За плечима дві революції, а фіра й нині там: чи варто перевернути державний прапор?

 

 

За плечима незалежної України дві революції, а фіра й нині там. Народ її тягне в одну сторону, влада – в другу, Путін – в третю. 23 роки стажу а досвіду ніякого. Одні лише емоції б’ють через край. Ми скоро захлинемось в тому емоційному блювотинні національного збудження. Коли ми, нарешті, полагодимо ту фіру і гідний фірман спрямує її в єдиний, вірний для країни керунок.

 

Ми живем в режимі прайм-тайм і мозок наш працює в прямому ефірі без вихідних, опрацьовуючи тонни персвазивної інформації. Ми виснажуєм себе спамами, що пачками приходять від політичного істеблішменту, у якого одна мета – вправити нам мізки. І оце інформаційне роздрочення не спадає, а лише набирає обертів. Таке враження, що почалась третя революція – інформаційна. Революція непомітно стала формою нашого життя, то як же нам, затаврованим революцією, вийти з цього стану без спотворених емоцій, без зіпсутого світогляду і без скаліченої віри.

 

Революція, презентація інавгурації, люстрація, євроінтеграція, антикорупція – все це призвело до інфляції, девальвації, мобілізації іще більшої національної інтоксикації. Чим же її погасити і зупинити рвотний рефлекс.

 

Побутує думка, що оте наше «криво-косо-абияк» первісно закладене в кольорах державного прапору України, який своєю неправильною перевернутістю кольорів формує на протязі років споживацьке ставлення політиків щодо влади і щодо країни в цілому, і що найгірше, це ставлення є перманентним.

 

Ми перевернули свою свідомість. Залишилось перевернути державний прапор України?

 

Не знати, чи перевернутість кольорів є хибною, чи навмисною, але чи не всі громадяни України знають, що то є невірне розташування синього і жовтого. Засоби масової інформації, серед яких і телеканал ІСТV, свідомо вживають сполучення слів «жовто-синій». У багатьох українських громадян таке ж жовто-синє бачення навіть на підсвідомому рівні, адже ми машинально вживаємо словосполучення «жовто-синій», а не навпаки.

 

Всі знають історію, коли відома китайська художниця Мао Мао ще на початку 90-х на одному мистецькому заході попросила Президента Кравчука зробити все від нього залежне аби у тільки-но створеній самостійній Україні змінили розташування кольорів на державному прапорі. Вона попередила,що під цим поєднанням кольорів країну очікує неминуча деградація, зрада, занепад і, нарешті, крах. Адже синє зверху і жовте знизу утворюють гексаграму "Пі". А цеодна з чотирьох найгірших з можливих комбінацій, яка розшифровується так: "Будьте пильними і передбачливими. Не беріться ні за одну важливу справу, тому що вона швидше не збудеться, ніж збудеться". Тоді як зворотнє положення кольорів, коли жовте розташоване вгорі, а синє – внизу, утворює зовсім іншу гексаграму "Тай", яка означає: "Розквіт. Мале відходить. Велике приходить. Щастя.Розвиток".Однак Кравчук, якого переконали в тому, що синьо-жовтий прапор символізує голубе небо і золоту пшеницю під ним, тоді віджартувався, мовляв, що корисне для китайця, то для українця – смерть.

 

 

Український художник з Галича Ігор Перекліта нещодавно презентував в Івано-Франківську виставку живопису «Meine Kunst - main Kampf».Ключовими роботами він вважає дві картини, з намальованими на них прапорами, один – жовто-синій, другий – синьо-жовтий.

 

«Ці роботи є досить провокативними,- каже митець, - синьо-жовтий прапор з намальованими ковбасою та короваєм я називаю «ковбасним прапором», а жовто-синій з булавою і шаблею - прапором доблесті, звитяги і перемог. Це моє власне бачення і про це можна довго дискутувати. Сьогоднішній прапор ілюструє бажання просто їсти, не думати, жити примітивно, убого...».

 

 

Українсько-франківський письменник Володимир Єшкілєв посилається на світові закони геральдики, а точніше блазоніки, науки, яка займається геральдичними кольорами, формами і видами усіх елементів герба, разом із поясненням їх сенсу.

 

Згідно цієї науки, верхні полоси мають займати так звані металеві кольори: їх є три – чорний(залізний), білий(срібний) і жовтий(золотий). Вони завжди вверху. Наприклад на прапорі Німеччини чорна полоса зверху, так само на прапорі Естонії і на всіх інших прапорах вірне розташування кольорів. А емалеві кольори – зелений, синій, червоний – мають знаходитись нижче. Тому, блазонної системи кольорів треба дотримуватись дуже скрупульозно.

