Врятуватися від спеки: чи є в Івано-Франківську безпечні місця для купання

В Івано-Франківську є чимало місць, де можна відпочити та рятуватися від спеки, однак не всі вони безпечні. 

Фіртка дослідила цю тему. До прикладу, у місті досі недостатньо пляжів, облаштований лише один - поблизу міського озера — КП "Центр розвитку та рекреації", саме він визнаний МОЗ як безпечний — тобто, відповідає нормам якості за мікробіологічними та хімічними показниками.


Міське та Німецьке озера: рятувальники застерігають

Попри це, у самому міському озері купатися не рекомендують. Це стосується і Німецького озера. За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів міськвиконкому Ігоря Влізло, місця для купання біля цих озер не відповідають вимогам та правилам поведінки на воді.

“Для того, щоб пляж вважався організованим місцем відпочинку, має бути рятувальний пост, облаштоване місце, вхід у воду має починатись від 0,5-1 метра. В зоні купання максимум 1,60 метра. А там всюди, де не зайдеш – відразу два метри глибини. Тому це небезпечно для купання” - пояснив Ігор Влізло.

На сьогодні створити спеціальну зону організованого відпочинку заважає нестача коштів. Також, якщо на воді щось трапиться, адміністрація озера відповідальності не нестиме.

Аби уникнути біди, біля озера патрулюють нацгвардійці та поліцейські. Від початку літа до купання на озері не допустили 169 людей, з них – 97 дітей до 14 років. Порушників у нетверезому стані було 17, в деяких випадках довелось викликали поліцію. Крім того, з дна озера нещодавно вилучили 150 кг небезпечних предметів.

"Третій рік нема пляжу. Треба хоча б дитячий пляж зробити, щоб безпечно було для дітей. Хочеться, аби було гарне місце, також потрібні кошти для облаштування. Там можна встановити рятувальний пост, який буде забезпечувати охорону відпочинку. А так, люди плавають біля пірса, що є дуже небезпечно", - сказав 20 липня на оперативній нараді міського голови начальник рятувально-водолазної служби в Івано-Франківській області Микола П’ятковський.

Міський голова вже дав доручення облаштувати пляж та місце для купання на міському озері, однак, коли франківці зможуть там відпочивати поки невідомо.


Бистриця Надвірняська та Бистриця Солотвинська: гірські річки без рятувальних постів

Популярним місцем відпочинку є й обидві Бистриці. Бистриця Солотвинська протікає у мікрорайоні Пасічна. Там пляжу немає взагалі — франківці власноруч облаштовують там для себе відпочивальну зону. Проте нещодавно в цій річці лише у липні потонули троє людей: двоє підлітків та студент-іноземець.

Так, 9 липня втопився студент з Республіки Гана. Рятувальники спільно з місцевим населенням виявили хлопця у воді, витягли на берег та передали працівникам швидкої невідкладної медичної допомоги, які провели реанімаційні заходи. На  жаль, медики не змогли врятувати юнака та констатували смерть.

Пізніше, 11 липня з річки рятувальники витягнули тіло хлопця. Медики намагалися реанімувати юнака, але згодом констатували смерть. Загиблим виявився 14-річний мешканець Тлумаччини. Потерпілий на річці перебував з дідусем і купався з друзями, як раптом товариші помітили відсутність хлопця.

Інший випадок стався 12 липня. Дівчинку-підлітка без свідомості витягнули з води відпочивальники. Медики впродовж 40 хвилин намагалися реанімувати дитину, але згодом таки констатували її смерть. Дівчинці було 12 років, вона мешканка Івано-Франківська. Потерпіла на річці купалася з подругами й у якийсь момент дівчата помітили її відсутність, відразу ж покликали на допомогу небайдужих.

Одразу після цього міський голова Руслан Марцінків повідомив, що в річці Бистриці під пішохідним мостом на вулиці Набережна імені Василя Стефаника заборонено купатись. На річці встановили пост для чергування аварійно-рятувальної служби МАРС, інспекторів Муніципальної інспекції «Добродій», а також ділянку інспектував наряд національної гвардії. Крім того, пообіцяли встановити таблички «Купатись суворо заборонено! Штраф 50 000 грн».

Попри це, заборона не зупинила відпочивальників, котрі рятуючись від спеки, продовжують плавати в місці, де потонули дві дитини. Оголошення щодо заборони купання розмістили на пляжних кабінках для переодягання. Також інформаційну табличку розмістили безпосередньо на пляжі. Однак застороги франківців не лякають – дорослі та діти продовжують плавати в безпосередній близькості від небезпечного місця.

Як розповіли муніципальні інспектори, їх роль полягає лише в інформуванні громадян про небезпеку купання в даному місці та забезпеченні громадського правопорядку. У випадку ж надзвичайної події на воді, вони просто мають повідомити рятувальників. Як повідомили рятувальники, вказівок щодо встановлення додаткових постів, в тому числі на Бистриці Надвірнянській, вони від міської влади не отримували.

У четвер, 15 липня комунальники розпочали роботи з очищення дна та берега ріки Бистриці Солотвинської поблизу місця, де потонули діти. За словами працівників, роботи щодо засипки ями, що й призвела до нещодавніх трагедій, розпочнуться лише після того, як дістануть усі плити.

Як і Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська не має облаштованих місць для купання й там відсутні рятувальні пости. Міська влада не несе відповідальності за безпеку людей на берегах обох річок.


Басейни: платна альтернатива

В Івано-Франківську є безліч басейнів і спа-клубів. Ціна у них різна, однак всі відштовхуються від кількості відвідувачів та годин перебування у басейні. Година у більшості приватних басейнах Франківська може обійтися в середньому 150 гривень, в той час, коли у басейнах, які знаходяться у спортивних коледжах чи державних організаціях, в середньому коштуватимуть 60 гривень за годину. Проте, до басейнів таких закладів потрібно  записуватися, маючи довідку від лікаря.

У всіх закладах запевняють, що ретельно очищують та дезінфікують басейни, й кажуть, що відвідувачам не варто перейматись щодо їх чистоти.


Як бачимо, в Івано-Франківську є де поплавати, однак про вашу безпеку перш за все маєте дбати ви самі. Рятувальники наголошують, що потонути можна як в гірській річці, так і у потічку, та просять дотримуватися правил безпеки на водоймах.


Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

771
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5226 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1701
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1721
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2855
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2495

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

428

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1636

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2369

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3109
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

192
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

741
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

924
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

498
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

683
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16156
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3037
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

324
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1158
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1008 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

807