Захищаючи Україну, Саакашвілі «вигнав» росіян із зали ООН

 

/data/blog/41222/9c13fd0bbb45cc0841e965188db76879.jpg

 

Виступ президента Грузії на 68-й сесії Генеральної асамблеї ООН у середу викликав неоднозначні реакції у світі. Слова Міхеїла Саакашвілі про те, що «російський проект (Євразійського союзу) приречений на провал» та гостра критики з його боку на адресу глави Кремля Володимира Путіна змусили російську делегацію залишити залу засідань Генасамблеї ООН. Подібне востаннє зробила делегація США 24 вересня 2010 року, реагуючи на виступ президента Ірану Махмуда Ахмадінежада. Посол Росії в ООН Віталій Чуркін пізніше назвав виступ Міхеїла Саакашвілі в ООН «не просто антиросійським, а русофобським і антиправославним». Натомість посол США в Грузії Річард Норланд назвав цю промову лідера Грузії «сильною» і «важливою». 
 

Центральною темою виступу президента Грузії на Генеральній асамблеї ООН стала критика Росії. Міхеїл Саакашвілі розповів про імперіалістичні амбіції Москви стосовно сусідніх країн, розкритикував проект Євразійського союзу, «дітища Путіна».

Молдова зазнає блокади, Україна перебуває під постійною атакою, Азербайджан стоїть перед надзвичайним тиском і Грузія окупована
«Поки я кажу ці слова, східноєвропейські держави, котрі прагнуть приєднатися до родини вільних і демократичних країн, постійно наштовхуються на тиск і погрози. Вірменія була загнана у глухий кут – її примушують до підписання угоди з Митним союзом, який не відповідає її національним інтересам чи інтересам нашого регіону, Молдова зазнає блокади, Україна перебуває під постійною атакою, Азербайджан стоїть перед надзвичайним тиском і Грузія окупована. Чому?» – зазначив Саакашвілі під час свого виступу на 68-й сесії Генасамблеї ООН.

Стара імперія намагається повернутися до своїх втрачених кордонів
При цьому він назвав причину такої імперської політики режиму Путіна до сусідів Росії. «Чому? Тому що стара імперія намагається повернутися до своїх втрачених кордонів. Але «кордони» неправильне слово, тому що ця імперія – чи то Російська імперія, Радянський Союз, Російська Федерація чи Євразійський союз – ніколи не мала кордонів. У неї були лише – окраїни», – зауважив президент Грузії.

Євразійський союз будується на протилежних Євросоюзові підвалинах Саакашвілі

Міхеїл Саакашвілі наголосив в ООН, що мета Кремля щодо республік Східної Європи полягає у недопущенні їхньої справжньої незалежності, євроінтеграції та у намаганні Кремля підпорядкувати їх своєму впливові.

Я розмовляв із Віктором Януковичем, його уряд перебуває під постійним тиском та атакою з боку Росії
«Ви думаєте, що поразка на виборах в Україні сил Помаранчевої революції привела до пом’якшення курсу Москви стосовно цієї країни? Навпаки. Я вчора розмовляв із моїм колегою Віктором Януковичем, його уряд перебуває під постійним тиском та атакою з боку Росії, це відбувається щодня», – сказав Саакашвілі.

Продовжується анексія грузинських земель російськими військами»
Він також засудив анексію Росією грузинських територій: «Ви думаєте, Кремль погодився обговорювати виведення військ із Абхазії чи Південної Осетії після зміни влади в Тбілісі? Це далеко не так! Продовжується анексія грузинських земель російськими військами».

Міхеїл Саакашівлі зробив у своїй промові прогноз щодо режиму Путіна: «Через кілька років Володимира Путіна не буде ні в Кремлі, ні в російській політиці… для громадян Росії він залишиться тінню старого часу, імперії, корупції і пригноблення».

Президент Грузії також наголосив, що «російський проект (Євразійського союзу ) приречений на провал, бо жодна імперія не має сьогодні шансів стати життєздатною».

Міхеїл Саакашвілі також зупинився у промові на 68-й Генасамблеї ООН на своїй діяльності в Грузії та вибачився за помилки: «Я повністю беру на себе всю відповідальність за недоліки».

 «Це був сильний виступ» – Норланд

Посол США в Грузії Річард Норланд, сказав у четвер у Батумі, що виступ президента Саакашвілі в ООН «сильний» і погодився з його критикою Росії щодо її поведінки на окупованих грузинських територіях. Норланд також висловив захоплення мужністю Саакашвілі у цій промові щодо визнання своїх помилок на посаді президента Грузії.

«Він взяв на себе всю відповідальність за допущені помилки, висловив жаль, що через ці помилки його уряду хтось міг постраждати. Я думаю, що від державного діяча це була дуже важлива і варта уваги заява», – зауважив американський посол.

В уряді нинішнього прем’єра Грузії Бідзіни Іванішвілі уникають якихось конкретних оцінок виступу Саакашвілі в ООН, але й не висловлюють свого незадоволення ним.

Лише посол Росії в ООН Віталій Чуркін пізніше назвав виступ президента Грузії в ООН «не просто антиросійським, а русофобським і антиправославним» та висловив міркування про близьке закінчення політичної кар’єри грузинського лідера.

Один із російських оглядачів, Вадим Дубнов, вважає, що виступ Саакашвілі в ООН показав, що Росії не уникнути обговорення з Грузією проблеми окупованих Москвою територій.

Шансів, що при Іванішвілі Грузія відмовиться від Абхазії, Південної Осетії і НАТО, не стане більше, аніж їх було при Саакашвілі
«Шансів на те, що при Іванішвілі Грузія відмовиться від Абхазії, Південної Осетії і НАТО, не стане більше, аніж їх було при Саакашвілі», – зауважує Дубнов.
Спостерігачі нагадують, що демарш російської делегації в ООН, коли вона покинула залу засідань Генасамблеї під час промови Міхеїла Саакашвілі, не був якоюсь новиною для стін цієї світової організації. Останнього разу, 24 вересня 2010 року, під час 65-ї сесії Генасамблеї ООН, делегація США також залишила залу під час виступу президента Ірану Махмуда Ахмадінежада. Але тоді американців підтримали чимало делегацій, включно з Великою Британією і Францією.


27.09.2013 442 3
Коментарі (3)

Масляний Байконур 2013.09.27, 19:51
Красава
Я 2013.09.29, 01:59
Молодець, Міхо! Сила! А де "наш" "ПРезидент"?! Далі клянеться пупкіну в дружбі до гроба?
до "Я" 2013.10.02, 10:26
Не каркай, нашому Президенту дав БОГ розум нарешті і він тепер дивиться в єнчий бік.
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

339
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13855 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1581
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

873
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6150
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1728

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

642

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1469

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1280

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1169
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

523
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

662
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1584
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

607
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

890
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5927
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13677
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

254
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

552
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

488
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

798 2