Вже третій клас безпеки відкрили в Івано-Франківську

Цього разу приміщення для тематичних уроків відкрили в укритті ліцею імені Пулюя.
Про це повідомила пресслужба міського голови, передає Фіртка.
У новому класі безпеки дітей навчатимуть поводитись з вибухонебезпечними предметами, надавати першу домедичну допомогу та розповідатимуть про правила дорожнього руху.
І якщо раніше у школах старшокласники вже проходили медико-санітарну підготовку і військовий вишкіл – то зараз у цьому класі основам безпеки вчитимуть навіть першачків.  
«Предмети, пов’язані з безпекою є в навчальному плані, є і ОБЖ, є і медико-санітарна підготовка, і на уроках «Захисту України» зараз це питання вивчається. Але до цього треба долучати, напевно, всі категорії школярів.
Якраз завдання цього класу – створити можливості для того, щоби проводити такі заняття з учнями різного віку.
Можуть проводити і фахівці, можуть проводити і наставники, тому що практично всі вчителі проходили спеціальну підготовку, мають відповідні сертифікати, тобто певний рівень знань є, можна передавати дітям, навчити багато чого корисного», - каже директор ліцею ім.І.Пулюя Мирослав Бідичак.
У новому класі тепер є все необхідне для наочного навчання. Тепер викладачам безпекових дисциплін та фахівцям, які приходитимуть читати пари учням, буде легше пояснити ті чи інші теми. Адже клас поділено на зони, які оснащені найсучаснішими манекенами та макетами. 
«Відкриття класу безпеки в нашому ліцеї – це є дуже важливо. Тому що тепер ми можемо проводити свої уроки. В класі мінної безпеки наші хлопці займаються зазвичай, тут ми уже з дівчатами працюємо.
В нас є відповідні манекени, які були закуплені в межах проекту», - розповідає вчителька предмету «Захист України» Оксана Овчар.
Одинадцятикласниці Анна-Марія Витвицька та Соломія Асмоловська неодноразово проходили волонтерські курси із домедичної допомоги. Кажуть, тепер ліцеїсти можуть отримати необхідні знання, не виходячи за межі школи.
Тампонування, накладання бандажів, перев’язки, а найголовніше, - це вміння провести серцево-легеневу реанімацію. Тепер виконувати правильно непрості маніпуляції зможуть навчитися всі. 
«Нам не вистачало манекена, але зараз він у нас є і це надзвичайно класно. Ти просто знаєш як проводити реанімацію. І в разі чого, якщо щось станеться, ти вже будеш мати навички», - розповідає учениця 11 класу Анна-Марія Витвицька.
«Цей клас мені дуже подобається, тому що раніше нам не вистачало манекенів, перев’язочних бинтів. Ми можемо навчатися, щоби в подальшому розуміти, як це робити.
Того року ми якраз більше проходили по перев’язках, серцево-легеневих реанімаціях.
І почали тему мінно-охоронної безпеки і зараз ми її продовжуємо так само з домедичною допомогою», - розповідає учениця 11 класу Соломія Асмоловська.
Такі класи за ініціативи Міністерства освіти, міської ради та Департаменту освіти Івано-Франківська почали відкривати нещодавно. Допомагають у створенні цих навчальних приміщень працівники ДСНС. Саме за їх рекомендаціями звичайне підвальне приміщення у школі перетворилося на навчальну інтерактивну аудиторію з безпеки життєдіяльності.
«Клас безпеки облаштований згідно методичних рекомендацій. В ньому є кілька зон: зона пожежної безпеки, медичної допомоги та правил дорожнього руху. Також надання допомоги при різних ситуаціях, алгоритми дій при різних небезпечних ситуаціях, надзвичайних ситуаціях.
Тут діти зможуть більш детальніше вивчати правила безпеки, які знадобляться у повсякденному житті, і, відповідно, знатимуть, як діяти у випадку виявлення вибухонебезпечних предметів, під час виявлення пожежі, щоби врятувати своє життя та життя інших», - розповідає провідний фахівець сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС в області Світлана Бабушкіна.
Окрім макетів вибухівки та зброї, а також манекенів для тренування з медико-санітарної підготовки, учням наочно показуватимуть, як діяти у тій чи іншій небезпечній ситуації. У час війни – це радше необхідність, каже міський голова Руслан Марцінків
«Зараз питання відкриття класів безпеки є дуже важливим. У кожній школі повинні бути такі класи безпеки і цю роботу ми проводимо. Ми сьогодні розуміємо, що військові дії можуть тривати довго, і нам потрібно, щоби питання безпеки було на постійному контролі.
Наше завдання, щоби діти навчалися у звичному режимі, щоби вони могли бути в школах, в дитячих садочках, училищах, університетах в цих умовах. Але, щоби знали, як поводитися з тими речами, які є небезпечні», - впевнений Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Класи безпеки в Івано-Франківській громаді відкриватимуть і надалі, запевнив очільник міста. Адже такі необхідні приміщення для навчань безпеки школярів необхідно облаштувати у всіх навчальних закладах Івано-Франківської ТГ.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Щоб вчитися під час тривог: у ліцеї Івано-Франківська встановлюють захисні віконниці

 


Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1082
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2798
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

975
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1035
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1038 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3102 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

895

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

773

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1085
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

146
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2338
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1145
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

446
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15064
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7380
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

814
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

376
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

286
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

376
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

656
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1110