Замість автодрому у Микитинцях буде квартал багатоповерхівок

 

 

Містобудівна рада Івано-Франківська погодила Генплан підміського села Микитинці із зауваженнями.

 

Розробникам проекту вказали передбачити в новому кварталі багатоповерхівок школу та дитсадок відповідно до нових кварталів багатоповерхової та садибної житлової забудови, пише Курс.

 

Зміни в Генплані села Микитинці стосувалися головно чотирьох територій. Як повідомила голова робочої групи проектувальників Івано-Франківської філії інституту "Дніпроміст" Ірина Стрипа, головним завданням було "ув'язати генеральний план Микитинців з генпланом сусідніх Угорників та Івано-Франківська", оскільки планування цих населених пунктів відбулося пізніше. 

 

Перший Генплан для Микитинців створили 2007 року. Коригування робили 2011 року, коли узгоджували межі села і міста Франківська. Цього року сільська рада звернулася до проектантів, щоб вони внесли остаточні зміни.

 

Ув'язування генпланів сусідніх населених пунктів спричинилося до того, що Микитинці отримали частину так званої малої міської об'їзної дороги, яка має з'єднати Івано-Франківськ через Угорники та Микитинці з Хриплинським промвузлом. Між об'їзною та Угорниками на землях ОСГ в Генплані передбачили малоповерхову садибну забудову. 

 

Ще один новий житловий мікрорайон розташується в північно-західній частині села вздовж дамби Бистриці Надвірнянської. Тут 5 га території відвели під багатоповерхову житлову забудову. Інвестор цього мікрорайону багатоповерхівок вже відомий – івано-франківська фірма "Траян". Спеціально для цього з дозволу санепідстанції зменшили санітарно-захисну зону підприємства "Івано-Франківська експедиція з геофізичних досліджень свердловин".

 

Головна маса зауважень містобудівної ради стосувалася власне проектування цього житлового мікрорайону, який мав би поглинути Микитинецький автодром, і додати до чисельності Микитинців від 2,5 до 3,5 тисяч мешканців (залежно від поверховості забудови при містобудівних нормах густоти заселення 450 чол. на один га). Розробники Генплану не передбачили тут дитсадка і школи. Так само як і спортивно-відпочинкової інфраструктури. Тож містобудівна рада зобов'язала проектантів проаналізувати укрупнення села і в пояснювальній записці до Генплану вказати, які саме об'єкти повинні бути тут спроектовані під час розробки детального плану території.

 

Поблизу вулиці Юності в Генплані Микитинців зменшили незадіяні території промислових підприємств і розмістили там зону зелених насаджень санітарно-захисного призначення. Це дозволить в перспективі зменшити санітарну зону промислових об'єктів і знову ж таки наблизити до її межі житлову забудову.

 

Ще одна територія, якої стосувалися зауваження, знаходиться на межі з Франківськом в районі вулиці Тисменицької. Нарзі ця земля перебуває в статусі садибної забудови. Проте з боку обласного центру, як зауважила Ірина Стрипа, до Микитинців щоразу ближче підбираються багатоповерхівки.

 

Цю ділянку, яка наразі має спорадичну забудову, на думку головного архітектора міста Володимира Гайдара, не варто обмежувати забудовою садибною. Оскільки поява інвестора-забудовника змусить сільраду витрачати додаткові кошти для внесення коригування в готовий уже Генплан. У пояснювальній записці рекомендували прописати необхідність розробити детальне планування також і цієї зони.

 

І останній камінь спотикання – транспортна розв'язка біля запланованого мосту через ріку на північно-східному напрямку. В цьому місці існуюча дорога на 4 м нижча від рівня дамби, тож може бути потрібне двоповерхове транспорте кільце. Його також слід передбачити в Генплані села, щоби не допустити появу в цьому місці житлових будинків.


20.05.2015 657 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

296
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13587 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1540
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

848
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6093
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1703

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

621

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1447

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1259

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1155
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

506
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

638
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1558
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

586
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

863
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5907
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13516
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

221
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

525
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

468
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

776 2