Так, найкращим способом уникнення небезпеки є дотримання правил туризму, передає Фіртка.
Як повідомили в ДСНС, найчастіше туристи губляться влітку та восени, рідше — взимку та весною.
Найпоширенішою причиною, чому туристи губляться у горах в основному є переоцінка своїх можливостей та недооцінювання складності маршруту чи рельєфу місцевості.
Тому, якщо ж турист все-таки заблукав в горах, то варто залишатися спокійним, зберігати сили, та надавати сигнали про своє місцеперебування для прискорення пошуків.
Його мета – покращити комунікацію між рятувальниками й туристами та покращити ефективність роботи рятувальників.
Застосунок підтримує чотири мови: англійську, українську, польську та румунську. Його розробка тривала близько року, під час якого рятувальники у співпраці з фахівцями та волонтерами удосконалювали програму.
Крім того, за умови реєстрації користувач може натиснути сигнал SOS, що направить виклик з точними координатами до рятувальників.
«Не потрібно шукати номери пошуково-рятувальних частин, досить просто завантажити застосунок».
Також, наголошують рятувальники, окрім інформації про себе, потрібно залишати ще номер контактної особи, щоб у разі відсутності зв‘язку з заблукалим, рятувальникам не доводилось проводити зайві розслідування, що забирають додатковий час, який в умовах рятування життя йде на лічені хвилини.
Отже, функціонал застосунку дозволяє зареєстрованим користувачам здійснювати наступні дії:
- телефонувати на єдиний номер прийому екстрених повідомлень про надзвичайні події в горах (безпосередньо до Оперативного чергового гірської пошуково-рятувальної служби);
- надсилати екстрені SMS або Internet повідомлення з точними географічними координатами місця перебування заявника;
- віддалено реєструвати свої гірські мандрівки в гірській пошуково-рятувальній службі.
До слова, за 10 днів до походу радимо зареєструватися у гірській пошуково-рятувальній службі. Ця процедура безплатна. Реєстрація за посиланням.
Так, наприклад, у Карпатах рятувальники розшукали двох заблукалих туристок з Києва завдяки мобільному застосунку «Порятунок у горах».
"Вже о 22:15 годині рятувальники поста Явірник знайшли двох заблукалих туристок. Їх супроводили до туристичного притулку на полонині Смотрич, де вони залишилися для ночівлі", — йдеться у повідомленні.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Безпечний похід у гори: що взяти, як підготуватись та куди піти новачкам
Зустріч з дикими тваринами у Карпатах: як діяти та чому не варто панікувати