1,5 року — це той імовірний термін, коли розсоли із Домбровського кар’єру, можливо, потраплять у водоносний горизонт. У такому разі місто може залишитися без питної води.
Тому зараз науковці працюватимуть над варіантом вирішення проблеми. На думку спеціалістів, єдиним варіантом є відновлення калійного виробництва із переробкою мінімум 9 тис. кубометрів розсолів на день.
За словами експерта з екології, координатора Програми Європейської комісії із запобігання, готовності та реагування на природні та техногенні катастрофи (PPRD East) Михайла Малкова, для того, щоб упевнено говорити про ситуацію на Домбровському кар’єрі, потрібно зробити попередні дослідження.
На першому етапі Івано-Франківська ОДА виділила для Калуша 744 тис. гривень для проведення комплексного моніторингу стану Домбровського кар’єру, пишуть Вікна.
Нині, за словами Михайла Малкова, розсоли вже підійшли до водоносного горизонту. Підземні води рухаються із півночі на південь, тобто від річки Сівки через Домбровський кар’єр і до Лімниці. За найоптимістичнішими прогнозами, місто має ще приблизно 1,5 року, доки розсоли потраплять у Лімницю. Саме ця річка є основним джерелом питної води для міста.