ЗАКЛАДИ ХАРЧУВАННЯ ПОТРІБНО ПОДІЛИТИ НА ПАТРІОТИЧНІ І НЕПАТРІОТИЧНІ

 

 

Тепер маємо добрий приклад «Пасажу», де групі агресивних неукраїнців було відмовлено (якщо вірити добродію Олегу Головенському, який про це написав, але, на жаль не підтримав цього почину) у праві їсти поряд зі Сварожими Дітьми. Така подія давно назрівала і може стати прикладом для інших власників кафе, ресторанів та подібних закладів. Хоча власники «Пасажу» назвали свій ресторан в неукраїнський спосіб, але навіть їх зачепила та дика агресія, яка йде від розперезаних зайд.

Я розумію, що закон забороняє позначувати патріотичні заклади громадського харчування табличками і написами, у яких би було зазначено, що вони призначені саме для українців. Закон не можна порушувати, навіть якщо він недосконалий. Але ми повинні боротися за те, щоби таке розділення на патріотичні і решту закладів громадського харчування відбулося фактично, без юридичного оформлення, якщо це наразі неможливо (в майбутньому таке обов’язково буде, я впевнена). Наприклад, українки-офіціантки можуть за згодою адміністраторів-патріотів затримувати виконання замовлення для агресивних та неохайних чужинців, або обслуговувати неякісно і довго.

Особливо важливо, щоби таке розділення відбулося в центральних харчових закладах міста, які формують обличчя Івано-Франківська. Там має переважати традиційна історична українська кухня, з тими стравами, які їли наші предки.

Можна також заохочувати тих, хто приходить до розташованих у центрі міста кав’ярень у вишиванках, давати їм знижку на 10-15%. А заклади для людей з неукраїнськими смаками можна розташувати за містом, або навіть ЗА ОБ’ЇЗДНОЮ. Там собі нехай їдять піци і пельмені. Принциповим зараз є те, щоби у центрі міста якнайскоріше затвердилась українська ідентичність.

Зараз маємо зовсім іншу картину. Навіть у патріотичному закладі «Бункер» чуємо іноземну мову. Та й заходити туди простим українцям не дуже зручно, тому що ціни там не для пересічного українця. В меню більшості закладів українським стравам вказано другорядне місце. Можна було б ввести таке правило, що відвідувач ресторану повинен замовити хоча б одну страву традиційної української кухні, в іншому випадку – на все отримує націнку в 30-50%. На такі правила не треба дозволів влади і судів, це можна було б зробити в якості патріотичної громадської ініціативи.

Хочу зауважити, що Івано-Франківськ завжди в минулому був багатонаціональним, і так і може бути, але саме титульна нація повинна відчувати себе газдами на своїй землі. А іноземці та інородці, якщо вони поводять субе чемно, без хамства – нехай залишають в нашому місті свої гроші. Жорсткі заходи повинні бути розповсюджені в першу чергу проти тих агресивних хамів, яких чимдалі більше помічаємо в нашому місті.


27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

115
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

635
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

976
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1762
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1150
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1723

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

493

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

937

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

987

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

859
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

470
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1631
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3278 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1663
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3645
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4500 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

4945
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1338
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

908
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4842
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6723
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7602 11