"Всі — в полоні свят, поки наші герої — в полоні". У Франківську відбулася мирна акція на підтримку військовополонених

фото: Суспільне Івано-Франківськ

На Вічевому майдані в Івано-Франківську родичі полонених військовослужбовців, зокрема захисників Маріуполя, провели мирну акцію "Не мовчи! Полон вбиває!" 

Люди зібралися у середмісті, щоб привернути увагу влади та міжнародних організацій до воїнів, які перебувають у неволі. Акція відбувалася у форматі живого ланцюга, що символізує шлях додому.

Про це Суспільному розповіла ініціаторка заходу, дружина військовополоненого захисника "Азовсталі" Лілія Гуртовська, передає Фіртка.

"Ці акції дуже важливо організовувати, тому що більшість людей живе своїм життям. Всі — в полоні свят, поки наші герої — в полоні, у тортурах.
Просто хочемо достукатися до всього світу, до нашої влади, тому що ми не бачимо активної роботи ні з боку влади, ні з боку всіх міжнародних організацій, особливо Червоного Хреста й ООН", — каже Лілія Гуртовська.

Учасники акції тримали плакати з гаслами: "Вони боролися за наші життя і волю — ми винні їм свободу", "Не мовчи! Полон вбиває!", "Моє серце у пеклі полону. Free Azov", а також скандували: "Волю всім нашим захисникам!"

Учасниця акції Наталія Макарова розповідає: востаннє спілкувалася з чоловіком 17 травня 2022 року.

"Всю інформацію надавали хлопці, які звільнялися з полону, і ті хлопці, які були з чоловіком. Остання звістка була у квітні 2023 року. З того часу я нічого взагалі не знаю.

Всі хлопці з Маріупольського гарнізону були поранені. Мій чоловік отримав три важкі контузії. І важкі поранення теж в нього були. Бійці тримаються, сподіваються на те, що їх чекають.

Але російська влада доносить їм, що України вже немає, що їх ніхто не чекає, що про них усі забули. Тобто їх морально душать", — говорить Наталія Макарова.

Мати захисника Маріуполя, який зараз перебуває у полоні, Наталія Піпаш каже: син в "Азові" був з 2015 року.

"Голос сина востаннє чула 27 травня 2022 року на сам день народження. А після того — все. Невідомість. Виходили його побратими з полону, і один одному якось так передають.

Один чув голос і каже: я знаю, що то був ваш син. От тим ми живемо, крупинки збираємо, якісь відомості складаємо в пазл", — ділиться Наталія Піпаш.

Представниця громадської організації "Полігон 56 Бердянськ" Анна Михайлишин займається допомогою та супроводом родин полонених військовослужбовців. Жінка планує звернутися до Міжнародного комітету Червоного Хреста, щоб там посприяли в наданні дзвінків та листуванні з бранцями, адже останні пів року не було обмінів і немає жодного зв'язку з ними.

"Ми супроводжуємо родини як юридично, так і психологічно. Коли людина потрапляє в таку ситуацію, вона опиняється просто в полоні відчаю, страху, безвиході. Не знає, що повинна робити.

Зараз йдуть свята, і кожен думає, що буде в нього на святковому столі. А ми думаємо кожного дня, чи будуть наші хлопці сьогодні їсти, чи пили вони воду? Як вони взагалі?

Дуже важливо, щоб громадськість не забувала, тому що люди перестають, на жаль, пам'ятати, що в країні — війна", — говорить Анна Михайлишин.

За словами організаторки заходу Лілії Гуртовської, такі акції відбулися одночасно у більш ніж десяти містах України.

Як повідомив Суспільному керівник сектору комунікації поліції в області Андрій Яцків, у мирній акції "Не мовчи! Полон вбиває!" взяли участь майже пів сотні людей. Охорону публічного порядку забезпечували семеро працівників поліції та поліції діалогу. За його словами, захід пройшов без порушень.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

На Івано-Франківщині вшанували пам’ять жертв Голодомору


11.12.2023 Іван Муканик 501
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

3510
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

468
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14598 28
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1706
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

977
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6377

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

754

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1569

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1363

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1249
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

609
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

756
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1665
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

688
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

982
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6035
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14231
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

358
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

659
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

575
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

892 2