформ, якщо влада впевнена у своїх демократичних, правових діях чому, у ситуації із підвищенням мінімальної зарплати і залишенням пенсій нище цього рівня, застосовується такий монархічний маразм, щодо ненадання інформації (не видачі довідок державними структурами про рівень теперішньої підвищеної зарплати з 01 травня 2016 року державним службовцям) пенсіонерам для захисту конституційних прав у судах і перерахунків раніше призначених пенсій.

        Навіть якщо теперішні жадібні декларанти (народні обранці) свідомо дещо  упустили у новому Законі про державну службу і відсікли у майбутньому перерахунки пенсій державним службовцям при підвищенні  зарплати, це не стосується пенсіонерів (державних службовців), кому призначена пенсія до прийняття Закону, що зараз блокується таємно і суб"єктивно з метою економії коштів Пенсійного фонду.

        Ще одне ноу-хау для тих хто має вимерти, читаючи Е-декларації і маючи нищий рівень пенсії від мінімальної зарплати, десятки років сплачуючи  податки і внески.  Добре що собі підвищують зарплату. Остання, правда, невдала спроба була  у січні 2017 року але ще "не вечір".  Їм для свого захисту, крім того,  слід ліквідувати максимальний рівень сум пенсій, що призначаються  і повернутись  до так званих "спецпенсій".  Замкнеться ще одне коло.

        Думаю у процесі реформи судової системи і тестування суддів, на них буде чинитися негласний тиск для відхилення позовів і перерахунків раніше призначених пенсій державним службовцям.

        Ще раз про децентралізацію і рекламне збільшення доходів органів місцевого самоврядування, розширення  їх  повноважень. Для аналітиків і політиків. До кінця січня будуть звіти про виконання місцевих бюджетів і для аналізу ефективності   реформи  досить порівняти з минулим роком на скільки виросли їхні доходи, врахувавши збільшені,  скинуті зверху видатки, що обслуговувались  бюджетами вищого рівня. Крім того,  слід порівняти суми і відсотки гарантованих доходів, зокрема від податку з фізичних осіб, що надходив у місцеві бюджети у розмірі 100 відсотків, а тепер менше 60-ти, податок з транспортних засобів, або акцизний збір на паливно-мастильні матеріали, також колишній дохід місцевих бюджетів, збільшені доходи за рахунок частки акцизного збору на алкоголь, податок на нерухомість і все стане на місця. Коло може розірватись і не поможе навіть "спецконфіскація".

        Частково, щодо дефіциту державного бюджету, чому не вистачає коштів для забезпечення соціальних стандартів. Як  один з прикладів націоналізація Приватбанку із діркою збитків у               149 млрд. грн. Щоб все стало зрозуміло, до речі і по інших ліквідованих банківських установах, треба опублікувати списки основних боржників,  які уже не повернуть кредити, а збитки відшкодує бюджет. Стало страшно за розправу від бідних вкладників!?

        На закінчення. Влада, не вирішуючи проблеми людей, а може не здатна, зважаючи тільки на вирішення особистих інтересів, що знову ж таки видно із Е-декларацій, системно завантажує суспільство різними інформаційними програмами, відволікаючи від реальності:  безвізовий режим, амбарна книга партії регіонів, ефимерні  борги Януковича, Онищенко-Кадиров,  вибори в Західній Європі  і Америці,  нібито зрада Надії Савченко, багато інших тем  але  не  Пашинський,  не Європейський Вал і не офшори.

 


27.01.2017 Антон Костишин 3133 1
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1096
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2462
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2081
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2126
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6434 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2412 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

287

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1112

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1137

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1352
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

231
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

557
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2020
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26464
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

518
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10423 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7960
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

503
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

364
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

516
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

590
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1536