
Що об'єднує такі різні продукти, як коньяк, шампанське, баварське пиво, пармезан, горгонзола, а також, любецький марципан, тенерифський мед, шидловська сливка, сегедська паприка, моденська шинка або навіть шетландська вовна?
Те, що всі вони є географічними зазначеннями і вироблятися відповідні продукти можуть лише на чітко визначеній території з дотриманням встановлених вимог.
Підписавши Угоду про асоціацію, Україна і Європейський Союз зобов'язалися захищати географічні зазначення одне одного. Але в той час як у ЄС зареєстровано понад 3,5 тисячі географічних зазначень, в Україні система ГЗ перебуває в процесі становлення. І перший український харчовий продукт з ГЗ, реєстрація якого очікується вже найближчим часом, виробляється на Івано-Франківщині.
Про концепцію географічних зазначень, переваги їх запровадження та про перспективи українських географічних зазначень розповість Іван Гайванович, національний експерт з маркетингу і комунікацій проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».
Конференц-зал Івано-Франківського прес-клубу реформ, початок об 11:00.
Гуцульська овеча бриндзя впевнено наближається до набуття статусу українського PDO (protected designation of origin / захищеного позначення походження).
Міністерство економічного розвитку та торгівлі України завершило експертизу заявки і опублікувало її для забезпечення ознайомлення будь-якими особами та можливості для подання заперечень:
Нашій гуцульській овечій бриндзі залишилося "зріти" ще півроку, після чого сподіваємося святкувати завершення реєстрації в Україні. Ну а потім - визнання в Євросоюзі і відкрита дорога на європейський ринок для унікального українського продукту.