За останні пів року на Прикарпатті збільшилася кількість ДТП з велосипедистами (ВІДЕО)

За пів року на Прикарпатті збільшилася кількість ДТП з велосипедистами. У 13-ти аваріях загинули двоє роверистів, ще 11 – травмувалися.

Про це кореспондентам Суспільного повідомили в управлінні Патрульної поліції області, пише Фіртка.

За інформацією поліцейських, за перше півріччя минулого року таких аварій в області трапилося дев’ять.

Двічі у ДТП потрапляв франківець Володимир Чернишенко. Велосипедиста збила автівка на пішохідному переході. Ця аварія сталася три роки тому на вулиці Галицька перед мостом до мікрорайону Пасічна.

"Я виходжу з-за машини, а він мене зносить. Тоді в мене був перелом ключиці. Була операція, на два місяці я вийшов зі строю", - розповідає Володимир Чернишенко.

Справу Володимира передали до суду. Водій, який його збив, оплатив лікування. Проте, каже Володимир Чернишенко, у першій ДТП, яка сталася чотири роки тому, до суду не дійшло – не вдалося знайти водія. Тоді велосипедист їхав марафон трасою Н-10 "Стрий-Мамалига". Коли до фінішу залишалося приблизно 40 кілометрів, чоловік зіткнувся із вантажівкою.

"Якби на той момент на мені не було шолома, то я б просто отримав травми, які несумісні з життям. Чому? Тому що я просто по прямій головою влетів в далекобійник. У мене був компресійний перелом семи хребців. Чотири місяці я просто лежав", - зазначив велосипедист, співзасновник ГО "Franko Bicycle Club" Володимир Чернишенко.

Голова ГО "Franko Bicycle Club" Юрій Симчич вважає, що найбільша небезпека для велосипедистів – момент обгону автівками або їхній різкий виїзд з повороту. Проте, каже Юрій Симчич, рівень культури на дорогах підвищується.

"Залежить від того, яка ти людина, який в тебе рівень культури. Якщо ти хочеш підрізати, то ти підріжеш. Якщо ти хочеш об’їхати – завжди об’їдеш, пригальмуєш і обійдеш", - розповідає велосипедист.

Щороку кількість велосипедистів збільшується, каже голова ГО "Franko Bicycle Club". Тому людей потрібно більше навчати культури поведінки на дорозі.

"Найбільш проблемні ситуації, які велосипедисти створюють самі для себе, – це пішохідний перехід. Права сторона обов’язково! У нас є унікали, які їдуть по лівій стороні, тому що йому так зручніше, бо він так виїхав, не буде нікуди повертати, йому так зручно. Є такі, які можуть просто взяти і не показати поворот", - розповідає Юрій Симчич.

Іноді велосипедистам доводиться порушувати правила та їхати тротуаром чи проїжджою частиною. За його словами, часто на велосипедних доріжках паркують автівки. Наприклад, на вулиці Тролейбусна. Там журналісти Суспільного запитали у водіїв, чому порушили правила.

"Ні, я не знаю, що тут доріжка. Я її тут не бачу. Я не знав, переїду зараз, припаркуюся кудись", - каже водій Олег Лукіянчук.

Начальник міського управління транспорту та зв’язку Андрій Гіглюк розповів, що про ділянку на Тролейбусній знає. Проте зараз грошей на ці роботи в управлінні немає.

"У нас є окрема стаття, в якій ми передбачаємо, що є потреба на це. Є список, є працівники, які ведуть цей список. Відповідно, ми з ними вирішуватимемо першочергові ділянки, де необхідно провести роботи. Зараз тендер по цій ділянці не проведений", - прокоментував Андрій Гіглюк.

Начальник управління комунальної політики, велосипедист Мирослав Федорків розповідає, що якісна велоінфраструктура у місті полегшила б життя усім учасникам дорожнього руху. Проте останнім часом у Франківську не реалізовують такі проєкти.

"Шкода, що в нас згорнулася програма розвитку велоінфраструктури і будівництва. Вона дала хороший імпульс з 2015-го року. Ті ж реально великі проєкти велодоріжок на Набережній або на Галицькій. Велосипедні контрсмуги на Тичини, наприклад. Це був дуже крутий результат, тому кількість велосипедистів збільшилася. На жаль, в нас немає офіційних цифр, але велосипедистів побільшало вдвічі",- додав Мирослав Федорків.


30.07.2020 941
Коментарі ()

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6992
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1092
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

611
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5624
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1516
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1379

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

455

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1274

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1098

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1004
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

340
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

391
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1336
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

417
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

686
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5724
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

432
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

298
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

639 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1083
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

940