Загадки генплану Івано-Франківська-2. У місті побудують чотири нові мости та з десяток транспортних розв’язок

 

Транспортна проблема є чи не найболючішою для Івано-Франківська, розташованого у межиріччі двох Бистриць — Надвірнянської та Солотвинської. Через це безпосередній в’їзд до міста можливий лише з боку Богородчан. З інших напрямків транспорт неминуче повинен проїхати по одному з мостів, яких для нинішнього транспортного потоку недостатньо.

 

Крім того, навколо міста немає повноцінної об’їзної кільцевої дороги, через що транзитний транспорт в обидва боки тисменицького напряму перетинає міські мікрорайони. Якщо до цього додати непристосовану мережу доріг, то стає очевидним, що проблема транспортних заторів ще довго псуватиме життя іванофранківцям. Пропонуємо зазирнути у майбутнє, щоб зрозуміти, як керманичі міста збираються розв’язати цю проблему.

 

 

 

Нові мости і дороги

 

 

Сьогодні транспортні потоки міста обслуговує чотири мости: на вулицях Галицькій, Тисменицькій, міст на Надвірну та у Вовчинці. Усі вони працюють з великим навантаженням, до того ж повінь 2008 року підмила опори «галицького» і «тисменицького» мостів. Ремонтні роботи частково зняли проблему, однак рано чи пізно мости потребуватимуть капітального ремонту. До 2026 року проектувальники запланували побудувати ще чотири мости. На річці Бистриці Надвірнянській зведують мости в районі «Автоливмашу» та на «Каскаді» поблизу ТРЦ «Арсен». Вони мають стати частиною кільцевої дороги, яка з’єднає мікрорайони «Позитрон» і «Каскад» із селом Підлужжям (Тисменицький район), а інший міст поєднає Південний промвузол (між вулицями Петлюри та Бандери) з Хриплинським промвузлом. З побудовою цього мосту з’явиться магістраль регіонального значення в напрямку Чернівців.

 

Два мости побудують і на річці Бистриці Солотвинській. Перший простягнеться від набережної ім. Стефаника до села Загвіздя з подальшим виходом на калуське шосе. Другий міст зведуть нижче нинішнього залізничного — від вулиці івасюка в напрямку до села Клузова (Тисменицький район). Найближчим до реалізації є проект мосту від вулиці Івасюка до села Клузова, однак економічна криза в державі навряд чи дозволить розпочати будівництво у 2012 році. До речі, вартість проекту в 2008 році фахівці оцінювали в 100 млн. гривень. Очевидно, без підтримки держави реалізувати цей проект нереально. Щодо двох інших мостів — біля села Загвіздя та в районі «Каскаду», — то міська рада схвалила техніко-економічне обррунтування цих проектів.

 

 

 

Центр: світло в кінці тунелю

 

 

Не секрет, що найважча транспортна ситуація — в центральній частині Івано-Франківська. Характер міської забудови та вузенькі вулички спричинюють значні труднощі в організації руху транспорту. Вже в 2001 році розробники генплану констатували, що пропускна спроможність вуличної мережі не відповідає інтенсивності транспортних потоків. Дрібноквартирний характер забудови центру міста не допускав можливості створення достатньої кількості автомобільних стоянок. За десять років кількість автотранспорту виросла ще більше. До речі, на час створення генплану в місті було 135 авто на тисячу жителів. Проектувальники сподівались, що наприкінці розрахункового терміну буде 230 авто на тисячу жителів, але цього рівня автомобілізації було досягнуто вже 2008 року.

 

Пом’якшити транспортну проблему в центрі міста проектувальники сподіваються за рахунок будівництва нової дороги, яка проляже від вулиці Мазепи до Південного бульвару. Далі планується поєднати Південний бульвар з Північним, проклавши дорогу через речовий ринок з виходом на Галицьку вулицю. Вже згадана нова дорога до Південного бульвару простягнеться далі до вулиці Максима Кривоноса і дозволить автомобілістам виїхати на набережну ім. Стефаника. Ще один варіант об’їзду центру міста з’явиться шляхом поєднання вулиць Пулюя та Ленкавського. Значні зміни відбудуться на берегах річки Бистриці Надвірнянської. Між «тисменицьким» мостом і новим мостом у районі «Автоливмашу» по обох берегах прокладуть набережні. До речі, територію с. Вовчинця також відмежують набережною, яка дугою простягнеться між двома новими мостами (в районі «Каскаду» та в напрямку до села Клузова).

 

 

 

Транзитні потоки

 

Для пропуску транзитного автомобільного транспорту поза межами міста і переключення транспортних потоків з усіх напрямків між собою планується будівництво спеціальної дороги-перемички між автошляхами на Стрий та на Рогатин. На перетинах об’їзної дороги з автомагістралями — виїздами вулицями Гетьмана Мазепи, Євгена Коновальця, калуським шосе та новою автодорогою в районі «Автоливмашу» передбачено транспортні розв’язки.

