За Законами Бутербродів

 

Існує давня приказка, ба більше – цілий рецепт.  Щоб «згладити» ефект від закона Ньютона, себто «бутерброда», потрібно бутерброда власне змазувати маслом з обох боків.  Всього-на-всього. Одному мудрецеві, кажуть, після падіння намащеного хліба відкрилася аж уся істинність буття! Він зрозумів, що дуальності (роздвоєності на біле/чорне, добре/погане і тд.) не існує в універсумах, атомах, в грубих й тонких вимірах всіх реальних і потенційних енергій . Існує лишень смак – життя – і нічого окрім нього.  Хіба що тонший і грубіший смаки.

Мудрецеві тому відкрилося  Ціле і Велика Синхронія. Кусаєш – і з обох половин нема! Мудрець вирішив, що за великим рахунком, більшим навіть, ніж Великий Вибух, не існує ні життя, ні смерті, а тільки… ну ви вже в курсі. Він не довго насолоджувався своїм відкриттям, до того часу, допоки не скінчилося масло… Відтак він засумнівався в своїй мудрості або ж доцільності тієї мудрості тепер. Йому відрилося раптом, що все, що його осявало, досі було так чи йнак інспіроване відчуттям не стільки смаку, а скільки банального голоду. І все те, що він називав «смаком» містило таки,курва, «смислову подвійність», приховане дно, дуальність – бо тепер його нема, смаку, є лишень не намащена хрустка поверхня, така «ціла», що зуби ламає, а сама нізащо… І ніщо…

Мудрець не пропав і з голоду не вмер ( бо ж мудрець ! ), а швидко знайшов вихід і розраду в сухарях і воді. І всіх напучував з суворо моралізаторською міною, як і з чим жити потрібно, ганив немилосердно всіх масложерів і смакувальників, аж поки не віднайшов в цьому все те, що колись був втратив – його величність смак.  Він увійшов у смак, чи смак у нього, і дуже скоро вкусив хліб з ікрою, благо голодних на його проповіді придибувало немало. Востаннє і цілісно йому відкрилася остання і остаточна істина: смаку не існує, існує лиш дуальність хліба з ікрою і хліба черствого. Про середнє, про масло, він не волів навіть згадувати більше , бо то все, вважав тепер,  фікцією, оманою і самооманою; в оптимальному значенні всього лише перехідним станом в ікру або черствість було сесе, після яких все одно язва або зайва вага. Тобто нічого страшного в принципі. .  .

На без того дочасно посивілій голові(срібло мудрости) додавалася, утім, сивини день у день мудрецеві. Щоб уникнути нестерпно тривожних очікувань він почав підмащувати ікрою знизу хліб, жирними шарами( кіко їх там було !), маніпулювати положенням їдла в руці, то верх-низ, то низ-верх,  і проповідувати вегетаріанство в дусі «нє убєй тварь чотирилапу, ти, дволапа тварь !..»   Дуальність хліба і м’яса, верхнього густого і нижнього ще густішого шару ікри на хлібині, і дихати легше, поки дихається взагалі якось.

А в душі той мудрагель за кожним ранковим чи вечірнім(нічним, як правило) хавчиком підспудно мріяв, що ось хлібець сам упаде на мармуровий спід, і – о оказія казкова! – зупиниться, середнім способом, вертикально, щоб справа один шар ікри, а зліва другий шар ікри. Так йому відкрилася ще й до всього істина пропорційної рівності намазування і злизування з підлоги до грамульки. Щоправда, на цей раз лишень в його уяві. Звісно, допоки, він  не придумав як механічно-емпірично зарадити цьому способові утримування Буття. Фізиком був, знався на ньютонових, і не лише , законах.  

От тільки, холєра, не врахував, що закон бутерброда розповсюджується на всі пласти і пози силового утримування смакоти злаків. Він так і не осягнув, попри всю свою начеб мудрість, що закони мають свої причинно-наслідкові умови, передумови і післяумови, які незграбні і зажерливі їдці називають за законами Оккама «підлістю». Вони самі власне і є тими «бутербродами» для Їдців, не дуальних термінів придатності бутербродами. ЇмХО. 

 


08.05.2013 Яв Назар 1525 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727