Всією сім'єю лежали в одній палаті: розповідь прикарпатки, що вилікувалася від коронавірусу

Коронавірус - це не тільки смерть та горе, це ще й люди, котрі вилікувалися, і зараз живуть звичайним життям, хоча той період у своєму житті точно не забудуть.

Розповісти свою історію Фіртці погодилася прикарпатка, котра лікувалася від коронавірусу разом зі своєю сім'єю. Представлятися жінка відмовилася, тому назвемо її Тамарою. 

“Все почалося у перші дні березня,  чоловік приїхав із Чехії — тоді ще про коронавірус так масово ніхто не говорив, тому й не усвідомлювали важливості самоізоляції, відповідно нічого й не застосовували. Ми жили звичним життям, поки 18 березня він не захворів”, - пригадує жінка.

Коли в чоловіка піднялася температура, вони одразу поїхали до сімейного лікаря, там зробили рентген, але він нічого не показав — легені були чистими, отже, призначили ліки проти грипу та відпустили додому. 

“Про невідкладну допомогу навіть не йшлося, думали, що якийсь вірус  підхопив, тому періодично понижували температуру таблетками і лікувалися вдома. Чоловік в мене часто хворіє, тому думала, що це сезонне. Температура була висока — то 40 градусів, то близько сорока, парацетамолом не дуже збивалася, але ми впевнено робили все, що порадив лікар”.

Пізніше, жінка пригадує, що чоловік відчув полегшення, проте ненадовго, згодом стало гірше: температура збивалася все важче.

“Взагалі підозр ніяких не виникало — були всі симптоми звичайної застуди: ані задишки, ані кашлю, просто боліло горло, ще й рентген показав чисті легені”.

Тоді ж чоловік ще раз поїхав сам до лікаря, де йому запропонували або призначити уколи та лікуватися вдома, або звернутися в інфекційну лікарню. В результаті вибрали другий варіант, там вже й зробили рентген, який знову показав чисті легені. Але й тест на коронавірус теж зробили — тоді їх ще відсилали в Київ. 

“Офіційний діагноз поставили бронхіт, а вже за декілька днів прийшов результат і сказали, що тест позитивний — в чоловіка коронавірус. Я була шокована, мене такий страх накрив — і за нього, і за дітей. Бо тоді в медіа тільки й мови було про смерті та про те, який страшний цей вірус. Мені було важко це сприйняти”.

Після декількох днів лікування чоловікові ставало все гірше — а потім рентген показав правобічну пневмонію. І почалося відповідне лікування.

Та майже одразу після оголошення аналізів Тамара відчула себе гірше.

“Я думала, що це від того, що я сильно переживала в мене піднялася температура”.

Тим часом, у дім до подружжя навідалася спеціальна комісія, щоб продезинфікувати все, і порадила сконтактуватися з усіма, з ким зустрічалися протягом того часу, відколи чоловік приїхав з-за кордону.

“Серед знайомих, з якими ми мали контакт була вагітна, я тоді так сильно переживала за неї. Але, слава Богу, ніхто від нас не заразився”.

Коли разом із температурою  Тамара відчула загальну слабкість, а молодша дочка почала кашляти, зібралися і  поїхали в інфекційну лікарню.

“У нас звичайно взяли аналізи на коронавірус і “поклали” до чоловіка в одну палату. Досі дивуюся, чому ПЛР-тести показали коронавірус тільки у старшої дочки — у неї зовсім не було симптомів, натомість мене із молодшою дочкою лікували від бронхіту”.

Більшість ліків давала держава, але й власні кошти теж потрібно було витрачати.

“В перший день принесли чек з аптеки й сказали, що потрібно дати три з половиною тисячі гривень за ліки для нас всіх. Я була неприємно вражена, бо це було буквально декілька упакувань таблеток. У мене тоді ще із собою не було стільки грошей, то довелося попросити, щоб родичі підвезли. Пізніше, коли ми купували ті самі ліки, то сума склала близько тисячі дев'ятсот гривень”.

За словами Тамари, під час лікування і лікарі, і медсестри, і весь персонал були у захисних костюмах, на відміну від лікаря, котрий приймав. 

“Він, звичайно, тримав дистанцію, але мені все одно за нього страшно. Мушу ще відзначити лікарів, бо вони показали всю свою професійність і людяність, з розумінням до нас поставилися”.

Та з розумінням до Тамари та її сім'ї поставилися не всі — жінка пригадує, що дехто звинувачував і її, і чоловіка у тому, що вони захворіли.

“Я і розумію людей, в них говорить страх і водночас не розумію, бо ми ж не винні, що захворіли. На щастя, найбільше підтримувала родина, за що я їм дуже вдячна”.

Після інтенсивного лікування  сім'ю виписали, попередньо зробивши три тести на коронавірус кожному —  один відправили в Київ, два інших перевіряли в Івано-Франківську. Попри те, що всі почуваються добре, від вірусу все ж таки залишиться слід на все життя.

“В чоловіка “згоріла” маленька частинка легені і ця ділянка  вже не відновиться ніколи. Порадили вживати борсучий жир, але нічого вже не зміниться. А я досі не відчуваю запахів, навіть сьогодні наносила парфуми й зрозуміла, що ледь-ледь відчуваю аромат, хоча раніше мені він здавався дуже сильним.

"Якщо говорити про те, що в нас змінилося після коронавірусу, то в плані захисту нічого: до карантину користувалися антисептиком, мили руки із милом, я прибирала часто вдома, але змінилося ставлення деяких людей. Тут і  медіа постаралися, і влада підкидала дрова у вогонь…

Деякі друзі почали уникати нас, новину про наш діагноз сприйняли дуже негативно".

Тамара, яка насправді не Тамара, після виписки із лікарні жінка написала пост про  одужання своєї сім'ї у Facebook, та зізнається, що багато хто сприйняв це, як хайп з її боку, можливість прославитися, тому інтерв'ю погодилася давати анонімно.

“Зрозумійте, мені не потрібна слава, я лише хочу розповісти свою історію, щоб люди, котрі це читатимуть, ставилися із розумінням до тих, хто захворів. А ще мені дуже хочеться донести, що до лікарів звертатися все ж потрібно, не варто чекати до останнього, не займатися самолікуванням, а йти туди, де допоможуть і, можливо врятують ваше життя”.


29.04.2020 15005
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3763 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

553
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273