Загиблі герої АТО. Коломиянин Сергій Лисенко перед смертю віддав рідним свою військову форму

 

/data/blog/57470/d411c494e97557fd313e5bd88a473649.jpg

 

Похоронна процесія прямує вулицями Коломиї… В середині ходи восьмеро міцних чоловіків несуть на плечах дерев’яну труну, завиту в синьо-жовтий прапор. Під звуки духового оркестру військові пронесли домовину з тілом загиблого Сергія Лисенка до місця поховання.

 

Побратими віддали честь загиблому, п’ять разів вистріливши у небо. Так 8 серпня Коломия прощалась з підполковником Сергієм Лисенком. Чоловіка поховали поруч з раніше загиблими в зоні АТО коломиянами Тарасом Сенюком та Сергієм Воробцем.

 

36-річний Сергій Лисенко разом з побратимами потрапив у засідку під Сніжним Донецької області. Тоді ворожі кулі вбили вісьмох українських військових, ще понад 40 - поранили.

 

На похорон приїхали Сергієві товариші, зокрема три підполковники та два майори, які були поранені. Про трагічну загибель сім’я дізналась від терористів. «Три дні не було зв’язку, а коли нарешті з’явився і я зателефонував, то трубку взяли терористи та повідомили, що Сергій загинув, – каже дядько героя Роман Варцаба. – Що дивно, в частині знали одразу про смерть Сергія, але чомусь не повідомили нас».

 

День перед трагедією Сергієві присвоїли орден, а наступного дня вже відправили на завдання. Підрозділ Лисенка терористи захопили просто в амбарі, в якому бійці залишилися на ночівлю. «Мене досі мучить запитання: чому вони залишились на ніч? Вони були за 15 км від блокпоста наших військ. Чому вони не повернулись назад?» – з гіркотою каже дядько загиблого.

 

Специфіка роботи Сергієвого підрозділу була зовсім іншою, ніж у звичайних військових. Він працював у тилу, мав 13 нагород, 2 ордени. За їхнім полком пильно стежили терористи. Дядько впевнений, що на підрозділ Сергія оголосили полювання.

 

З дитинства Сергій Лисенко мріяв бути військовим. 2 роки навчався в Коломийській школі №10, а потім його перевели в школу №4. Опісля продовжив навчання у 14 ліцеї. Згодом вступив до Одеського інституту сухопутних військ і при розподілі одразу пішов у спецназ. Місце дислокування їхнього полку було в Старому Криму, під Феодосією. Після 2001 року частину розформували, а Сергія перевели до Кіровограда. Це був 3-й окремий полк спеціального призначення.

 

Бойовий шлях загиблого коломиянина почався в Донецьку. Після денного перебування загін рушив далі і захопив аеродром у Краматорську. Потім був Слов’янськ. Сергій разом з іншими вояками відвойовував у сепаратистів тіло загиблого львівського генерала. За цю операцію Лисенко отримав орден. Потім хлопців відправили у смт. Солнечний біля кордону – там він і перебував аж до загибелі…

 

За заслуги перед державою Сергій отримав у Кіровограді квартиру. Пан Роман пригадує, що ще 6 серпня Лисенко був вдома на похороні своїх побратимів. Потім він чомусь віддав дядькові всю військову форму, яку зберігав. «Ніби відчував, що загине», – тремтячим голосом каже пан Роман.

 

Дядько поділився, що, за розповідями Сергія, на боці сепаратистів воюють дуже підготовлені люди. Бійці української армії багато розповідали, що терористи стріляють в українських бійців дуже точно і професійно.

 

Сім’я досі не може оговтатись після втрати. Пан Роман каже, що мати загиблого особливо переживає смерть сина.

 

«Ми домагатимемося, щоб у школі, в якій навчався Сергій, зробили музей пам’яті, передамо туди всі нагороди, - розповів дядько героя. – Сергій любив повторювати: «Двічі не вмирають…».

 

Роксолана Кікерчук, «Коломийські ВІСТИ»


Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2492
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1590 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3661
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5435
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1686
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2084

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

185

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

197

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

408

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

887
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

482
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

775
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2471 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

511
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

877
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4922
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

740
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

659
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

593
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

404
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

732
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

892 2