З піснею на карантині: зірки Прикарпаття співають вдома (ВІДЕО)

Домашні музичні відео «а-ля карантин» зараз записують зірки всього світу. Але Фіртку найбільше цікавить, про що співають вдома зірки рідного краю, бо саме вони для нас найяскравіше світять, зігріваючи своїми талантами серця земляків.

По-весняному свіжо і по-музичному завзято заспівала наша чарівна прикарпатка Оксана Романюк. Вона вибрала пісню «Квітуча земля» (слова поета Романа Юзви, музика композитора Ігора Іванціва). Цей твір вже давно був у репертуарі співачки, але цього разу зазвучав абсолютно по-іншому і якось дивовижно вдало вписався і в пору року, і в пору карантину, і в пору браку живої музики. Нове аранжування пісні написав чоловік співачки, відомий на Прикарпатті музикант, головний диригент Франківського драмтеатру та Заслужений діяч мистецтв України — Богдан Ткачук

Відчутно, з яким задоволенням грають музиканти, які дружні та однодушні вони на екрані. Пісня підіймає настрій, навіть заводить до танцю, зміцнює віру в те, що весна таки переможе і квітуча земля дійсно співатиме на радощах… Так і вийшла запальна співаночка, з голосом-дзвіночком Оксани Романюк, силою талановитих музикантів та унікальним весняним зарядом! Шукайте її на YouTube-каналі Oksana Romanyuk, слухайте та заряджайтесь!


Ми поговорили з самою співачкою Оксаною Романюк і вона з задоволенням нам розповіла:

  • Як проводить карантин?

О.Р.: Думаю, що не буду оригінальною, якщо скажу, що проводжу свій час вдома з сім’єю, дітьми, за он-лайн уроками та наведенням затишку в домі. Перший місяць карантину було не до творчості, бо потребувалось трохи часу, щоб емоційно звикнути до нових обставин. Але згодом і в мене, і в чоловіка почали з’являтись нові та нові музичні ідеї, і ми приміряли одну пісню за іншою, доки зупинились саме на цій. І взагалі, думаю, що після карантину нам слід сподіватися неймовірного вибуху свіжих проектів від творчих людей! Головне, щоб із закінченням карантинних обмежень хоч трохи подбали про артистів і дали їм можливість безпечно та повноцінно повернутись до своєї роботи. 

  • Чому саме «Квітуча земля» і як все придумалося?

О.Р.: Нове аранжування дає пісні нове життя. Тому, хоч я давно співаю «Квітучу землю», але цього разу вона зазвучала по-іншому і я дуже рада, що ми з чоловіком вибрали саме її. Наші друзі-музиканти із задоволенням відгукнулись на цю ідею і приєднувались до запису відео-стріму з різних міст: Ігор Іванців (автор музики, клавіші) — Бурштин; Ірина Борух та Костянтин Борух (скрипка та цимбали) — Івано-Франківськ; Роман Гродзінський (бас-гітара) — Городенка, Максим Мазурак (електрогітара) — Чикаго; та Богдан Ткачук за ударними в Івано-Франківську. Ми робили все щиро, від душі і сподіваємось, що це передається глядачам.  

  • Що побажає читачам Фіртки?

О.Р.: Дуже хочу побажати всім нам миру, миру в нашій країні, в наших домах, в наших сім’ях (якраз вчора був День Сім'ї)! Того миру, про якій ми говоримо, співаємо, але чомусь не маємо, бо всім нам так бракує взаєморозуміння. Переглядаючи в Інтернеті новини, коментарі та дописи, так прикро чути про смерті людей, то через хворобу, то через війну, але все частіше і частіше. Здається, що ми починаємо до цього звикати. А я не хочу, щоб ми звикали, щоб байдужіли, щоб це стало новою нормою! Тому щиро бажаю всім нам миру і хай серця наші стають лише добрішими!


Ще одна прикарпатська зірка, Світлана Весна, презентувала нову пісню «Дзвонар» у форматі домашнього відео, яке можна переглянути на сторінці співачки в мережах Facebook чи Instagram. Музику написав Володимир Куртяк на слова Вадима Крищенка, з нагоди творчого вечора поета. Хоч прем’єра пісні планувалася ще в квітні на сцені палацу «Україна» в Києві, але не відбулася, бо концерт Вадима Крищенка був перенесений, з відомих причин. Проте співачка вирішила таки презентувати пісню глядачам і довела, що прем’єра на домашньому відео може бути не менш щирою та душевною, ніж на великій сцені. 

І на завершення неможливо оминути увагою відому пісню «Чорнобривці» (сл.М.Сингаївського, муз.В.Верменича) у версії «а-ля карантин», виконану прикарпатським зірковим складом, серед яких знані та улюблені артистки: Оксана Романюк, Галина Баранкевич, Вікторія Ватащук, Мар‘яна Гардаман, Алла Івашина, Тетяна Бариляк, Олеся Пасічняк та Оксана Сливка. Музичний супровід та монтаж зробив Богдан Ткачук. Хоча співачки приурочили це відео саме Дню Матері, але, без сумніву, пісню «Чорнобривці» можна слухати щодня, не чекаючи іменної нагоди, як і щодня дякувати нашим матерям. Кожна із виконавиць заспівала по-особливому, по-різному, вносячи якісь свої мелізми, свій шарм та тембр. І кожна співачка на екрані — наче та квітка в букеті чорнобривців. Відео пісні можна легко знайти на сторінці Facebook кожної з виконавиць, або ж на YouTube-каналі Oksana Romanyuk.

Всім солісткам та музикантам висловлюємо свою слухацько-глядацьку вдячність! Ви, без сумніву, також є героями-волонтерами цієї пандемії, які лікують нас музикою та дарують гарний настрій (а він, як відомо, зміцнює імунітет). Сподіваємось невдовзі побачити всіх на сцені! Здоров`я вашим сім’ям, вашим рукам та голосам!

Підготувала Мар'яна Гутич


Читайте також:

Барва Прикарпаття - Тетяна Бариляк


16.05.2020 7637
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

822
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

639
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9808 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2740 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2017
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2521

Як московити крали історію наших предків.

329

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

212

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

754

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

781
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

191
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

305
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

518
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

200
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

453
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

531
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

674 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5783
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

255
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

423
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

505
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

513