В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.
Зокрема, це часто призводить до зменшення споживання фруктів, овочів, цільного зерна та горіхів, а збільшення споживання продуктів з високим вмістом цукру, жиру та солі.
Втім, експерти підкреслюють, що під час війні важливо забезпечити збалансоване та поживне харчування, що сприятиме зменшенню стресу та наданню організму необхідної енергії.
Про загальні принципи прийому їжі та харчування, журналістка Фіртка розмовляла з лікаркою-терапевткою, дієтологинею Тетяною Чевалюк.
Спеціалістка наголошує, що харчування має велике значення для психоемоційного стану, витривалості та стійкості до стресу, а також загального здоров'я. Воно повинно залишатись збалансованим навіть під час війни, не відрізняючись від звичного раціону в мирний час. Адже, організму потрібні додаткові ресурси, щоб боротись зі стресом, переживанням та тривогами.
Першочергово лікарка рекомендує не переїдати.
Основні рекомендації включають:
- Триразове харчування як основу, з можливістю перекусів за бажанням.
- Споживання теплої води, оскільки вона допомагає розслабитись та зігріти організм.
- Обережне ставлення до шкідливої їжі: швидкі перекуси з обробленим м’ясом, солодкими тістечками або іншими калорійними продуктами можуть швидко знизити апетит.
Таким чином, важливо дотримуватись збалансованого харчування, яке забезпечує організм необхідними ресурсами, не зважаючи на стресові умови.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: