За крадіжку "свободою" асфальту з вулиці Тичини може бути порушена кримінальна справа? (доповнено) (відео)

 

 

Як повідомили деякі ЗМІ, 25 серпня на вулиці Тичини в Івано-Франківську розпочався капітальний ремонт. Зокрема на івано-франківському сайті www.galka.if.ua були опубліковані фото початку зрізання шару асфальту з дорожнього полотна.

 

Зауважимо вже цей факт може потягнути за собою кримінальне провадження, оскільки станом на 25 серпня ще не було акцепту (тобто не було проголошено результатів тендеру), а тим більше не могло бути заключено угоди про виконання робіт, яка б надала право на їх початок.

 

Тобто, те, що відбувалося 25 серпня можна кваліфікувати як крадіжку міського асфальту комерційною структурою, яку пов’язують з ВО «Свобода».

 

Журналісти Фіртки прослідкували – куди ж вивозиться крадений асфальт? (відео нижче).

 

Як виявилося цей асфальт вивозиться в Хриплин, на асфальтний завод, який також пов’язують з ВО «Свобода».

 

Як повідомляють джерела Фіртки з інших франківських вулиць зрізаний асфальт також кілька місяців звозився на той же асфальтний завод в Хриплині… Тобто станом на цей час на території заводу повинно зберігатися вже сотні тисяч тон зрізаного асфальту. Цікаво б проінспектувати...

 

Хіба що… Його викристали для «виготовлення» «нового асфальту»? Тут вже були б питання щодо того чи не видають «свободівські» будівничі доріг за новий асфальт (очевидно, з нового житомирського гранітного щебеню?) перемелений асфальт з івано-франківських доріг до якого додали бітуму? Якщо так, то цікаво - за що ж платимо ми з вами "будівничим доріг від свободи" - за новий асфальт з нових матеріалів, чи за перемелений і политий бітомум старий асфальт, зрізаний з доріг.

 

Але ні.. Адже директор підприємства ТОВ “Івано-Франківськавтодор” Андрій Шуневич нещодавно заявив у коментарі Stanislavske.tv, що «взагалі така технологія переробки асфальту існує, однак, в Івано-Франківську немає обладнання для її реалізації. Крім того, асфальт на міських дорогах просто не придатний для цього».

 

От тут ми його і ловимо на слові (і справді технологічно застарілий "свободівський" асфальтний завод не може перероблятизрізаний асфальт)…

 

І пропонуємо «компетентним органам» перевірити – куди ж івано-франківських доріг поділися сотні тисяч тон зрізаного асфальту та чи справді те, що нам видають за новий асфальт є справді ним, а не сумішшю бітуму і зрізаного старого асфальту? Можливо адміністрація заводу зробила б день відкритих дверей і розвіяла всі сумніви?

 

Як зрізається (а ствном на 25 серпня - крадеться) асфальт і куди відвозиться прослідкував журналіст "Фіртки":

 

 

А тим часом “ГалКа” повідомила, що ремонт найгіршої вулиці у центрі Івано-Франківська – вулиці Тичини, може бути заблокований.

 

Про це “Галці” повідомили джерела в Департаменті комунального господарства МВК. Як каже співрозмовник видання, з результатами тендеру на ремонт багатостраждальної вулиці не погоджується фірма, яка його програла – ПБС.

 

“У згаданому тендері ПБС запропонував найнижчу ціну, але у тендерному комітеті визначили, що пропозиція фірми мала хибний розрахунок. Тож перемога цієї фірми наразилася б на фіксацію порушення з боку Держфінінспекції”, – кажуть комунальники.

 

Тим не менш, ПБС має намір подати оскарження результатів тендеру в Антимонопольний комітет. Як повідомила “Галці” керівник АМКУ в області Тетяна Савчин, така скарга направляється до головного офісу у Києві, однак їй відомо про такі наміри. В разі її наявності ремонтні роботи можуть бути зупинені.

