За кращу магістерську роботу: студент Прикарпатського університету отримав 1000 доларів США від Фундації Лозинських

Вже третій рік поспіль у Прикарпатському національному університеті проходить конкурс для студентів на здобуття стипендій від Фундації Лозинських (США).

Про це інформує Фіртка з посиланням на сайт університету.

Зокрема, відомо, що проведення конкурсу стало можливим завдяки угоді про двосторонню співпрацю, яку уклали у 2019 році.

Відповідно до умов конкурс проходив у два етапи. За результатами останнього конкурсна комісія Прикарпатського університету визначила 20 студентів-претендентів.

Остаточне рішення було за Фундацією, яка призначила стипендії в розмірі гривневого еквівалента 500 доларів десятьом найкращим студентам.

Основними вимогами до учасників конкурсу були: високий рівень досягнень у навчальній діяльності, активна участь у громадському житті університету та потреба у соціальній підтримці.

Тож, цьогоріч стипендіатами Фундації Лозинських стали:

  • Палійчук Марія (Факультет математики та інформатики);
  • Маринець Ірина (Факультет іноземних мов);
  • Оглоб’як Андріана (Навчально-науковий інститут мистецтв);
  • Воробйова Розаліна-Вікторія (Факультет психології)
  • Коновалова Віра (Факультет психології);
  • Ясінська Валентина (Педагогічний факультет);
  • Попович Ірина (Педагогічний факультет);
  • Дубельовський Богдан (Факультет історії, політології та міжнародних відносин);
  • Мельник Вікторія (Факультет філології);
  • Савчук Степан (Фізико-технічний факультет).

Крім того, стипендійною програмою Фундації Лозинських передбачили й конкурс на кращу магістерську роботу. Цьогоріч у ньому переміг випускник факультету природничих наук Назарій Данилюк.

Студент розповів Фіртці, що у своїй магістерській роботі описав SMART-аналіз, як сучасний метод аналізу якості води та кінетики проходження фотокаталітичних реакцій за допомогою смартфона. А також в рамках наукового дослідження створив перший прототип портативного SMART-фотометра, призначеного для аналізу якості води на вміст нітритів, фосфатів, сульфатів, феруму, твердості та кольоровості води.

"Написання тексту я розпочав разом зі вступом до магістратури, тобто потратив півтора року, проте експериментальну частину я розпочав ще під час навчання в бакалавраті, результати експериментів лягли в основу проєкту "Smart-аналіз", який здобув перемогу на конкурсі стартапів в місті Івано-Франківськ (2019), і отримав фінансування у розмірі 50 тис грн на реалізацію", - каже Назарій.

Крім того, він розробив мобільний додаток для керування портативним SMART-фотометром, призначеного для аналізу якості води.

"В першу чергу мені допомагала мій науковий керівник, доцентка кафедри хімії Татарчук Тетяна Романівна, яка координувала дії протягом всього періоду виконання наукового дослідження, а також професор кафедри хімії Шийчук Олександр Васильович, який давав поради під час створення приладів у рамках виконання магістерської роботи: портативного smart-фотометра та мікрофотореактора періодичної дії для аналізу кінетики фотокаталітичних реакцій", - ділиться хімік.

Назарій розповів, що цього літа поступив до аспірантури.

"Власне мікрофотореактор створений в рамках магістерської роботи і буде використаний для виконання дисертаційного дослідження, для визначення фотоактивності синтезованих титаноксидних зразків, а наукові публікації написані на тему магістерської роботи слугуватимуть науковим доробком до захисту дисертації", - каже хлопець.

Відповідно до умов конкурсу Назарій Данилюк отримає від Фундації Лозинських винагороду за кращу магістерську роботу у розмірі гривневого еквіваленту 1000 доларів США.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Літературно-науковий конкурс імені Воляників-Швабінських: серед лауреатів міжнародної премії двоє прикарпатців (ФОТО)

З королевою та чаєм. В Івано-Франківському ліцеї оригінально привітали вчителів з професійним святом (ФОТО)

Іванофранківських освітян нагородили преміями міського голови (ФОТО)


08.11.2021 Тіна Любчик 3507
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2001
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1877
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1876
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5565 49
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2168 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1528

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

768

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

832

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1037

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

1019
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1791
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3698
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10284
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26168
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10206 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7734
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

916
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

248
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

278
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

401
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1300
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

901