Вуличне опитування щодо відсутності в Івано-Франківську пам'ятника Шевченкові

10-го березня 2011 року, у роковини смерті Тараса Шевченка, на Вічевому Майдані Івано-Франківська ми проводили вуличне опитування на тему причин та наслідків відсутності у нашому обласному центрі, єдиному в державі, пам`ятника Кобзареві.

 

Для голосування ми запропонували варіанти відповідей, які, на нашу думку, допомогли виміряти істинну популярність великого Шевченка серед пересічного галичанина і посприяли встановленню правдивого відсотка рагулів серед жителів нашого патріотичного європейського міста, які розрізняють прості бронзові чи гіпсові скульптури від справжнього шанування безсмертної творчості Пророка…

 

Отже, у підсумку Народне ОКО, що проводило опитування, отримало наступний результат:

57 голосів, прогнозовану більшість, отримав варіант відповіді «Ганьба для Франківська, де досі немає пам`ятника Кобзареві»;

21 голос отримав варіант для агресивних поціновувачів творчості Т.Шевченка  «І вражою злою кров`ю ВОЛЮ окропіте!»

18 голосів  було за відповідь «Справжня пам`ять – це вірші поета напам`ять, а не цементний чи бронзовий ідол»

Гумористичний варіант відповіді «Євромер Анушкевичус як пообіцяв – то зробить, але вже після євро доріг» зайняв четверту позицію, зацікавив аж 15 мешканців міста

 

Чомусь тільки один голос отримав «провладний» варіант відповіді на запитання «Чому в місті досі немає пам`ятника Т.Шевченкові?», який був нами скомпонований у наступній редакції «Режим Януковича збудує! Донбас порожняк не гонить!»

 

Принагідно ми надавали можливість у нашому вуличному опитуванні продекламувати будь-яку поезію чи уривок з геніальної творчості Кобзаря, але, нажаль, тільки кілька респондентів змогли без підказки процитувати «Заповіт» чи «Думи мої, думи».

 

Отже, ми із сумом переконалися, що містечковий ура-патріотизм, непоодинокі портрети Тараса Шевченка у сільських хатах та лідерство Івано-Франківської області за кількістю пам`ятників Кобзареві в Україні, аж ніяк не корелюються із справжньою любов`ю до безсмертної творчості нашого Пророка  і знанням його поезій поза примітивною шкільною інтерпретацією у рагульсько-совіцькому стилі а-ля «Шевченко: революціонер-демократ-дідо у кожусі та баранячій шапці».

 

Стосовно місця встановлення пам`ятника Т.Шевченку, то більшість прихильників було за те, щоби наш Націоналіст-Пророк височів у центрі саме навпроти польського націоналіста Міцкевича, тобто у скверику позаду медичної Академії, - це було би не тільки справжнім пошанівком Поета, але й зняло різноманітні провокативні дискусії про «польське място Станіславув». Варіант розміщення пам`ячника у маловідвідуваному городянами парку відпочинку популярністю у пересічних мешканців міста не користувався, на відміну від владоможців.  

 

Слід відмітити, що багато респондентів обурювалися намаганням влади зробити пам`ятник Шевченкові у пост-колоніальному  чи  гіганто-совіцькому стилі, тобто перед адмінбудівлею МВК-ОДА із високовартісною реконструкцією площі із облаштуванням стоянки для автомобілів чиновників.

 

Цікавою інформацією від двох громадян було повідомлення, що справжню бронзову скульптуру Тараса Шевченка, безкоштовно виготовлену і подаровану саме для нашого міста всесвітньо знаменитим скульптором українського походження Леонідом Моложанином вже давно вкрали і продали, а на складі житлово-комунального управління вже четвертий рік забруднюється голубами низькопрофесійна підробка, а не оригінал скульптури «Шевченко із мольбертом» геніального Лео Мола.

 

11


13.03.2011 2406 0
Коментарі (0)

26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

269
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

764
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1079 4
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2578
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1902
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2173

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

223

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

355

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1300

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1294
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1035
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

852
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14706
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

729
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10510
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6218
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

749
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

824
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2986
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

695
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

769
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

670