 

Як повідомляла “Галка” 3 вересня, на Тичини фактично завершили зрізку старого асфальту.

 

Як повідомили "Фіртку" в фірмі ПБС, вони справді не згідні з рішенням тендерного комітету, оскільки в тендері фірма ПБС подала найвигіднішу для міста пропозицію, на 300 тисяч гривень нижчу за пропозицію свободівського ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор”.

 

"Ми наразі не знаємо про причини такого рішення. Говорять про якусь помилку в розрахунку адміністративних витрат на одну тисячі гривень... Різнича ж в 300 тисяч гривень чомусь має меньшу вагу за помилку в 1 тисячу гривень", - говорять в ПБСі.

 

Подані цінові пропозиції в тендері на ремонт вулиці Тичини виглядали наступним чином:

 

-- ТОВ ”Будівельна компанія ТрейдЗахідБуд” - 3 544 538. 40 гривень з ПДВ.

-- ПАТ ”Івано-Франківське спеціалізоване управління механізації будівництва” - 4 538 589. 60 гривень.

-- ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор” -  2 984 442. 00 гривень з ПДВ.

-- ТОВ ”Івано-Франківська дорожня служба” - з 2 842 120. 80 гривень з ПДВ.

-- ТОВ ”ПБС” - 2 688 184. 00 гривень з ПДВ.

 

Зауважимо, що "конкуренція" між фірмою ПБС та свободівським ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор”триває у всіх останніх тенерах. Лише за участі фірми ПБС в останніх чотирьох міських тендерах (вулиці Тичини, Хмельницького, Кармелюка та Ленкавського), економія коштів бюджету громади міста Івано-Франківська склала б більше як пів-мільйона гривень - а саме, - 652 тис.441 грн.

 

Склала б..., якби мер і "Свобода" не грали б "в одні ворота" - на користь свободівського ТОВ ”Івано-ФранківськАвтодор”.

 

Адже тендер по ремонту на Ленкавського-Кармелюка з «легкої руки» чи то «важкої голови» міського голови Віктора Анушкевичуса відміняють. Обіцяного ремонту, за словами керманича міста, цього року не буде, оскільки немає коштів на заміну комунікацій, а "розкапарити і залишити на зиму немає сенсу".

 

Цікаво лише, для чого ж було проводити тендер, якщо «грошей немає»? І риторичне запитання – якби тендер виграли правильні «ідейні хлопці» - то гроші знайшлися б?

 

У тендеруванні на ремонт вулиці Хмельницького ТОВ ”ПБС” також запропонувало найнижчу вартість. Проте тут вже дивним і одностайним чином всі (крім переможця) фірми (5 штук!) неправильно оформили документи – зокрема, дивним чином «забули» додати довідку, яку ж за 5 хвилин могли написати самі. Мова йде про довідку, яка засвідчує, що на фірмі створений Антикорупційний комітет. Отже виявиилось, що деякі з цих фірми дружньо не надали одну і ту ж довідку, і залишився лише один учасник тендеру – «ПБС». Проте, законодавство говорить, що учасником тендерних торгів не може бути одна фірма, повинно бути як мінімум дві. Відтак, коли залишається лише один учасник, то тендер вважається таким, що не відбувся.

 

Що сталося з тендером на ремонт дорги по вул. Тични - описано вище, - на 300 тисч гривень нижча ціна робіт - не аргумент для міських "тендерівців"...

 

А ще, як свідчать джерела в міськраді, на цей час міський бюджет вже перевиконаний на 150 мільйонів(!!), які "ідейні хлопці" ділять виключно поміж своїми. Навіть чергові обіцяні 6 мільйонів на ремонт Набережної імені Василя Стефаника (включно з облаштуванням велодоріжок) - вони заблокували. Для чого? В когось є сумніви? 

