За Законами Бутербродів

 

Існує давня приказка, ба більше – цілий рецепт.  Щоб «згладити» ефект від закона Ньютона, себто «бутерброда», потрібно бутерброда власне змазувати маслом з обох боків.  Всього-на-всього. Одному мудрецеві, кажуть, після падіння намащеного хліба відкрилася аж уся істинність буття! Він зрозумів, що дуальності (роздвоєності на біле/чорне, добре/погане і тд.) не існує в універсумах, атомах, в грубих й тонких вимірах всіх реальних і потенційних енергій . Існує лишень смак – життя – і нічого окрім нього.  Хіба що тонший і грубіший смаки.

Мудрецеві тому відкрилося  Ціле і Велика Синхронія. Кусаєш – і з обох половин нема! Мудрець вирішив, що за великим рахунком, більшим навіть, ніж Великий Вибух, не існує ні життя, ні смерті, а тільки… ну ви вже в курсі. Він не довго насолоджувався своїм відкриттям, до того часу, допоки не скінчилося масло… Відтак він засумнівався в своїй мудрості або ж доцільності тієї мудрості тепер. Йому відрилося раптом, що все, що його осявало, досі було так чи йнак інспіроване відчуттям не стільки смаку, а скільки банального голоду. І все те, що він називав «смаком» містило таки,курва, «смислову подвійність», приховане дно, дуальність – бо тепер його нема, смаку, є лишень не намащена хрустка поверхня, така «ціла», що зуби ламає, а сама нізащо… І ніщо…

Мудрець не пропав і з голоду не вмер ( бо ж мудрець ! ), а швидко знайшов вихід і розраду в сухарях і воді. І всіх напучував з суворо моралізаторською міною, як і з чим жити потрібно, ганив немилосердно всіх масложерів і смакувальників, аж поки не віднайшов в цьому все те, що колись був втратив – його величність смак.  Він увійшов у смак, чи смак у нього, і дуже скоро вкусив хліб з ікрою, благо голодних на його проповіді придибувало немало. Востаннє і цілісно йому відкрилася остання і остаточна істина: смаку не існує, існує лиш дуальність хліба з ікрою і хліба черствого. Про середнє, про масло, він не волів навіть згадувати більше , бо то все, вважав тепер,  фікцією, оманою і самооманою; в оптимальному значенні всього лише перехідним станом в ікру або черствість було сесе, після яких все одно язва або зайва вага. Тобто нічого страшного в принципі. .  .

На без того дочасно посивілій голові(срібло мудрости) додавалася, утім, сивини день у день мудрецеві. Щоб уникнути нестерпно тривожних очікувань він почав підмащувати ікрою знизу хліб, жирними шарами( кіко їх там було !), маніпулювати положенням їдла в руці, то верх-низ, то низ-верх,  і проповідувати вегетаріанство в дусі «нє убєй тварь чотирилапу, ти, дволапа тварь !..»   Дуальність хліба і м’яса, верхнього густого і нижнього ще густішого шару ікри на хлібині, і дихати легше, поки дихається взагалі якось.

А в душі той мудрагель за кожним ранковим чи вечірнім(нічним, як правило) хавчиком підспудно мріяв, що ось хлібець сам упаде на мармуровий спід, і – о оказія казкова! – зупиниться, середнім способом, вертикально, щоб справа один шар ікри, а зліва другий шар ікри. Так йому відкрилася ще й до всього істина пропорційної рівності намазування і злизування з підлоги до грамульки. Щоправда, на цей раз лишень в його уяві. Звісно, допоки, він  не придумав як механічно-емпірично зарадити цьому способові утримування Буття. Фізиком був, знався на ньютонових, і не лише , законах.  

От тільки, холєра, не врахував, що закон бутерброда розповсюджується на всі пласти і пози силового утримування смакоти злаків. Він так і не осягнув, попри всю свою начеб мудрість, що закони мають свої причинно-наслідкові умови, передумови і післяумови, які незграбні і зажерливі їдці називають за законами Оккама «підлістю». Вони самі власне і є тими «бутербродами» для Їдців, не дуальних термінів придатності бутербродами. ЇмХО. 

 


08.05.2013 Яв Назар 1564 0
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

2395
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

4688
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1200
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1355
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1766
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2788 1

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

220

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

385

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1271

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1380
02.04.2025

У сучасному світі ми часто їмо поспіхом, на ходу або перед екраном телефону, не звертаючи уваги на сам процес. Але їжа — це не просто набір калорій. Це досвід, задоволення та спосіб отримати гармонію.  

1898
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26954 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

1093
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

360
04.04.2025

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

8022
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

3364
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1622
07.04.2025

Від читачів Фіртка отримала фото та відео, на яких зображено проведення ремонтних робіт у музеї-ресторані, що є пам'яткою архітектури місцевого значення.

1284
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

523 2
03.04.2025

Президент США Дональд Трамп оголосив надзвичайний стан у країні, щоб захистити суверенітет і зміцнити національну та економічну безпеку.  

712
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

768
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4764