 

 

Генплан передбачив, що значний вплив на розподіл транспортних потоків може мати будівництво швидкісної автодороги Європа—Азія, яка мала б пройти через міста Косини (Закарпаття) — Івано-Франківськ — Тернопіль — Вінницю і так далі аж до Донецька. Спорудження цього транспортного коридору було заплановано ще в постанові Кабміну від 1997 року, однак практичних заходів щодо реалізації проекту немає й досі. В рамках цього ж проекту передбачалось побудувати транспортний комплекс для переробки контейнерних вантажів поблизу Галича.Приємно було знайти бодай якісь задуми, які через 11 років після прийняття генплану все ж було реалізовано. Йдеться про перенесення міського автовокзалу з території залізничного на відстань 200 метрів від попереднього розташування. Крім того, планується, що до нинішньої мережі автостанцій мала б додатись нова у південній частині міста, в районі аеропорту. Щоправда, будівництво нової автостанції заплановано на термін після 2026 року. Коли врахувати той факт, що після 2001-го місто втратило автостанцію на Новгородській, а вільні земельні ділянки вже давно в дефіциті, в таку перспективу віриться слабо.

 

 

 

Надія на аеропорт і вокзал

 

 

Значну роль відводиться розвиткові івано-франківського залізничного вузла. Для підвищення пропускної спроможності передбачається будівництво двоколійних вставок на перегоні Івано-Франківськ—Угринів, а також влаштування двостороннього автоблокування на ділянці Івано-Франківськ—центр. Аеропорт проектувальники розглядають як ключову ланку для розширення пасажиропотоку з кран Західної Європи, Близького Сходу та США. Однак для цього необхідно придбати нові літаки, а також спорудити сучасний пасажирський термінал. Крім того, актуальним питанням залишається будівництво тролейбусної лінії до аеропорту.

 

 
 
Юрій КРИВЕНЬ,
 
 
 


29.02.2012 Юрій КРИВЕНЬ 1803 6
Коментарі (6)

777 2012.02.29, 21:30
http://youtu.be/dlkv020CHxE вся правда про анушкевичуса і прокопіва та те, як збираються дерибнути водоканал
янек 2012.02.29, 21:34
зремонтуйте старі дороги а потім робіть нові бо незнаете де вже грощі красти і з людей грощі тянути все вам мало
костя 2012.03.01, 11:25
НЕ БІЙТЕСЯ КАЗАТИ ПРАВДУ ПРО ВЛАДУ: http://youtu.be/4hRnUZCUI4s вінтоняк про комунальну корупцію в місті, та спроби анушкевичуча, прокопіва і свободи приватизувати водоканал
Труба до 777 2012.03.01, 16:14
За наміри не судять, так що не цвірінькай. Як жаба душить чи в долю не взяли, то йди домовляйся напряму а не через коменти.
ОКСАНА 2012.03.02, 09:38
Найближчим до реалізації є проект мосту від вулиці Івасюка до села Клузова, однак село буде затоплене.Треба дамбу до "БАРВИ" і вихід до траси Ів.Франківськ-Львів.
однак 2012.03.03, 20:03
Порядок в центрі, в першу чергу мають робити самі мешканці.ЩО наприклад сказати,коли через вузенькі вулиці центру,попри білий дім гасають пасажирські автобуси,із села Клузіва і таких десятки ,рагулів-безпредельщиків на яких немає управи,а ДАІшникам то всьо нахрін не треба.Нема елементарного порядку,нікому нема діла.Місцеві мешканці говорили не раз,що всі пасажирські перевезення з приміських сіл,не мають заїзжати через центральну частину міста.Є Микитинці,Опришівці,Крихівці,Пасічна ось вам зупинки,а дальше на міський транспорт.Засмороджувати центр ніхто не має права, у Львові цетр закрито,а в нас вся рагульня пакують,аж до самої облради.Скоро і по поверхах почнуть їздити.Звичайно тут повинно бути слово мера В.Анушкевичуса і всі мешканці будуть вдячні.ЦЕНТР МІСТА не має бути БОЛОТОМ,не повинні всі хруні пакувати через центр,бо він купив буса і ніхто щє не вєдів.Треба створити муніципальну поліцію,і ні одного міжміського перевізника близько не пускати витворяти кренделя по центру.Всьо болото з області ввозять в центр,то який він буде мати вигляд.До роботи панове,бо місто має Магдебурзьке право,а не сморід.Буде місто чисте,будуть люди частіше митисі,бо буде знати,що йде до центру,а не в багнюку!!!!!!!!!!!!!
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

315
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1708
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3163
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1144
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1170
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1205 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

246

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1119

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

946

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

416
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

330
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2490
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1241
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1318
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

550
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15183
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7481
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

338
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

652 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

470
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

385
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

474