За рік в АТО «Вітер» пройшов шлях від лейтенанта до капітана

 

/data/blog/106546/00f5603bd7635c3942dcda103833c1fd.jpg

 

Ротний 93-ї окремої механізованої бригади капітан Віталій Попович впродовж року успішно командував обороною шахти «Бутовка» — однієї з найгарячіших точок на карті АТО.

 

До війни «Вітер» — Віталій Попович — був успішним приватним підприємцем із Прикарпаття. Із початком російської агресії на Донбасі він активно займався волонтерською діяльністю, допомагав українським воїнам армійською амуніцією. А згодом, як тисячі справжніх чоловіків, і сам поповнив лави війська.

 

— Спочатку я планував укласти контракт у 3-му полку спецпризначення. Однак це потребувало певного часу, тож вирішив піти до війська добровольцем за мобілізацією, — розповідає «Вітер». — Мене, лейтенанта, направили до одного з навчальних центрів. А трохи згодом призначили командиром кулеметного взводу 93-ї бригади, який обороняв позиції на вентиляційному колекторі шахти «Бутовка».

 

Як і рік тому, сьогодні на цій позиції гаряче. Підрозділ «Вітра» тримав оборону під постійними обстрілами бойовиків з різних важких артилерійських систем, танків, мінометів. Сюди регулярно навідувалися ворожі диверсанти.

 

Підрозділ «Вітра», а це кілька розрахунків великокаліберних кулеметів ДШК, займав позиції на південній стороні шахти, які виходили якраз на облаштовані опорники противника в колишньому депо. «Вітер» керував діями свого взводу на самісіньких «нульових» постах. Адже ніщо так не піднімає бойовий дух солдатів, як командир, який не ховається за спинами підлеглих.

 

— Перші 2–3 тижні на «Бутовці» було надзвичайно складно. Противник знав про нову ротацію і цілодобово випробовував нас на міцність, — пригадує Віталій. — Додавало труднощів і те, що територія нашої позиції була дуже обмеженою, всього 150 на 400 метрів. А споруди шахти були добрими орієнтирами для артилерії бойовиків. Старі оборонні споруди та вогневі точки майже зруйнувалися від постійних обстрілів.

 

Фактично на очах архітектура шахти помітно змінювалася. Особовому складу доводилося копати бліндажі та окопи здебільшого вручну, причому під інтенсивним вогнем противника.

 

За кілька місяців «Вітер» був призначений командиром роти та взяв під своє командування оборону шахти. Постійні обстріли та вогневі удари майже не припинялися. Особливо захисникам шахти дошкуляв ворожий танк, який виїжджав декілька разів на день зі сторони сонця та вистрілював весь боєкомплект.

 

Наш герой пригадав випадок, коли ворожий танк виходив неподалік Ясинуватської розв’язки і випускав по шахті кілька снарядів, а потім розвертався та бив углиб своєї оборони. Пізніше хлопці дізналися, що цей танк таки був знищений у районі ДАПу.

 

Не раз обстановка складалася так, що ротний кілька ночей поспіль не стуляв очей, постійно сидів перед камерою спостереження та обходив пости, бо переймався за безпеку своїх людей. Навіть коли під час потужних обстрілів бійці спускалися в укриття шахти, ротний залишався на поверхні, контролював обстановку, щоб вчасно попередити про штурм.

 

За словами «Вітра», під час оборони позицій на шахті було небезпечно, важко фізично та психологічно. Однак хлопці вистояли. Серед них багато справжніх героїв. Наприклад, Олександр Демидов знищив чимало цілей, був поранений. Після лікування знов повернувся в підрозділ на захист шахти. А контрактник Максим Синельник, який у бою втратив око, сьогодні бажає далі служити та воювати. І таких прикладів чимало.

 

За рік в АТО «Вітер» пройшов бойовий шлях від лейтенанта до капітана. Він став авторитетним ротним командиром. У планах офіцера підписання контракту з оборонним відомством, адже він відчуває свою відповідальність за долю Батьківщини, своїх бійців, з якими пройшов крізь пекло війни.

 

Валентин ШЕВЧЕНКО, ЗСУ


13.05.2016 1300 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1391
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1053
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2074
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3555
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1342
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1333

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1689

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

502

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1140

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1309
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

400
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24255
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

503
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

442
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

624
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1511
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

678
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

4657
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

604
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1529 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

616
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

527