ЗАКЛАДИ ХАРЧУВАННЯ ПОТРІБНО ПОДІЛИТИ НА ПАТРІОТИЧНІ І НЕПАТРІОТИЧНІ

 

 

Тепер маємо добрий приклад «Пасажу», де групі агресивних неукраїнців було відмовлено (якщо вірити добродію Олегу Головенському, який про це написав, але, на жаль не підтримав цього почину) у праві їсти поряд зі Сварожими Дітьми. Така подія давно назрівала і може стати прикладом для інших власників кафе, ресторанів та подібних закладів. Хоча власники «Пасажу» назвали свій ресторан в неукраїнський спосіб, але навіть їх зачепила та дика агресія, яка йде від розперезаних зайд.

Я розумію, що закон забороняє позначувати патріотичні заклади громадського харчування табличками і написами, у яких би було зазначено, що вони призначені саме для українців. Закон не можна порушувати, навіть якщо він недосконалий. Але ми повинні боротися за те, щоби таке розділення на патріотичні і решту закладів громадського харчування відбулося фактично, без юридичного оформлення, якщо це наразі неможливо (в майбутньому таке обов’язково буде, я впевнена). Наприклад, українки-офіціантки можуть за згодою адміністраторів-патріотів затримувати виконання замовлення для агресивних та неохайних чужинців, або обслуговувати неякісно і довго.

Особливо важливо, щоби таке розділення відбулося в центральних харчових закладах міста, які формують обличчя Івано-Франківська. Там має переважати традиційна історична українська кухня, з тими стравами, які їли наші предки.

Можна також заохочувати тих, хто приходить до розташованих у центрі міста кав’ярень у вишиванках, давати їм знижку на 10-15%. А заклади для людей з неукраїнськими смаками можна розташувати за містом, або навіть ЗА ОБ’ЇЗДНОЮ. Там собі нехай їдять піци і пельмені. Принциповим зараз є те, щоби у центрі міста якнайскоріше затвердилась українська ідентичність.

Зараз маємо зовсім іншу картину. Навіть у патріотичному закладі «Бункер» чуємо іноземну мову. Та й заходити туди простим українцям не дуже зручно, тому що ціни там не для пересічного українця. В меню більшості закладів українським стравам вказано другорядне місце. Можна було б ввести таке правило, що відвідувач ресторану повинен замовити хоча б одну страву традиційної української кухні, в іншому випадку – на все отримує націнку в 30-50%. На такі правила не треба дозволів влади і судів, це можна було б зробити в якості патріотичної громадської ініціативи.

Хочу зауважити, що Івано-Франківськ завжди в минулому був багатонаціональним, і так і може бути, але саме титульна нація повинна відчувати себе газдами на своїй землі. А іноземці та інородці, якщо вони поводять субе чемно, без хамства – нехай залишають в нашому місті свої гроші. Жорсткі заходи повинні бути розповсюджені в першу чергу проти тих агресивних хамів, яких чимдалі більше помічаємо в нашому місті.


16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2222
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1462
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3570
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5330
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1614
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1985

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

100

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

380

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

819

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1595
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

387
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

722
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2414 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

386
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

810
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4862
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

679
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

540
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

476
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

349
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

668
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

831 2