За плечима дві революції, а фіра й нині там: чи варто перевернути державний прапор?

 

 

За плечима незалежної України дві революції, а фіра й нині там. Народ її тягне в одну сторону, влада – в другу, Путін – в третю. 23 роки стажу а досвіду ніякого. Одні лише емоції б’ють через край. Ми скоро захлинемось в тому емоційному блювотинні національного збудження. Коли ми, нарешті, полагодимо ту фіру і гідний фірман спрямує її в єдиний, вірний для країни керунок.

 

Ми живем в режимі прайм-тайм і мозок наш працює в прямому ефірі без вихідних, опрацьовуючи тонни персвазивної інформації. Ми виснажуєм себе спамами, що пачками приходять від політичного істеблішменту, у якого одна мета – вправити нам мізки. І оце інформаційне роздрочення не спадає, а лише набирає обертів. Таке враження, що почалась третя революція – інформаційна. Революція непомітно стала формою нашого життя, то як же нам, затаврованим революцією, вийти з цього стану без спотворених емоцій, без зіпсутого світогляду і без скаліченої віри.

 

Революція, презентація інавгурації, люстрація, євроінтеграція, антикорупція – все це призвело до інфляції, девальвації, мобілізації іще більшої національної інтоксикації. Чим же її погасити і зупинити рвотний рефлекс.

 

Побутує думка, що оте наше «криво-косо-абияк» первісно закладене в кольорах державного прапору України, який своєю неправильною перевернутістю кольорів формує на протязі років споживацьке ставлення політиків щодо влади і щодо країни в цілому, і що найгірше, це ставлення є перманентним.

 

Ми перевернули свою свідомість. Залишилось перевернути державний прапор України?

 

Не знати, чи перевернутість кольорів є хибною, чи навмисною, але чи не всі громадяни України знають, що то є невірне розташування синього і жовтого. Засоби масової інформації, серед яких і телеканал ІСТV, свідомо вживають сполучення слів «жовто-синій». У багатьох українських громадян таке ж жовто-синє бачення навіть на підсвідомому рівні, адже ми машинально вживаємо словосполучення «жовто-синій», а не навпаки.

 

Всі знають історію, коли відома китайська художниця Мао Мао ще на початку 90-х на одному мистецькому заході попросила Президента Кравчука зробити все від нього залежне аби у тільки-но створеній самостійній Україні змінили розташування кольорів на державному прапорі. Вона попередила,що під цим поєднанням кольорів країну очікує неминуча деградація, зрада, занепад і, нарешті, крах. Адже синє зверху і жовте знизу утворюють гексаграму "Пі". А цеодна з чотирьох найгірших з можливих комбінацій, яка розшифровується так: "Будьте пильними і передбачливими. Не беріться ні за одну важливу справу, тому що вона швидше не збудеться, ніж збудеться". Тоді як зворотнє положення кольорів, коли жовте розташоване вгорі, а синє – внизу, утворює зовсім іншу гексаграму "Тай", яка означає: "Розквіт. Мале відходить. Велике приходить. Щастя.Розвиток".Однак Кравчук, якого переконали в тому, що синьо-жовтий прапор символізує голубе небо і золоту пшеницю під ним, тоді віджартувався, мовляв, що корисне для китайця, то для українця – смерть.

 

 

Український художник з Галича Ігор Перекліта нещодавно презентував в Івано-Франківську виставку живопису «Meine Kunst - main Kampf».Ключовими роботами він вважає дві картини, з намальованими на них прапорами, один – жовто-синій, другий – синьо-жовтий.

 

«Ці роботи є досить провокативними,- каже митець, - синьо-жовтий прапор з намальованими ковбасою та короваєм я називаю «ковбасним прапором», а жовто-синій з булавою і шаблею - прапором доблесті, звитяги і перемог. Це моє власне бачення і про це можна довго дискутувати. Сьогоднішній прапор ілюструє бажання просто їсти, не думати, жити примітивно, убого...».

 

 

Українсько-франківський письменник Володимир Єшкілєв посилається на світові закони геральдики, а точніше блазоніки, науки, яка займається геральдичними кольорами, формами і видами усіх елементів герба, разом із поясненням їх сенсу.

 

Згідно цієї науки, верхні полоси мають займати так звані металеві кольори: їх є три – чорний(залізний), білий(срібний) і жовтий(золотий). Вони завжди вверху. Наприклад на прапорі Німеччини чорна полоса зверху, так само на прапорі Естонії і на всіх інших прапорах вірне розташування кольорів. А емалеві кольори – зелений, синій, червоний – мають знаходитись нижче. Тому, блазонної системи кольорів треба дотримуватись дуже скрупульозно.