 

«А байки про синє небо і жовту пшеницю, які ніби-то відображені на нашому прапорові, я називаю «естетикою села», - зізнається письменник, - Якщо ми хочемо бути європейцями, то нам треба слідувати європейським законам геральдики, а якщо ми хочемо бути попуасами, то давайте домалюємо ще банан на прапорі. Деякі кажуть, що від того що прапор у нас перевернутий, то і Україна догори сракою. А про актуальність жовто-синього прапору я писав статтю ще в 1996 році, і треба чітко розуміти, що знаки мають дуже велику роль».

 

У Наталі Стецик, дружини відомого франківського художника і дизайнера Яреми Стецика, своя, особиста, суб’єктивна думка відносно українського стягу.

 

«Я не дуже глибоко є в матеріалі, але для мене, в мій реальний час життя на землі, люди вмирають під синьо-жовтим прапором, тобто за синьо-жовтий прапор…я хочу, щоб це було вирішено на державному рівні, а не на рівні – «одна баба сказала», або «мені так більше подобається»…для мене це важке питання, коли ми починаємо спекулювати…я не проти жовто-синього, я проти, коли ми починаємо сваритися на цю тему, так ніби немає нагальніших справ, ніби все у нас добре, давайте поговоримо про прапор. Я не надаю якогось сенсу кольорам, бо його можна надати будь-чому, насправді сенс приносимо ми самі, він не закладений у відтінках, а що нам закладуть у голову – так і буде. Сам колір не може вплинути настільки, щоб кардинально змінити все».

 

В сахаджа йозі кольори жовтий і синій також мають певне означення.

 

В тонкій системі людини є три канали – лівий, правий і центральний. Лівий канал пов'язаний з правою стороною головного мозку і живить ліву симпатичну нервову систему. Він керує нашими емоціями і бажаннями, і йому відповідає голубий колір.

 

Правий канал пов'язаний з лівою стороною головного мозку і живить він праву симпатичну нервову систему. Цей канал відповідає за наші дії, його колір – жовтий.

 

Відповідно, голубий колір – емоції, а жовтий – дії. Якщо наші бажання і емоції домінують над нашими діями, то ми залишаємся в ілюзії наших бажань, тобто, ми ніби чогось хочем, але до кінця зробити не в змозі, наші емоції не дають нам тверезо оцінити становище, тому треба збавити надмірний емоційний запал. Діяння завжди мають панувати над бажаннями, а у нас навпаки, тому ми подекуди летаргічні. Якщо збалансувати наші бажання і наші дії, то така рівновага приведе нас вцентральний канал - до гармонії і розквіту.

 

 

«Ми думаєм, що знаки, символи і кольори не впливають на нас, хоча їх вплив на людське буття доведено наукою. Наша символіка обрана не випадково. Тризуб також має величезне значеннєве навантаження. З точки зору йоги – це символ Бога. Тризуб – це єдинство, чого нам так зараз не вистачає. Наші предки були дуже духовними людьми і досить багатою нацією в плані фінансовому. Близько десяти тисяч років назад на території сьогоднішньої України панував Золотий Вік. І ми можем думати, що то дурниці чи дрібниці, але повернувши правильно розташовану гаму кольорів на прапорі ми спонукаємо нашу країну до відродження і піднесення», - так пояснила теорію кольорів в сахаджа йозі представник організації сахаджа йоги в Україні Ілона Шукшина.

 

 

З позиції психолога-цілительки і рідновірки Русани Гордієнко жовтий колір– це сонце, а синій – це вода.

 

«Сонце і вода є основними аспектами життя, - розказує Русана, -   Виходить, що вода гасить сонце, вона заливає життєву енергію. Це неприродньо. Від цього й упадок в країні й автоматично депресує народ. І якби повернути історичне розташування кольорів на прапорі, то, я впевнена, це би було початком нових здорових реакцій і зародження нової української землі».

 

То як догрюкатися до глухої – сліпої – німої влади і провести ребрендингову кампанію щодо зміни державного прапору, що дозволить вийти на новий рівень розвитку? Як провести лікнеп для чиновників стосовно прапора, для яких пріорітетним є зберегти статус-кво, не виходячи за його рамки? Як відродити стару оновлену Україну? Як?

 


09.06.2015 Оксана Федорак 2262 1
Коментарі (1)

Михайло Кузбит 2015.06.14, 19:40
Чи варто?ТАК!читаємо,вивчаємо історію свого народу і припиняємо чвари! і не перевертаємо,а робимо,як має бути,бо якщо будемо слухати тих-хто не є глибоко в матеріалі,то для чого їх питати-вчіться ГЛИБОКО!сміх і гріх..................знатоки!
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2479
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1575 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3655
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5426
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1676
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2073

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

163

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

190

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

399

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

881
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

474
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

769
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2467 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

497
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

868
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4917
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

735
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

653
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

583
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

400
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

726
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

883 2