Загадки генплану Івано-Франківська-2. У місті побудують чотири нові мости та з десяток транспортних розв’язок

 

Транспортна проблема є чи не найболючішою для Івано-Франківська, розташованого у межиріччі двох Бистриць — Надвірнянської та Солотвинської. Через це безпосередній в’їзд до міста можливий лише з боку Богородчан. З інших напрямків транспорт неминуче повинен проїхати по одному з мостів, яких для нинішнього транспортного потоку недостатньо.

 

Крім того, навколо міста немає повноцінної об’їзної кільцевої дороги, через що транзитний транспорт в обидва боки тисменицького напряму перетинає міські мікрорайони. Якщо до цього додати непристосовану мережу доріг, то стає очевидним, що проблема транспортних заторів ще довго псуватиме життя іванофранківцям. Пропонуємо зазирнути у майбутнє, щоб зрозуміти, як керманичі міста збираються розв’язати цю проблему.

 

 

 

Нові мости і дороги

 

 

Сьогодні транспортні потоки міста обслуговує чотири мости: на вулицях Галицькій, Тисменицькій, міст на Надвірну та у Вовчинці. Усі вони працюють з великим навантаженням, до того ж повінь 2008 року підмила опори «галицького» і «тисменицького» мостів. Ремонтні роботи частково зняли проблему, однак рано чи пізно мости потребуватимуть капітального ремонту. До 2026 року проектувальники запланували побудувати ще чотири мости. На річці Бистриці Надвірнянській зведують мости в районі «Автоливмашу» та на «Каскаді» поблизу ТРЦ «Арсен». Вони мають стати частиною кільцевої дороги, яка з’єднає мікрорайони «Позитрон» і «Каскад» із селом Підлужжям (Тисменицький район), а інший міст поєднає Південний промвузол (між вулицями Петлюри та Бандери) з Хриплинським промвузлом. З побудовою цього мосту з’явиться магістраль регіонального значення в напрямку Чернівців.

 

Два мости побудують і на річці Бистриці Солотвинській. Перший простягнеться від набережної ім. Стефаника до села Загвіздя з подальшим виходом на калуське шосе. Другий міст зведуть нижче нинішнього залізничного — від вулиці івасюка в напрямку до села Клузова (Тисменицький район). Найближчим до реалізації є проект мосту від вулиці Івасюка до села Клузова, однак економічна криза в державі навряд чи дозволить розпочати будівництво у 2012 році. До речі, вартість проекту в 2008 році фахівці оцінювали в 100 млн. гривень. Очевидно, без підтримки держави реалізувати цей проект нереально. Щодо двох інших мостів — біля села Загвіздя та в районі «Каскаду», — то міська рада схвалила техніко-економічне обррунтування цих проектів.

 

 

 

Центр: світло в кінці тунелю

 

 

Не секрет, що найважча транспортна ситуація — в центральній частині Івано-Франківська. Характер міської забудови та вузенькі вулички спричинюють значні труднощі в організації руху транспорту. Вже в 2001 році розробники генплану констатували, що пропускна спроможність вуличної мережі не відповідає інтенсивності транспортних потоків. Дрібноквартирний характер забудови центру міста не допускав можливості створення достатньої кількості автомобільних стоянок. За десять років кількість автотранспорту виросла ще більше. До речі, на час створення генплану в місті було 135 авто на тисячу жителів. Проектувальники сподівались, що наприкінці розрахункового терміну буде 230 авто на тисячу жителів, але цього рівня автомобілізації було досягнуто вже 2008 року.

 

Пом’якшити транспортну проблему в центрі міста проектувальники сподіваються за рахунок будівництва нової дороги, яка проляже від вулиці Мазепи до Південного бульвару. Далі планується поєднати Південний бульвар з Північним, проклавши дорогу через речовий ринок з виходом на Галицьку вулицю. Вже згадана нова дорога до Південного бульвару простягнеться далі до вулиці Максима Кривоноса і дозволить автомобілістам виїхати на набережну ім. Стефаника. Ще один варіант об’їзду центру міста з’явиться шляхом поєднання вулиць Пулюя та Ленкавського. Значні зміни відбудуться на берегах річки Бистриці Надвірнянської. Між «тисменицьким» мостом і новим мостом у районі «Автоливмашу» по обох берегах прокладуть набережні. До речі, територію с. Вовчинця також відмежують набережною, яка дугою простягнеться між двома новими мостами (в районі «Каскаду» та в напрямку до села Клузова).

 

 

 

Транзитні потоки

 

Для пропуску транзитного автомобільного транспорту поза межами міста і переключення транспортних потоків з усіх напрямків між собою планується будівництво спеціальної дороги-перемички між автошляхами на Стрий та на Рогатин. На перетинах об’їзної дороги з автомагістралями — виїздами вулицями Гетьмана Мазепи, Євгена Коновальця, калуським шосе та новою автодорогою в районі «Автоливмашу» передбачено транспортні розв’язки.

