За кращу магістерську роботу: студент Прикарпатського університету отримав 1000 доларів США від Фундації Лозинських

Вже третій рік поспіль у Прикарпатському національному університеті проходить конкурс для студентів на здобуття стипендій від Фундації Лозинських (США).

Про це інформує Фіртка з посиланням на сайт університету.

Зокрема, відомо, що проведення конкурсу стало можливим завдяки угоді про двосторонню співпрацю, яку уклали у 2019 році.

Відповідно до умов конкурс проходив у два етапи. За результатами останнього конкурсна комісія Прикарпатського університету визначила 20 студентів-претендентів.

Остаточне рішення було за Фундацією, яка призначила стипендії в розмірі гривневого еквівалента 500 доларів десятьом найкращим студентам.

Основними вимогами до учасників конкурсу були: високий рівень досягнень у навчальній діяльності, активна участь у громадському житті університету та потреба у соціальній підтримці.

Тож, цьогоріч стипендіатами Фундації Лозинських стали:

  • Палійчук Марія (Факультет математики та інформатики);
  • Маринець Ірина (Факультет іноземних мов);
  • Оглоб’як Андріана (Навчально-науковий інститут мистецтв);
  • Воробйова Розаліна-Вікторія (Факультет психології)
  • Коновалова Віра (Факультет психології);
  • Ясінська Валентина (Педагогічний факультет);
  • Попович Ірина (Педагогічний факультет);
  • Дубельовський Богдан (Факультет історії, політології та міжнародних відносин);
  • Мельник Вікторія (Факультет філології);
  • Савчук Степан (Фізико-технічний факультет).

Крім того, стипендійною програмою Фундації Лозинських передбачили й конкурс на кращу магістерську роботу. Цьогоріч у ньому переміг випускник факультету природничих наук Назарій Данилюк.

Студент розповів Фіртці, що у своїй магістерській роботі описав SMART-аналіз, як сучасний метод аналізу якості води та кінетики проходження фотокаталітичних реакцій за допомогою смартфона. А також в рамках наукового дослідження створив перший прототип портативного SMART-фотометра, призначеного для аналізу якості води на вміст нітритів, фосфатів, сульфатів, феруму, твердості та кольоровості води.

"Написання тексту я розпочав разом зі вступом до магістратури, тобто потратив півтора року, проте експериментальну частину я розпочав ще під час навчання в бакалавраті, результати експериментів лягли в основу проєкту "Smart-аналіз", який здобув перемогу на конкурсі стартапів в місті Івано-Франківськ (2019), і отримав фінансування у розмірі 50 тис грн на реалізацію", - каже Назарій.

Крім того, він розробив мобільний додаток для керування портативним SMART-фотометром, призначеного для аналізу якості води.

"В першу чергу мені допомагала мій науковий керівник, доцентка кафедри хімії Татарчук Тетяна Романівна, яка координувала дії протягом всього періоду виконання наукового дослідження, а також професор кафедри хімії Шийчук Олександр Васильович, який давав поради під час створення приладів у рамках виконання магістерської роботи: портативного smart-фотометра та мікрофотореактора періодичної дії для аналізу кінетики фотокаталітичних реакцій", - ділиться хімік.

Назарій розповів, що цього літа поступив до аспірантури.

"Власне мікрофотореактор створений в рамках магістерської роботи і буде використаний для виконання дисертаційного дослідження, для визначення фотоактивності синтезованих титаноксидних зразків, а наукові публікації написані на тему магістерської роботи слугуватимуть науковим доробком до захисту дисертації", - каже хлопець.

Відповідно до умов конкурсу Назарій Данилюк отримає від Фундації Лозинських винагороду за кращу магістерську роботу у розмірі гривневого еквіваленту 1000 доларів США.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Літературно-науковий конкурс імені Воляників-Швабінських: серед лауреатів міжнародної премії двоє прикарпатців (ФОТО)

З королевою та чаєм. В Івано-Франківському ліцеї оригінально привітали вчителів з професійним святом (ФОТО)

Іванофранківських освітян нагородили преміями міського голови (ФОТО)


08.11.2021 Тіна Любчик 3890
Коментарі ()

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

724
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

724
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1237
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2605
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1413
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2117 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

741

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

791

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1691

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1687
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

404
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

486
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18398
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7522
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3690
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1087
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10810
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

464
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

349
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

533
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

479
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

719