ЗАКЛАДИ ХАРЧУВАННЯ ПОТРІБНО ПОДІЛИТИ НА ПАТРІОТИЧНІ І НЕПАТРІОТИЧНІ

 

 

Тепер маємо добрий приклад «Пасажу», де групі агресивних неукраїнців було відмовлено (якщо вірити добродію Олегу Головенському, який про це написав, але, на жаль не підтримав цього почину) у праві їсти поряд зі Сварожими Дітьми. Така подія давно назрівала і може стати прикладом для інших власників кафе, ресторанів та подібних закладів. Хоча власники «Пасажу» назвали свій ресторан в неукраїнський спосіб, але навіть їх зачепила та дика агресія, яка йде від розперезаних зайд.

Я розумію, що закон забороняє позначувати патріотичні заклади громадського харчування табличками і написами, у яких би було зазначено, що вони призначені саме для українців. Закон не можна порушувати, навіть якщо він недосконалий. Але ми повинні боротися за те, щоби таке розділення на патріотичні і решту закладів громадського харчування відбулося фактично, без юридичного оформлення, якщо це наразі неможливо (в майбутньому таке обов’язково буде, я впевнена). Наприклад, українки-офіціантки можуть за згодою адміністраторів-патріотів затримувати виконання замовлення для агресивних та неохайних чужинців, або обслуговувати неякісно і довго.

Особливо важливо, щоби таке розділення відбулося в центральних харчових закладах міста, які формують обличчя Івано-Франківська. Там має переважати традиційна історична українська кухня, з тими стравами, які їли наші предки.

Можна також заохочувати тих, хто приходить до розташованих у центрі міста кав’ярень у вишиванках, давати їм знижку на 10-15%. А заклади для людей з неукраїнськими смаками можна розташувати за містом, або навіть ЗА ОБ’ЇЗДНОЮ. Там собі нехай їдять піци і пельмені. Принциповим зараз є те, щоби у центрі міста якнайскоріше затвердилась українська ідентичність.

Зараз маємо зовсім іншу картину. Навіть у патріотичному закладі «Бункер» чуємо іноземну мову. Та й заходити туди простим українцям не дуже зручно, тому що ціни там не для пересічного українця. В меню більшості закладів українським стравам вказано другорядне місце. Можна було б ввести таке правило, що відвідувач ресторану повинен замовити хоча б одну страву традиційної української кухні, в іншому випадку – на все отримує націнку в 30-50%. На такі правила не треба дозволів влади і судів, це можна було б зробити в якості патріотичної громадської ініціативи.

Хочу зауважити, що Івано-Франківськ завжди в минулому був багатонаціональним, і так і може бути, але саме титульна нація повинна відчувати себе газдами на своїй землі. А іноземці та інородці, якщо вони поводять субе чемно, без хамства – нехай залишають в нашому місті свої гроші. Жорсткі заходи повинні бути розповсюджені в першу чергу проти тих агресивних хамів, яких чимдалі більше помічаємо в нашому місті.


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5221 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1846 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4059 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3181 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7977 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20311 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

286

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

827

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1923

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2400
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

199
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

706
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

488
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18395
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

988
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1223 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6110 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23406 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

302
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

999 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1208 6
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

505