 

 

Генплан передбачив, що значний вплив на розподіл транспортних потоків може мати будівництво швидкісної автодороги Європа—Азія, яка мала б пройти через міста Косини (Закарпаття) — Івано-Франківськ — Тернопіль — Вінницю і так далі аж до Донецька. Спорудження цього транспортного коридору було заплановано ще в постанові Кабміну від 1997 року, однак практичних заходів щодо реалізації проекту немає й досі. В рамках цього ж проекту передбачалось побудувати транспортний комплекс для переробки контейнерних вантажів поблизу Галича.Приємно було знайти бодай якісь задуми, які через 11 років після прийняття генплану все ж було реалізовано. Йдеться про перенесення міського автовокзалу з території залізничного на відстань 200 метрів від попереднього розташування. Крім того, планується, що до нинішньої мережі автостанцій мала б додатись нова у південній частині міста, в районі аеропорту. Щоправда, будівництво нової автостанції заплановано на термін після 2026 року. Коли врахувати той факт, що після 2001-го місто втратило автостанцію на Новгородській, а вільні земельні ділянки вже давно в дефіциті, в таку перспективу віриться слабо.

 

 

 

Надія на аеропорт і вокзал

 

 

Значну роль відводиться розвиткові івано-франківського залізничного вузла. Для підвищення пропускної спроможності передбачається будівництво двоколійних вставок на перегоні Івано-Франківськ—Угринів, а також влаштування двостороннього автоблокування на ділянці Івано-Франківськ—центр. Аеропорт проектувальники розглядають як ключову ланку для розширення пасажиропотоку з кран Західної Європи, Близького Сходу та США. Однак для цього необхідно придбати нові літаки, а також спорудити сучасний пасажирський термінал. Крім того, актуальним питанням залишається будівництво тролейбусної лінії до аеропорту.

 

 
 
Юрій КРИВЕНЬ,
 
 
 


29.02.2012 Юрій КРИВЕНЬ 1426 6
Коментарі (6)

777 2012.02.29, 21:30
http://youtu.be/dlkv020CHxE вся правда про анушкевичуса і прокопіва та те, як збираються дерибнути водоканал
янек 2012.02.29, 21:34
зремонтуйте старі дороги а потім робіть нові бо незнаете де вже грощі красти і з людей грощі тянути все вам мало
костя 2012.03.01, 11:25
НЕ БІЙТЕСЯ КАЗАТИ ПРАВДУ ПРО ВЛАДУ: http://youtu.be/4hRnUZCUI4s вінтоняк про комунальну корупцію в місті, та спроби анушкевичуча, прокопіва і свободи приватизувати водоканал
Труба до 777 2012.03.01, 16:14
За наміри не судять, так що не цвірінькай. Як жаба душить чи в долю не взяли, то йди домовляйся напряму а не через коменти.
ОКСАНА 2012.03.02, 09:38
Найближчим до реалізації є проект мосту від вулиці Івасюка до села Клузова, однак село буде затоплене.Треба дамбу до "БАРВИ" і вихід до траси Ів.Франківськ-Львів.
однак 2012.03.03, 20:03
Порядок в центрі, в першу чергу мають робити самі мешканці.ЩО наприклад сказати,коли через вузенькі вулиці центру,попри білий дім гасають пасажирські автобуси,із села Клузіва і таких десятки ,рагулів-безпредельщиків на яких немає управи,а ДАІшникам то всьо нахрін не треба.Нема елементарного порядку,нікому нема діла.Місцеві мешканці говорили не раз,що всі пасажирські перевезення з приміських сіл,не мають заїзжати через центральну частину міста.Є Микитинці,Опришівці,Крихівці,Пасічна ось вам зупинки,а дальше на міський транспорт.Засмороджувати центр ніхто не має права, у Львові цетр закрито,а в нас вся рагульня пакують,аж до самої облради.Скоро і по поверхах почнуть їздити.Звичайно тут повинно бути слово мера В.Анушкевичуса і всі мешканці будуть вдячні.ЦЕНТР МІСТА не має бути БОЛОТОМ,не повинні всі хруні пакувати через центр,бо він купив буса і ніхто щє не вєдів.Треба створити муніципальну поліцію,і ні одного міжміського перевізника близько не пускати витворяти кренделя по центру.Всьо болото з області ввозять в центр,то який він буде мати вигляд.До роботи панове,бо місто має Магдебурзьке право,а не сморід.Буде місто чисте,будуть люди частіше митисі,бо буде знати,що йде до центру,а не в багнюку!!!!!!!!!!!!!
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2195 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1542
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5323
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15264 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3649 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3477

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

187

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

260

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1399

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2747
19.06.2024

Часті дощі та висока вологість повітря сприяють розвитку фітофтори на томатах. Це — грибкове захворювання, яке вражає листки, стебла й плоди.

824
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

412
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1575
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

818
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

557
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

713
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1065
20.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

22000
20.06.2024

Під час опитування респондентів просили висловити згоду або незгодну з рядом тверджень. Одне з тверджень: «Зеленський має бути Президентом до кінця воєнного стану».   

130
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

535
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

546 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

1008 1