Всесвітньовідомий український економіст зустрівся з франківськими студентами (фото)

До Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу завітав його випускник, всесвітньовідомий український економіст — Роман Шеремета.

У рамках свого візиту він прочитав лекцію студентам, викладачам та всім, хто цікавиться дослідницькою роботою на тему: "Наукові дослідження. Як публікуватися у відомих міжнародних журналах", інформують в ІФНТУНГ.

Привітав гостя ректор університету, проф. Крижанівський Є.І., відзначивши, що історія успіху Романа Шеремети — це чудовий приклад того, як можна отримати відповідні знання в ІФНТУНГ і стати всесвітньовідомим економістом. Євстахій Іванович також зазначив, що економіці України на сьогодні надзвичайно потрібні нові ідеї, нові думки, молоді економісти, які зможуть вивести економіку нашої держави на якісно новий рівень розвитку.

Роман Шеремета розпочав свою лекцію із інформації про те, як відбувається ранжування університетів у світі. Відомий науковець чітко окреслив позицію, якої повинні дотримуватись університети — щоб стати конкурентоспроможним ЗВО, в першу чергу, потрібно покращити свої позиції в міжнародних рейтингах. Зокрема, одним із способів підвищити рівень українських університетів є публікації у провідних міжнародних журналах, які дають розуміння світових тенденцій розвитку науки. Так, рейтинг університетів Times Higher Education базується на 60% на науковій діяльності та праці викладачів, тому зосередити зусилля потрібно саме в цьому напрямі.

Роман поділився з присутніми досвідом правильної публікації міжнародного рівня та надав цінні поради. Перший крок до успіху та передових позицій — це знання англійської мови, яка є на сьогодні мовою науки, адже у світовому рейтингу університетів передові місця займають країни, в яких високий рівень знання англійської мови. Не менш важливим є бажання працювати та постійно вдосконалюватись. Роман зазначив, що його життєве кредо звучить так — "Швидко — це повільно, але кожен день". Важливим є також вибір теми, оскільки хороша стаття починається з хорошої ідеї, яка має потенціал вплинути на науку та суспільство. Щоб отримати такі ідеї потрібно читати не тільки в своїй галузі, а також брати участь у читальних групах, де діляться ідеями.

Загалом, присутні мали чудову можливість отримати цінну інформацію про те, як проводиться ранжування університетів у світі, що потрібно робити для того щоб підняти рейтинг університету, як налагодити систему стимулів, фінансування науки, та міжнародну співпрацю.

Роман Шеремета побажав студентам та молодим науковцям вчитися генерувати ідеї, саме тоді за них боротимуться кращі компанії світу. Він зазначив, що для досягнення успіху важливо бути відкритим до змін та не боятися ризиків.

Довідково. Роман Шеремета — всесвітньовідомий український економіст, випускник фізико-математичного ліцею та ІФНТУНГ, в якому успішно навчався з 1999 по 2003 рік за спеціальністю "Економіка підприємства паливно-енергетичного комплексу". Сьогодні Роман — Професор Школи менеджменту ім. Везерхеда при Університеті Кейс Вестерн Резерв і спеціаліст в експериментальній економіці та теорії ігор, входить до складу редколегії видання "Journal of Economic Behavior and Organization" з третьої категорії рейтингу Academic Journal Guide.

Варто відзначити, що Роман Шеремета займає перше місце у міжнародному рейтингу IDEAS – 2018 серед кращих молодих економістів світу і поділяє перше місце у рейтингу Forbes: Top Economic Thinkers – 2015 серед кращих економістів світу українського походження.

До його наукового надбання входить понад 80 наукових статей та монографій в галузях експериментальної економіки, теорії ігор, поведінкової економіки, вирішення конфліктів, організації промисловості та мотивації праці. Результати досліджень опубліковані в провідних світових наукових журналах з економіки, бізнесу, психології та політики.

 

 

Читайте також:

Всесвітньовідомий український економіст Роман Шеремета прочитає лекцію для студентів Івано-Франківського університету нафти і газу (фото+відео)

Ректор ПНУ зустрівся з випускником університету, всесвітньовідомим українським економістом Романом Шереметою (фото)

Фотогалерея


07.05.2018 1453
Коментарі ()

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

270
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13512 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1527
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

839
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6058
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1693

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

612

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1437

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1249

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1145
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

496
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

631
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1544
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

576
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

854
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5898
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13483
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

208
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

514
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

457
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

767 2