Загадки генплану Івано-Франківська-2. У місті побудують чотири нові мости та з десяток транспортних розв’язок

 

Транспортна проблема є чи не найболючішою для Івано-Франківська, розташованого у межиріччі двох Бистриць — Надвірнянської та Солотвинської. Через це безпосередній в’їзд до міста можливий лише з боку Богородчан. З інших напрямків транспорт неминуче повинен проїхати по одному з мостів, яких для нинішнього транспортного потоку недостатньо.

 

Крім того, навколо міста немає повноцінної об’їзної кільцевої дороги, через що транзитний транспорт в обидва боки тисменицького напряму перетинає міські мікрорайони. Якщо до цього додати непристосовану мережу доріг, то стає очевидним, що проблема транспортних заторів ще довго псуватиме життя іванофранківцям. Пропонуємо зазирнути у майбутнє, щоб зрозуміти, як керманичі міста збираються розв’язати цю проблему.

 

 

 

Нові мости і дороги

 

 

Сьогодні транспортні потоки міста обслуговує чотири мости: на вулицях Галицькій, Тисменицькій, міст на Надвірну та у Вовчинці. Усі вони працюють з великим навантаженням, до того ж повінь 2008 року підмила опори «галицького» і «тисменицького» мостів. Ремонтні роботи частково зняли проблему, однак рано чи пізно мости потребуватимуть капітального ремонту. До 2026 року проектувальники запланували побудувати ще чотири мости. На річці Бистриці Надвірнянській зведують мости в районі «Автоливмашу» та на «Каскаді» поблизу ТРЦ «Арсен». Вони мають стати частиною кільцевої дороги, яка з’єднає мікрорайони «Позитрон» і «Каскад» із селом Підлужжям (Тисменицький район), а інший міст поєднає Південний промвузол (між вулицями Петлюри та Бандери) з Хриплинським промвузлом. З побудовою цього мосту з’явиться магістраль регіонального значення в напрямку Чернівців.

 

Два мости побудують і на річці Бистриці Солотвинській. Перший простягнеться від набережної ім. Стефаника до села Загвіздя з подальшим виходом на калуське шосе. Другий міст зведуть нижче нинішнього залізничного — від вулиці івасюка в напрямку до села Клузова (Тисменицький район). Найближчим до реалізації є проект мосту від вулиці Івасюка до села Клузова, однак економічна криза в державі навряд чи дозволить розпочати будівництво у 2012 році. До речі, вартість проекту в 2008 році фахівці оцінювали в 100 млн. гривень. Очевидно, без підтримки держави реалізувати цей проект нереально. Щодо двох інших мостів — біля села Загвіздя та в районі «Каскаду», — то міська рада схвалила техніко-економічне обррунтування цих проектів.

 

 

 

Центр: світло в кінці тунелю

 

 

Не секрет, що найважча транспортна ситуація — в центральній частині Івано-Франківська. Характер міської забудови та вузенькі вулички спричинюють значні труднощі в організації руху транспорту. Вже в 2001 році розробники генплану констатували, що пропускна спроможність вуличної мережі не відповідає інтенсивності транспортних потоків. Дрібноквартирний характер забудови центру міста не допускав можливості створення достатньої кількості автомобільних стоянок. За десять років кількість автотранспорту виросла ще більше. До речі, на час створення генплану в місті було 135 авто на тисячу жителів. Проектувальники сподівались, що наприкінці розрахункового терміну буде 230 авто на тисячу жителів, але цього рівня автомобілізації було досягнуто вже 2008 року.

 

Пом’якшити транспортну проблему в центрі міста проектувальники сподіваються за рахунок будівництва нової дороги, яка проляже від вулиці Мазепи до Південного бульвару. Далі планується поєднати Південний бульвар з Північним, проклавши дорогу через речовий ринок з виходом на Галицьку вулицю. Вже згадана нова дорога до Південного бульвару простягнеться далі до вулиці Максима Кривоноса і дозволить автомобілістам виїхати на набережну ім. Стефаника. Ще один варіант об’їзду центру міста з’явиться шляхом поєднання вулиць Пулюя та Ленкавського. Значні зміни відбудуться на берегах річки Бистриці Надвірнянської. Між «тисменицьким» мостом і новим мостом у районі «Автоливмашу» по обох берегах прокладуть набережні. До речі, територію с. Вовчинця також відмежують набережною, яка дугою простягнеться між двома новими мостами (в районі «Каскаду» та в напрямку до села Клузова).

 

 

 

Транзитні потоки

 

Для пропуску транзитного автомобільного транспорту поза межами міста і переключення транспортних потоків з усіх напрямків між собою планується будівництво спеціальної дороги-перемички між автошляхами на Стрий та на Рогатин. На перетинах об’їзної дороги з автомагістралями — виїздами вулицями Гетьмана Мазепи, Євгена Коновальця, калуським шосе та новою автодорогою в районі «Автоливмашу» передбачено транспортні розв’язки.

