Виявлені численні порушення податкового законодавства і, як наслідок, відкриття кримінальної справи – так закінчилась афера по відмиванню коштів одного з івано-франківських «бізнесменів».
Працівники ДПІ в м. Івано-Франківськ двічі перевірили підприємство, де цей «горе-бізнесмен» був одноосібно засновником, директором та бухгалтером – і пересвідчились в незаконній діяльності цієї юридичної фірми.
Спочатку міські податківці навідались на підприємство, отримавши сигнал від херсонських колег про постачання товарів до Івано-Франківcька від фіктивних фірм. І дійсно, податкові аудитори підтвердили: ланцюг неіснуючих фірм, зареєстрованих на півдні України, закінчувався на Прикарпатті.
Так, наприкінці минулого року івано-франківське підприємство нібито придбало товар від херсонських постачальників, віднісши до податкового кредиту 7,8 млн. грн. податку на додану вартість. Оскільки операція була незаконною, за матеріалами перевірки підприємству зменшено не лише податковий кредит, але і податкові зобов’язання з податку на додану вартість на суму заявленого до відшкодування ПДВ.
З огляду на незаконну оборудку цьому підприємству також зменшено доходи більш як на 39 млн. грн. та витрати на 53 млн. грн. В результаті цього донараховано більш як 3 млн. грн. податку на прибуток.
Івано-Франківське підприємство не обмежувалося фіктивними стосунками лише з юридичними особами, але і з підприємцями.
Іншою позаплановою перевіркою діяльності цього «підприємливого бізнесмена», яку провели міські податківці, виявлено здійснення сумнівних операцій щодо придбання сільгосппродукції у житомирського підприємця. Згідно з документами вартість придбаної такої продукції становила майже 17 млн. грн., в тому числі ПДВ - 2,8 млн. грн. Провівши перевірку підприємця фіктивність цієї операції підтвердили також податківці Житомирщини, тому за її наслідками прикарпатському «бізнесмену» було зменшено податковий кредит та донараховано 2,8 млн. грн. податку на додану вартість.
Також на підприємстві було виявлено порушення податкового законодавства при проведенні розрахунків за готівку. Зокрема, в окремих випадках сума розрахунків підприємства з іншими суб‘єктами господарювання перевищувала допустимий граничний розмір - 10 тис. грн. Штраф за таке порушення становить 100 відсотків від суми перевищення і склав 16,4 млн. грн.
За матеріалами перевірок порушено кримінальну справу за ст.212, ч.3 ККУ відносно посадових осіб івано-франківського підприємства. Частину коштів уже сплачено. Зокрема, у вересні надійшло 2,8 млн. грн. податку на додану вартість.