Вуличне опитування щодо відсутності в Івано-Франківську пам'ятника Шевченкові

10-го березня 2011 року, у роковини смерті Тараса Шевченка, на Вічевому Майдані Івано-Франківська ми проводили вуличне опитування на тему причин та наслідків відсутності у нашому обласному центрі, єдиному в державі, пам`ятника Кобзареві.

 

Для голосування ми запропонували варіанти відповідей, які, на нашу думку, допомогли виміряти істинну популярність великого Шевченка серед пересічного галичанина і посприяли встановленню правдивого відсотка рагулів серед жителів нашого патріотичного європейського міста, які розрізняють прості бронзові чи гіпсові скульптури від справжнього шанування безсмертної творчості Пророка…

 

Отже, у підсумку Народне ОКО, що проводило опитування, отримало наступний результат:

57 голосів, прогнозовану більшість, отримав варіант відповіді «Ганьба для Франківська, де досі немає пам`ятника Кобзареві»;

21 голос отримав варіант для агресивних поціновувачів творчості Т.Шевченка  «І вражою злою кров`ю ВОЛЮ окропіте!»

18 голосів  було за відповідь «Справжня пам`ять – це вірші поета напам`ять, а не цементний чи бронзовий ідол»

Гумористичний варіант відповіді «Євромер Анушкевичус як пообіцяв – то зробить, але вже після євро доріг» зайняв четверту позицію, зацікавив аж 15 мешканців міста

 

Чомусь тільки один голос отримав «провладний» варіант відповіді на запитання «Чому в місті досі немає пам`ятника Т.Шевченкові?», який був нами скомпонований у наступній редакції «Режим Януковича збудує! Донбас порожняк не гонить!»

 

Принагідно ми надавали можливість у нашому вуличному опитуванні продекламувати будь-яку поезію чи уривок з геніальної творчості Кобзаря, але, нажаль, тільки кілька респондентів змогли без підказки процитувати «Заповіт» чи «Думи мої, думи».

 

Отже, ми із сумом переконалися, що містечковий ура-патріотизм, непоодинокі портрети Тараса Шевченка у сільських хатах та лідерство Івано-Франківської області за кількістю пам`ятників Кобзареві в Україні, аж ніяк не корелюються із справжньою любов`ю до безсмертної творчості нашого Пророка  і знанням його поезій поза примітивною шкільною інтерпретацією у рагульсько-совіцькому стилі а-ля «Шевченко: революціонер-демократ-дідо у кожусі та баранячій шапці».

 

Стосовно місця встановлення пам`ятника Т.Шевченку, то більшість прихильників було за те, щоби наш Націоналіст-Пророк височів у центрі саме навпроти польського націоналіста Міцкевича, тобто у скверику позаду медичної Академії, - це було би не тільки справжнім пошанівком Поета, але й зняло різноманітні провокативні дискусії про «польське място Станіславув». Варіант розміщення пам`ячника у маловідвідуваному городянами парку відпочинку популярністю у пересічних мешканців міста не користувався, на відміну від владоможців.  

 

Слід відмітити, що багато респондентів обурювалися намаганням влади зробити пам`ятник Шевченкові у пост-колоніальному  чи  гіганто-совіцькому стилі, тобто перед адмінбудівлею МВК-ОДА із високовартісною реконструкцією площі із облаштуванням стоянки для автомобілів чиновників.

 

Цікавою інформацією від двох громадян було повідомлення, що справжню бронзову скульптуру Тараса Шевченка, безкоштовно виготовлену і подаровану саме для нашого міста всесвітньо знаменитим скульптором українського походження Леонідом Моложанином вже давно вкрали і продали, а на складі житлово-комунального управління вже четвертий рік забруднюється голубами низькопрофесійна підробка, а не оригінал скульптури «Шевченко із мольбертом» геніального Лео Мола.

 

11


13.03.2011 2459 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2438
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1552 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3635
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5402
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1665
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2051

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

128

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

170

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

397

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

868
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

459
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

758
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2454 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

475
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

853
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4906
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

724
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

633
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

569
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

388
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

710
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

872 2