З піснею на карантині: зірки Прикарпаття співають вдома (ВІДЕО)

Домашні музичні відео «а-ля карантин» зараз записують зірки всього світу. Але Фіртку найбільше цікавить, про що співають вдома зірки рідного краю, бо саме вони для нас найяскравіше світять, зігріваючи своїми талантами серця земляків.

По-весняному свіжо і по-музичному завзято заспівала наша чарівна прикарпатка Оксана Романюк. Вона вибрала пісню «Квітуча земля» (слова поета Романа Юзви, музика композитора Ігора Іванціва). Цей твір вже давно був у репертуарі співачки, але цього разу зазвучав абсолютно по-іншому і якось дивовижно вдало вписався і в пору року, і в пору карантину, і в пору браку живої музики. Нове аранжування пісні написав чоловік співачки, відомий на Прикарпатті музикант, головний диригент Франківського драмтеатру та Заслужений діяч мистецтв України — Богдан Ткачук

Відчутно, з яким задоволенням грають музиканти, які дружні та однодушні вони на екрані. Пісня підіймає настрій, навіть заводить до танцю, зміцнює віру в те, що весна таки переможе і квітуча земля дійсно співатиме на радощах… Так і вийшла запальна співаночка, з голосом-дзвіночком Оксани Романюк, силою талановитих музикантів та унікальним весняним зарядом! Шукайте її на YouTube-каналі Oksana Romanyuk, слухайте та заряджайтесь!


Ми поговорили з самою співачкою Оксаною Романюк і вона з задоволенням нам розповіла:

  • Як проводить карантин?

О.Р.: Думаю, що не буду оригінальною, якщо скажу, що проводжу свій час вдома з сім’єю, дітьми, за он-лайн уроками та наведенням затишку в домі. Перший місяць карантину було не до творчості, бо потребувалось трохи часу, щоб емоційно звикнути до нових обставин. Але згодом і в мене, і в чоловіка почали з’являтись нові та нові музичні ідеї, і ми приміряли одну пісню за іншою, доки зупинились саме на цій. І взагалі, думаю, що після карантину нам слід сподіватися неймовірного вибуху свіжих проектів від творчих людей! Головне, щоб із закінченням карантинних обмежень хоч трохи подбали про артистів і дали їм можливість безпечно та повноцінно повернутись до своєї роботи. 

  • Чому саме «Квітуча земля» і як все придумалося?

О.Р.: Нове аранжування дає пісні нове життя. Тому, хоч я давно співаю «Квітучу землю», але цього разу вона зазвучала по-іншому і я дуже рада, що ми з чоловіком вибрали саме її. Наші друзі-музиканти із задоволенням відгукнулись на цю ідею і приєднувались до запису відео-стріму з різних міст: Ігор Іванців (автор музики, клавіші) — Бурштин; Ірина Борух та Костянтин Борух (скрипка та цимбали) — Івано-Франківськ; Роман Гродзінський (бас-гітара) — Городенка, Максим Мазурак (електрогітара) — Чикаго; та Богдан Ткачук за ударними в Івано-Франківську. Ми робили все щиро, від душі і сподіваємось, що це передається глядачам.  

  • Що побажає читачам Фіртки?

О.Р.: Дуже хочу побажати всім нам миру, миру в нашій країні, в наших домах, в наших сім’ях (якраз вчора був День Сім'ї)! Того миру, про якій ми говоримо, співаємо, але чомусь не маємо, бо всім нам так бракує взаєморозуміння. Переглядаючи в Інтернеті новини, коментарі та дописи, так прикро чути про смерті людей, то через хворобу, то через війну, але все частіше і частіше. Здається, що ми починаємо до цього звикати. А я не хочу, щоб ми звикали, щоб байдужіли, щоб це стало новою нормою! Тому щиро бажаю всім нам миру і хай серця наші стають лише добрішими!


Ще одна прикарпатська зірка, Світлана Весна, презентувала нову пісню «Дзвонар» у форматі домашнього відео, яке можна переглянути на сторінці співачки в мережах Facebook чи Instagram. Музику написав Володимир Куртяк на слова Вадима Крищенка, з нагоди творчого вечора поета. Хоч прем’єра пісні планувалася ще в квітні на сцені палацу «Україна» в Києві, але не відбулася, бо концерт Вадима Крищенка був перенесений, з відомих причин. Проте співачка вирішила таки презентувати пісню глядачам і довела, що прем’єра на домашньому відео може бути не менш щирою та душевною, ніж на великій сцені. 

І на завершення неможливо оминути увагою відому пісню «Чорнобривці» (сл.М.Сингаївського, муз.В.Верменича) у версії «а-ля карантин», виконану прикарпатським зірковим складом, серед яких знані та улюблені артистки: Оксана Романюк, Галина Баранкевич, Вікторія Ватащук, Мар‘яна Гардаман, Алла Івашина, Тетяна Бариляк, Олеся Пасічняк та Оксана Сливка. Музичний супровід та монтаж зробив Богдан Ткачук. Хоча співачки приурочили це відео саме Дню Матері, але, без сумніву, пісню «Чорнобривці» можна слухати щодня, не чекаючи іменної нагоди, як і щодня дякувати нашим матерям. Кожна із виконавиць заспівала по-особливому, по-різному, вносячи якісь свої мелізми, свій шарм та тембр. І кожна співачка на екрані — наче та квітка в букеті чорнобривців. Відео пісні можна легко знайти на сторінці Facebook кожної з виконавиць, або ж на YouTube-каналі Oksana Romanyuk.

Всім солісткам та музикантам висловлюємо свою слухацько-глядацьку вдячність! Ви, без сумніву, також є героями-волонтерами цієї пандемії, які лікують нас музикою та дарують гарний настрій (а він, як відомо, зміцнює імунітет). Сподіваємось невдовзі побачити всіх на сцені! Здоров`я вашим сім’ям, вашим рукам та голосам!

Підготувала Мар'яна Гутич


Читайте також:

Барва Прикарпаття - Тетяна Бариляк


16.05.2020 8435
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

581
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3155
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21277
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2080
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1577 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2448

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

345

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

253

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

838

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2247
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

265
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

538
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1084
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

251
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

864
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

831
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

751
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8317
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

401
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1152 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2258 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

955