Замість автодрому у Микитинцях буде квартал багатоповерхівок

 

 

Містобудівна рада Івано-Франківська погодила Генплан підміського села Микитинці із зауваженнями.

 

Розробникам проекту вказали передбачити в новому кварталі багатоповерхівок школу та дитсадок відповідно до нових кварталів багатоповерхової та садибної житлової забудови, пише Курс.

 

Зміни в Генплані села Микитинці стосувалися головно чотирьох територій. Як повідомила голова робочої групи проектувальників Івано-Франківської філії інституту "Дніпроміст" Ірина Стрипа, головним завданням було "ув'язати генеральний план Микитинців з генпланом сусідніх Угорників та Івано-Франківська", оскільки планування цих населених пунктів відбулося пізніше. 

 

Перший Генплан для Микитинців створили 2007 року. Коригування робили 2011 року, коли узгоджували межі села і міста Франківська. Цього року сільська рада звернулася до проектантів, щоб вони внесли остаточні зміни.

 

Ув'язування генпланів сусідніх населених пунктів спричинилося до того, що Микитинці отримали частину так званої малої міської об'їзної дороги, яка має з'єднати Івано-Франківськ через Угорники та Микитинці з Хриплинським промвузлом. Між об'їзною та Угорниками на землях ОСГ в Генплані передбачили малоповерхову садибну забудову. 

 

Ще один новий житловий мікрорайон розташується в північно-західній частині села вздовж дамби Бистриці Надвірнянської. Тут 5 га території відвели під багатоповерхову житлову забудову. Інвестор цього мікрорайону багатоповерхівок вже відомий – івано-франківська фірма "Траян". Спеціально для цього з дозволу санепідстанції зменшили санітарно-захисну зону підприємства "Івано-Франківська експедиція з геофізичних досліджень свердловин".

 

Головна маса зауважень містобудівної ради стосувалася власне проектування цього житлового мікрорайону, який мав би поглинути Микитинецький автодром, і додати до чисельності Микитинців від 2,5 до 3,5 тисяч мешканців (залежно від поверховості забудови при містобудівних нормах густоти заселення 450 чол. на один га). Розробники Генплану не передбачили тут дитсадка і школи. Так само як і спортивно-відпочинкової інфраструктури. Тож містобудівна рада зобов'язала проектантів проаналізувати укрупнення села і в пояснювальній записці до Генплану вказати, які саме об'єкти повинні бути тут спроектовані під час розробки детального плану території.

 

Поблизу вулиці Юності в Генплані Микитинців зменшили незадіяні території промислових підприємств і розмістили там зону зелених насаджень санітарно-захисного призначення. Це дозволить в перспективі зменшити санітарну зону промислових об'єктів і знову ж таки наблизити до її межі житлову забудову.

 

Ще одна територія, якої стосувалися зауваження, знаходиться на межі з Франківськом в районі вулиці Тисменицької. Нарзі ця земля перебуває в статусі садибної забудови. Проте з боку обласного центру, як зауважила Ірина Стрипа, до Микитинців щоразу ближче підбираються багатоповерхівки.

 

Цю ділянку, яка наразі має спорадичну забудову, на думку головного архітектора міста Володимира Гайдара, не варто обмежувати забудовою садибною. Оскільки поява інвестора-забудовника змусить сільраду витрачати додаткові кошти для внесення коригування в готовий уже Генплан. У пояснювальній записці рекомендували прописати необхідність розробити детальне планування також і цієї зони.

 

І останній камінь спотикання – транспортна розв'язка біля запланованого мосту через ріку на північно-східному напрямку. В цьому місці існуюча дорога на 4 м нижча від рівня дамби, тож може бути потрібне двоповерхове транспорте кільце. Його також слід передбачити в Генплані села, щоби не допустити появу в цьому місці житлових будинків.


20.05.2015 545 0
Коментарі (0)

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2011 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1345
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5171
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

14780 10
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3516 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3340

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1209

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2570

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2557

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

3022
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

297
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1453
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1224
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

703
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

425
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

610
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

959
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21889
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

365
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

444 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

898 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

698