За кращу магістерську роботу: студент Прикарпатського університету отримав 1000 доларів США від Фундації Лозинських

Вже третій рік поспіль у Прикарпатському національному університеті проходить конкурс для студентів на здобуття стипендій від Фундації Лозинських (США).

Про це інформує Фіртка з посиланням на сайт університету.

Зокрема, відомо, що проведення конкурсу стало можливим завдяки угоді про двосторонню співпрацю, яку уклали у 2019 році.

Відповідно до умов конкурс проходив у два етапи. За результатами останнього конкурсна комісія Прикарпатського університету визначила 20 студентів-претендентів.

Остаточне рішення було за Фундацією, яка призначила стипендії в розмірі гривневого еквівалента 500 доларів десятьом найкращим студентам.

Основними вимогами до учасників конкурсу були: високий рівень досягнень у навчальній діяльності, активна участь у громадському житті університету та потреба у соціальній підтримці.

Тож, цьогоріч стипендіатами Фундації Лозинських стали:

  • Палійчук Марія (Факультет математики та інформатики);
  • Маринець Ірина (Факультет іноземних мов);
  • Оглоб’як Андріана (Навчально-науковий інститут мистецтв);
  • Воробйова Розаліна-Вікторія (Факультет психології)
  • Коновалова Віра (Факультет психології);
  • Ясінська Валентина (Педагогічний факультет);
  • Попович Ірина (Педагогічний факультет);
  • Дубельовський Богдан (Факультет історії, політології та міжнародних відносин);
  • Мельник Вікторія (Факультет філології);
  • Савчук Степан (Фізико-технічний факультет).

Крім того, стипендійною програмою Фундації Лозинських передбачили й конкурс на кращу магістерську роботу. Цьогоріч у ньому переміг випускник факультету природничих наук Назарій Данилюк.

Студент розповів Фіртці, що у своїй магістерській роботі описав SMART-аналіз, як сучасний метод аналізу якості води та кінетики проходження фотокаталітичних реакцій за допомогою смартфона. А також в рамках наукового дослідження створив перший прототип портативного SMART-фотометра, призначеного для аналізу якості води на вміст нітритів, фосфатів, сульфатів, феруму, твердості та кольоровості води.

"Написання тексту я розпочав разом зі вступом до магістратури, тобто потратив півтора року, проте експериментальну частину я розпочав ще під час навчання в бакалавраті, результати експериментів лягли в основу проєкту "Smart-аналіз", який здобув перемогу на конкурсі стартапів в місті Івано-Франківськ (2019), і отримав фінансування у розмірі 50 тис грн на реалізацію", - каже Назарій.

Крім того, він розробив мобільний додаток для керування портативним SMART-фотометром, призначеного для аналізу якості води.

"В першу чергу мені допомагала мій науковий керівник, доцентка кафедри хімії Татарчук Тетяна Романівна, яка координувала дії протягом всього періоду виконання наукового дослідження, а також професор кафедри хімії Шийчук Олександр Васильович, який давав поради під час створення приладів у рамках виконання магістерської роботи: портативного smart-фотометра та мікрофотореактора періодичної дії для аналізу кінетики фотокаталітичних реакцій", - ділиться хімік.

Назарій розповів, що цього літа поступив до аспірантури.

"Власне мікрофотореактор створений в рамках магістерської роботи і буде використаний для виконання дисертаційного дослідження, для визначення фотоактивності синтезованих титаноксидних зразків, а наукові публікації написані на тему магістерської роботи слугуватимуть науковим доробком до захисту дисертації", - каже хлопець.

Відповідно до умов конкурсу Назарій Данилюк отримає від Фундації Лозинських винагороду за кращу магістерську роботу у розмірі гривневого еквіваленту 1000 доларів США.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Літературно-науковий конкурс імені Воляників-Швабінських: серед лауреатів міжнародної премії двоє прикарпатців (ФОТО)

З королевою та чаєм. В Івано-Франківському ліцеї оригінально привітали вчителів з професійним святом (ФОТО)

Іванофранківських освітян нагородили преміями міського голови (ФОТО)


08.11.2021 Тіна Любчик 4337
Коментарі ()

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

330
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1712
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3169
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1150
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1175
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1213 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

254

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1126

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

952

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

417
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

334
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2496
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1245
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1324
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

558
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15187
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7488
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

345
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

676 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

475
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

392
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

482