Як зазначено у розпорядженні голови обласної державної адміністрації Михайла Вишиванюка, «з метою підготовки до Великодніх свят і Дня Перемоги», 16 квітня буде організована загальнообласна толока з благоустрою.
Нажаль, нерідко прибирання та благоустрій території завершуються спалюванням залишків листя, сухої трави, і часто – навіть різного сміття. В такому випадку добрі наміри громадян та посадовців при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.
Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області попереджає, що чинним природоохоронним законодавством заборонено спалювання сухої трави, залишків рослинності та, тим більше, будь-якого сміття. За такі порушення передбачена адміністративна відповідальність.
ДЕІ наголошує, що за спалюванн відходів, в тому числі побутового сміття, передбачена відповідальність за Статтею 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно якої "Порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподаткованих мінімумів (340-1360 грн.) доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.)".
Відповідно до Статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, "Випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків без дозволу органів держааного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-340 грн.) і на посадових осіб - від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1190.)".
16