 

«А байки про синє небо і жовту пшеницю, які ніби-то відображені на нашому прапорові, я називаю «естетикою села», - зізнається письменник, - Якщо ми хочемо бути європейцями, то нам треба слідувати європейським законам геральдики, а якщо ми хочемо бути попуасами, то давайте домалюємо ще банан на прапорі. Деякі кажуть, що від того що прапор у нас перевернутий, то і Україна догори сракою. А про актуальність жовто-синього прапору я писав статтю ще в 1996 році, і треба чітко розуміти, що знаки мають дуже велику роль».

 

У Наталі Стецик, дружини відомого франківського художника і дизайнера Яреми Стецика, своя, особиста, суб’єктивна думка відносно українського стягу.

 

«Я не дуже глибоко є в матеріалі, але для мене, в мій реальний час життя на землі, люди вмирають під синьо-жовтим прапором, тобто за синьо-жовтий прапор…я хочу, щоб це було вирішено на державному рівні, а не на рівні – «одна баба сказала», або «мені так більше подобається»…для мене це важке питання, коли ми починаємо спекулювати…я не проти жовто-синього, я проти, коли ми починаємо сваритися на цю тему, так ніби немає нагальніших справ, ніби все у нас добре, давайте поговоримо про прапор. Я не надаю якогось сенсу кольорам, бо його можна надати будь-чому, насправді сенс приносимо ми самі, він не закладений у відтінках, а що нам закладуть у голову – так і буде. Сам колір не може вплинути настільки, щоб кардинально змінити все».

 

В сахаджа йозі кольори жовтий і синій також мають певне означення.

 

В тонкій системі людини є три канали – лівий, правий і центральний. Лівий канал пов'язаний з правою стороною головного мозку і живить ліву симпатичну нервову систему. Він керує нашими емоціями і бажаннями, і йому відповідає голубий колір.

 

Правий канал пов'язаний з лівою стороною головного мозку і живить він праву симпатичну нервову систему. Цей канал відповідає за наші дії, його колір – жовтий.

 

Відповідно, голубий колір – емоції, а жовтий – дії. Якщо наші бажання і емоції домінують над нашими діями, то ми залишаємся в ілюзії наших бажань, тобто, ми ніби чогось хочем, але до кінця зробити не в змозі, наші емоції не дають нам тверезо оцінити становище, тому треба збавити надмірний емоційний запал. Діяння завжди мають панувати над бажаннями, а у нас навпаки, тому ми подекуди летаргічні. Якщо збалансувати наші бажання і наші дії, то така рівновага приведе нас вцентральний канал - до гармонії і розквіту.

 

 

«Ми думаєм, що знаки, символи і кольори не впливають на нас, хоча їх вплив на людське буття доведено наукою. Наша символіка обрана не випадково. Тризуб також має величезне значеннєве навантаження. З точки зору йоги – це символ Бога. Тризуб – це єдинство, чого нам так зараз не вистачає. Наші предки були дуже духовними людьми і досить багатою нацією в плані фінансовому. Близько десяти тисяч років назад на території сьогоднішньої України панував Золотий Вік. І ми можем думати, що то дурниці чи дрібниці, але повернувши правильно розташовану гаму кольорів на прапорі ми спонукаємо нашу країну до відродження і піднесення», - так пояснила теорію кольорів в сахаджа йозі представник організації сахаджа йоги в Україні Ілона Шукшина.

 

 

З позиції психолога-цілительки і рідновірки Русани Гордієнко жовтий колір– це сонце, а синій – це вода.

 

«Сонце і вода є основними аспектами життя, - розказує Русана, -   Виходить, що вода гасить сонце, вона заливає життєву енергію. Це неприродньо. Від цього й упадок в країні й автоматично депресує народ. І якби повернути історичне розташування кольорів на прапорі, то, я впевнена, це би було початком нових здорових реакцій і зародження нової української землі».

 

То як догрюкатися до глухої – сліпої – німої влади і провести ребрендингову кампанію щодо зміни державного прапору, що дозволить вийти на новий рівень розвитку? Як провести лікнеп для чиновників стосовно прапора, для яких пріорітетним є зберегти статус-кво, не виходячи за його рамки? Як відродити стару оновлену Україну? Як?

 


09.06.2015 Оксана Федорак 2187 1
Коментарі (1)

Михайло Кузбит 2015.06.14, 19:40
Чи варто?ТАК!читаємо,вивчаємо історію свого народу і припиняємо чвари! і не перевертаємо,а робимо,як має бути,бо якщо будемо слухати тих-хто не є глибоко в матеріалі,то для чого їх питати-вчіться ГЛИБОКО!сміх і гріх..................знатоки!
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1703
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1077
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1325 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3825 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33909
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2880

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

385

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

793

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1753

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1110
17.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1108
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

666
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

541
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2027
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12236
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1537
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1325
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

581
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

294
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

366
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

410
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1298