 

 

Генплан передбачив, що значний вплив на розподіл транспортних потоків може мати будівництво швидкісної автодороги Європа—Азія, яка мала б пройти через міста Косини (Закарпаття) — Івано-Франківськ — Тернопіль — Вінницю і так далі аж до Донецька. Спорудження цього транспортного коридору було заплановано ще в постанові Кабміну від 1997 року, однак практичних заходів щодо реалізації проекту немає й досі. В рамках цього ж проекту передбачалось побудувати транспортний комплекс для переробки контейнерних вантажів поблизу Галича.Приємно було знайти бодай якісь задуми, які через 11 років після прийняття генплану все ж було реалізовано. Йдеться про перенесення міського автовокзалу з території залізничного на відстань 200 метрів від попереднього розташування. Крім того, планується, що до нинішньої мережі автостанцій мала б додатись нова у південній частині міста, в районі аеропорту. Щоправда, будівництво нової автостанції заплановано на термін після 2026 року. Коли врахувати той факт, що після 2001-го місто втратило автостанцію на Новгородській, а вільні земельні ділянки вже давно в дефіциті, в таку перспективу віриться слабо.

 

 

 

Надія на аеропорт і вокзал

 

 

Значну роль відводиться розвиткові івано-франківського залізничного вузла. Для підвищення пропускної спроможності передбачається будівництво двоколійних вставок на перегоні Івано-Франківськ—Угринів, а також влаштування двостороннього автоблокування на ділянці Івано-Франківськ—центр. Аеропорт проектувальники розглядають як ключову ланку для розширення пасажиропотоку з кран Західної Європи, Близького Сходу та США. Однак для цього необхідно придбати нові літаки, а також спорудити сучасний пасажирський термінал. Крім того, актуальним питанням залишається будівництво тролейбусної лінії до аеропорту.

 

 
 
Юрій КРИВЕНЬ,
 
 
 


29.02.2012 Юрій КРИВЕНЬ 1449 6
Коментарі (6)

777 2012.02.29, 21:30
http://youtu.be/dlkv020CHxE вся правда про анушкевичуса і прокопіва та те, як збираються дерибнути водоканал
янек 2012.02.29, 21:34
зремонтуйте старі дороги а потім робіть нові бо незнаете де вже грощі красти і з людей грощі тянути все вам мало
костя 2012.03.01, 11:25
НЕ БІЙТЕСЯ КАЗАТИ ПРАВДУ ПРО ВЛАДУ: http://youtu.be/4hRnUZCUI4s вінтоняк про комунальну корупцію в місті, та спроби анушкевичуча, прокопіва і свободи приватизувати водоканал
Труба до 777 2012.03.01, 16:14
За наміри не судять, так що не цвірінькай. Як жаба душить чи в долю не взяли, то йди домовляйся напряму а не через коменти.
ОКСАНА 2012.03.02, 09:38
Найближчим до реалізації є проект мосту від вулиці Івасюка до села Клузова, однак село буде затоплене.Треба дамбу до "БАРВИ" і вихід до траси Ів.Франківськ-Львів.
однак 2012.03.03, 20:03
Порядок в центрі, в першу чергу мають робити самі мешканці.ЩО наприклад сказати,коли через вузенькі вулиці центру,попри білий дім гасають пасажирські автобуси,із села Клузіва і таких десятки ,рагулів-безпредельщиків на яких немає управи,а ДАІшникам то всьо нахрін не треба.Нема елементарного порядку,нікому нема діла.Місцеві мешканці говорили не раз,що всі пасажирські перевезення з приміських сіл,не мають заїзжати через центральну частину міста.Є Микитинці,Опришівці,Крихівці,Пасічна ось вам зупинки,а дальше на міський транспорт.Засмороджувати центр ніхто не має права, у Львові цетр закрито,а в нас вся рагульня пакують,аж до самої облради.Скоро і по поверхах почнуть їздити.Звичайно тут повинно бути слово мера В.Анушкевичуса і всі мешканці будуть вдячні.ЦЕНТР МІСТА не має бути БОЛОТОМ,не повинні всі хруні пакувати через центр,бо він купив буса і ніхто щє не вєдів.Треба створити муніципальну поліцію,і ні одного міжміського перевізника близько не пускати витворяти кренделя по центру.Всьо болото з області ввозять в центр,то який він буде мати вигляд.До роботи панове,бо місто має Магдебурзьке право,а не сморід.Буде місто чисте,будуть люди частіше митисі,бо буде знати,що йде до центру,а не в багнюку!!!!!!!!!!!!!
15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5200 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1836 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4045 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3170 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7960 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20293 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

275

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

818

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1912

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2391
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

187
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

694
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

476
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18379
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

976
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1215 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6099 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23390 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

293
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

989 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1169 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

497