З серпня почне курсувати новий потяг «Говерла» сполученням Київ-Рахів

 

/data/blog/55357/4ff985cd4c0c36a2991c1927d7f74c83.jpg

 

У першій декаді серпня почне курсувати потяг «Київ-Рахів» («Говерла»), який проходитиме через Фастів - Козятин - Вінницю - Хмельницький - Тернопіль – Чортків – Заліщики – Коломию – Делятин – Яремче – Ворохту – Ясіня.



Рішення про запровадження нового потягу "Київ-Рахів" було прийняте генеральним директором Укрзалізниці Борисом Остапюком 4 липня цього року.



Як повідомляє “Закарпаття-Онлайн”, упродовж останнього року ініціативна група у складі відомого політика, уродженця Рахівщини, а нині – голови Федерації роботодавців транспорту України Ореста Климпуша та громадського активіста Івана Шостака інтенсивно працювала над питанням призначення курсування поїзда сполученням Київ – Рахів. На адресу міністра інфраструктури України двічі надсилали відповідні звернення із залученням переконливих аналітичних матеріалів. Зрештою, востаннє зверталися й до Кабінету міністрів України. 



Використавши ситуацію зі зміною генерального директора «Укрзалізниці», ініціативна група, до якої долучився Федір Гамор – заступник директора Карпатського біосферного заповідника (м. Рахів), який теж неодноразово звертався до урядовців з аналогічним питанням, ініціювала зустріч із новим генеральним директором Укрзалізниці Борисом Остапюком, щоб особисто викласти головному залізничнику країни суть питання та його соціально-економічну значимість. Ця ідея виправдала себе.



Зустріч з Борисом Остап’юком відбулася 4 липня. Головне питання зустрічі – призначення курсування поїзда «Говерла» Київ – Рахів через Вінницю, Хмельницький, Тернопіль, Чортків, Заліщики, Коломию, Яремче, Ворохту, Ясіня. За задумом ініціативної групи цей поїзд повинен забезпечити Рахівщину, Яремчанщину, Покуття та південну частину Тернопілля зручним сполученням з Києвом. Цільовою територією для цього поїзда також будуть Тячівський, Верховинський, Косівський райони та частини Надвірнянського, Тлумацького, Путильського, Вижницького та Заставнівського районів.



Генеральний директор Укрзалізниці Борис Остапюк схвально сприйняв ідею проекту і відзначив, що це буде добрим розв’язанням на перехідний період – до моменту запровадження руху сучасних рейкових автобусів та створення мережі пасажирських хабів. Добра обізнаність головного залізничника України із реальним станом залізничної інфраструктури в гірських районах Прикарпаття та Закарпаття, а також із транспортними проблемами тамтешніх мешканців неабияк посприяла ухваленню ним довгоочікуваного та вкрай необхідного рішення про призначення курсування поїзда Київ – Рахів.



Разом із Генеральним директором Укрзалізниці в зустрічі брали участь директор із організації пасажирських перевезень Євгеній Дихне та начальник Головного пасажирського управління Ігор Бреус, які уважно вислухали пропозицію ініціативної групи та висловили готовність щодо якнайшвидшого виконання доручення Бориса Остапюка – призначення курсування поїзда Київ – Рахів. Для подальшого координування проекту та співпраці у вирішенні технічних питань було призначено відповідальних осіб: від Укрзалізниці – Миколу Козака – першого заступника начальника Головного пасажирського управління, від ініціативної групи – Івана Шостака.



Принагідно ініціативна група обговорила з Борисом Остапюком подальші можливі кроки розвитку залізничного сполучення на Рахівщині, зокрема, про можливе відновлення пасажирського сполучення з Румунією через прикордонний залізничний перехід Берлибаш – Валя Вішеулуй. За умови реалізації таких перспектив Рахів стане залізничними воротами між Галичиною та Трансільванією.


Нагадаємо, що крізь Рахів проходить найкоротший залізничний маршрут між Львовом – столицею Галичини та Клужем – столицею Трансильванії. Відстані залізницею такі: Рахів – Клуж – 220 км, Рахів – Львів – 279 км; а загалом довжина маршруту Львів – Рахів – Клуж становить всього 499 км. Символічним є й те, що неподалік Рахова у селі Ділове розташований географічний центр Європи. З огляду на це, створення прямого залізничного сполучення було би важливим кроком у налагодженні контактів з Європою, як в глобальному значенні, так і в локальному – для комунікацій з історичною батьківщиною румунських громад України та українських громад Румунії. Адже тільки в Рахівському та Тячівському районах Закарпатської області проживає понад 32 тисячі румунів, а в Румунії українці становлять четверту за чисельністю етнічну спільноту після румунів, угорців та циганів, зокрема, понад 60% українців Румунії проживають у сусідньому з Рахівщиною повіті Марамуреш – понад 31 тис. осіб.



Початок курсування поїзда Київ – Рахів очікується у серпні, після завершення підготовчих робіт. Очікується, що з Києва потяг відправлятиметься о 17:08 та прибуватиме до Рахова об 11:05, а у зворотному напрямку відправлятиметься о 13:00 та прибуватиме до Києва о 7:00, пише Zaxid.net



Спочатку потяг курсуватиме через день. Протягом двох місяців залізничники вивчатимуть попит на потяг, після чого буде ухвалено остаточне рішення про його рух.


11.07.2014 1457 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2437
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1551 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3634
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5402
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1665
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2050

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

128

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

170

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

867
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

458
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

758
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2454 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

475
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

852
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4905
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

722
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

633
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

568
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

387
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

709
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

872 2