 

 

P.S. А ось як прокоментував в соцмережах ситуацію з ремонтром доріг "свободою" юрист Володимир Кричун: "Асфальт з Тичини поїхав у Хриплин щоб з нього вам зробили нове г....но і тим г...м заляпали десь вулицю поставили палатку і взяли гроші з бюджету як за новий асфальт :)) За рік-два-три то г...но потріскає і прийдеться робити ремонт дороги заново (заодно і гроші знов можна буде роздерибанити з бюджету). Але до чергових виборів він достоїть а далі хоч трава не рости. Але в документах того ви не знайдете бо по документах (в актах виконаних робіт по ф-2) асфальт називається будівельним сміттям. А тому вони вивозили будівельне сміття. куди саме вивозили теж не пишуть.. Просто вивезення будівельного сміття до 4-х км. А в даному випадку ви не знайдете взагалі ніяких документів на ці роботи бо ніякі роботи документально взагалі не проводилися. Фізично не існує ні актів на зрізання асфальту ні актів на вивезення "сміття", ні те що він десь перероблявся, ніяких документів впринципі не існує.

А ще перетворення "будівельного сміття" (тобто знятого асфальту) на "новий асфальт" є найкрутішим способом заробітку на дорозі. Тому що вся вартість некупленого нового матеріалу (замість якого використаний старий) є чистим прибутком махінаторів. А вартість матеріалів складає левову долю у вартості ремонту дороги (відсотків так 90%). По документах ймовірно ніяка переробка старого матеріалу на новий асфальт не проводиться. Офіційно всі дороги ремонтуються новим асфальтом. Але є логічна нестиковка. З якою метою тоді старий матеріал якщо його ніхто не переробляє звозиться на асфальтний завод? Більше того з врахуванням обємів асфальту які зняли і вивезли з вулиць міста останніми роками на заводі вже би мали бути величезні терикони знятого асфальту. Але їх там не має реально. Весь асфальт кудись "містично зник" (бо його офіційно не переробляли). Таким нехитрим способом хтось ймовірно зароляє грубі гроші на фінансування своєї компанії. Правда для реалізації схеми потрібно щоб завод був приватним і в потрібних руках, бо на державний чи комунальний завод рано чи піздно приходить КРУ. Нагадую, що коли деякі люди прийшли до влади, у міста був свій асфальтний завод і потім він був ліквідований і виник новий приватний заводик який активно запрацював. от такі справи у нас, у нашому славному місті. А ви люди думайте аналізуйте".

 

 

І на завершення - кілька фото свободівського асфальтного заводу в Хриплинні з-за паркана:

 

 

 

 

 

"Космічно-екологічні" технології Хриплинського асфальтного заводу

 

 

 

Читайте також:

«Обіцяли – заробили!», або Гідра корупції повзе асфальтом, постеленим на лайно

 


05.09.2015 2970 3
Коментарі (3)

Сергій Чирва 2015.09.05, 06:44
А куди дівся зрізаний асфальт? ;) Хто бачив акти обміру об'єму ? Де він зберігається ? Чи може вже пустили у переплавку? А можеьпустили НА ЛіВО? ;) А це ж НАШЕ!!! От у понеділок йду питати... Хто хі мною?
Микола Витвицький 2015.09.13, 21:09
Статтю писав повний дилетант, "баба з продовольчого ринку". Яка переробка старого, гнилого асфальту?....не хочу описувати технологію переробки старого асфальту (автор цієї статті, перш чим писати "єрунду" міг би і почитати). А скажіть за чий рахунок переробляють Набережну Стефаника і чому її переробляють, чиї прорахунки?
Микола Витвицький 2015.09.13, 21:22
Автору статті - відколупайте шмат асфальту на Набережній, там багато кусків біля Калинової валяється і візьміть кусок Автодорівського асфальту, занесіть в лабораторію, порівняйте і тоді будете писати у кого яка якість.
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1008 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

842
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1659
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2285
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4272 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3268

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

252

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

487

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

433

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

895
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8013
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

672
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

712
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1127
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

711
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6298
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1785
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

234
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

271
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1602
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

799 1