"Вважає себе миролюбною людиною, але довелось відкинути певні принципи": історія прикарпатця "Кайзера", оператора мінометної батареї 102-ої бригади ТрО

«Кайзер», оператор Mavic 3 мінометної батареї 102-ої бригади ТрО, раніше в армії ніколи не служив і не мав наміру, вчився на теолога, вважає себе миролюбною людиною і не любить зброї.

Але у березні 2022 року прийшлось відкинути певні принципи і піти на війну, передає Фіртка з посиланням на 102 окрему бригаду Сил територіальної оборони ЗСУ Івано-Франківщини.

«Коли я бачив як заходять ті величезні колони ворожої техніки на територію України, то зрозумів – мені треба іти воювати, я не можу просто так сидіти і дивитись. У березні пішов до Надвірнянського військкомату і вступив до 102-ої бригади ТрО», - говорить воїн.

«Кайзер» родом з Надвірнянщини, з початком війни дружину з дитиною відправив до Польщі, сам залишився в Україні. На запитання про позивний відповідає, що йому подобається історія Веймарської республіки і Кайзер – один з його улюблених історичних персонажів. 

До війни працював у сфері будівництва – вміє виконувати різні будівельні роботи, але найулюбленішою справою є облицювання поверхонь натуральним каменем. Каже, що попри те, що це тяжка фізична праця - отримує від неї задоволення, і, взагалі, любить роботу, де можна бачити результат.

Ще раніше вчився в Українському католицькому університеті у Львові на теолога, але зрозумів, що це не його, і покинув навчання.

Після одного місяця тренувань «Кайзер» поїхав у зону бойових дій разом з 102 бригадою на Запоріжжя. Певний час служив в одному з підрозділів, а коли була сформована мінометна батарея – перевівся до неї. Підготовку проходив в рамках проекту Армія дронів.

Тепер він має певний досвід бойових вильотів, а також знає про дрони дещо більше, ніж звичайна людина, і охоче ділиться інформацією:

«Mavic 3 – хороший дрон, може літати на відстань 5-6 кілометрів, а з додатковими акумуляторами – і на 12 км, але він цивільного призначення, він вразливий до РЕБ, його можливості обмежені.

Є кращий варіант – Матріс, він має більшу автономність, вище літає, має краще бортове обладнання, кращі камери, тепловізор. Але якщо брати співвідношення ціна-якість – Mavic 3 поза конкуренцією, адже Матріс коштує майже 1,5 млн гривень».

«Кайзер» впевнений, що за дронами – майбутнє, і якщо говорити про перспективи дронів в українській армії – на його думку, це повинен бути окремий рід військ зі своєю централізованою мережею.

Крім того, потрібна програма для розробки спеціальних військових дронів, можливості яких будуть більшими, ніж у дронів цивільного призначення. Наразі ми бачимо в Україні певні потуги щодо розвитку армії дронів, але потрібно більше, бо зараз всі дрони – волонтерські.

«Після закінчення війни я хотів би відкрити свою власну маленьку справу – маю певні бізнес-ідеї. Хочу мати ще двох дітей, велику щасливу родину, збудувати свій будинок і займатись тим, що лежить до душі» - додає на останок «Кайзер».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На війні лише зміцнився у вірі. Як прикарпатець на передовій наближає перемогу України

Пішов добровольцем. Історія прикарпатського захисника, який тричі був поранений та вже переніс дві операції


17.06.2023 Іван Муканик 869
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2832
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20974
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1926
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1312 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2333
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3999

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

636

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2107

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

786

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1379
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

54
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

439
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

969
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

62
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

712
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

711
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

657
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8151
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

722 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

847
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2129 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

795