Врятуватися від спеки: чи є в Івано-Франківську безпечні місця для купання

В Івано-Франківську є чимало місць, де можна відпочити та рятуватися від спеки, однак не всі вони безпечні. 

Фіртка дослідила цю тему. До прикладу, у місті досі недостатньо пляжів, облаштований лише один - поблизу міського озера — КП "Центр розвитку та рекреації", саме він визнаний МОЗ як безпечний — тобто, відповідає нормам якості за мікробіологічними та хімічними показниками.


Міське та Німецьке озера: рятувальники застерігають

Попри це, у самому міському озері купатися не рекомендують. Це стосується і Німецького озера. За словами начальника управління з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи та діяльності правоохоронних органів міськвиконкому Ігоря Влізло, місця для купання біля цих озер не відповідають вимогам та правилам поведінки на воді.

“Для того, щоб пляж вважався організованим місцем відпочинку, має бути рятувальний пост, облаштоване місце, вхід у воду має починатись від 0,5-1 метра. В зоні купання максимум 1,60 метра. А там всюди, де не зайдеш – відразу два метри глибини. Тому це небезпечно для купання” - пояснив Ігор Влізло.

На сьогодні створити спеціальну зону організованого відпочинку заважає нестача коштів. Також, якщо на воді щось трапиться, адміністрація озера відповідальності не нестиме.

Аби уникнути біди, біля озера патрулюють нацгвардійці та поліцейські. Від початку літа до купання на озері не допустили 169 людей, з них – 97 дітей до 14 років. Порушників у нетверезому стані було 17, в деяких випадках довелось викликали поліцію. Крім того, з дна озера нещодавно вилучили 150 кг небезпечних предметів.

"Третій рік нема пляжу. Треба хоча б дитячий пляж зробити, щоб безпечно було для дітей. Хочеться, аби було гарне місце, також потрібні кошти для облаштування. Там можна встановити рятувальний пост, який буде забезпечувати охорону відпочинку. А так, люди плавають біля пірса, що є дуже небезпечно", - сказав 20 липня на оперативній нараді міського голови начальник рятувально-водолазної служби в Івано-Франківській області Микола П’ятковський.

Міський голова вже дав доручення облаштувати пляж та місце для купання на міському озері, однак, коли франківці зможуть там відпочивати поки невідомо.


Бистриця Надвірняська та Бистриця Солотвинська: гірські річки без рятувальних постів

Популярним місцем відпочинку є й обидві Бистриці. Бистриця Солотвинська протікає у мікрорайоні Пасічна. Там пляжу немає взагалі — франківці власноруч облаштовують там для себе відпочивальну зону. Проте нещодавно в цій річці лише у липні потонули троє людей: двоє підлітків та студент-іноземець.

Так, 9 липня втопився студент з Республіки Гана. Рятувальники спільно з місцевим населенням виявили хлопця у воді, витягли на берег та передали працівникам швидкої невідкладної медичної допомоги, які провели реанімаційні заходи. На  жаль, медики не змогли врятувати юнака та констатували смерть.

Пізніше, 11 липня з річки рятувальники витягнули тіло хлопця. Медики намагалися реанімувати юнака, але згодом констатували смерть. Загиблим виявився 14-річний мешканець Тлумаччини. Потерпілий на річці перебував з дідусем і купався з друзями, як раптом товариші помітили відсутність хлопця.

Інший випадок стався 12 липня. Дівчинку-підлітка без свідомості витягнули з води відпочивальники. Медики впродовж 40 хвилин намагалися реанімувати дитину, але згодом таки констатували її смерть. Дівчинці було 12 років, вона мешканка Івано-Франківська. Потерпіла на річці купалася з подругами й у якийсь момент дівчата помітили її відсутність, відразу ж покликали на допомогу небайдужих.

Одразу після цього міський голова Руслан Марцінків повідомив, що в річці Бистриці під пішохідним мостом на вулиці Набережна імені Василя Стефаника заборонено купатись. На річці встановили пост для чергування аварійно-рятувальної служби МАРС, інспекторів Муніципальної інспекції «Добродій», а також ділянку інспектував наряд національної гвардії. Крім того, пообіцяли встановити таблички «Купатись суворо заборонено! Штраф 50 000 грн».

Попри це, заборона не зупинила відпочивальників, котрі рятуючись від спеки, продовжують плавати в місці, де потонули дві дитини. Оголошення щодо заборони купання розмістили на пляжних кабінках для переодягання. Також інформаційну табличку розмістили безпосередньо на пляжі. Однак застороги франківців не лякають – дорослі та діти продовжують плавати в безпосередній близькості від небезпечного місця.

Як розповіли муніципальні інспектори, їх роль полягає лише в інформуванні громадян про небезпеку купання в даному місці та забезпеченні громадського правопорядку. У випадку ж надзвичайної події на воді, вони просто мають повідомити рятувальників. Як повідомили рятувальники, вказівок щодо встановлення додаткових постів, в тому числі на Бистриці Надвірнянській, вони від міської влади не отримували.

У четвер, 15 липня комунальники розпочали роботи з очищення дна та берега ріки Бистриці Солотвинської поблизу місця, де потонули діти. За словами працівників, роботи щодо засипки ями, що й призвела до нещодавніх трагедій, розпочнуться лише після того, як дістануть усі плити.

Як і Бистриця Солотвинська, Бистриця Надвірнянська не має облаштованих місць для купання й там відсутні рятувальні пости. Міська влада не несе відповідальності за безпеку людей на берегах обох річок.


Басейни: платна альтернатива

В Івано-Франківську є безліч басейнів і спа-клубів. Ціна у них різна, однак всі відштовхуються від кількості відвідувачів та годин перебування у басейні. Година у більшості приватних басейнах Франківська може обійтися в середньому 150 гривень, в той час, коли у басейнах, які знаходяться у спортивних коледжах чи державних організаціях, в середньому коштуватимуть 60 гривень за годину. Проте, до басейнів таких закладів потрібно  записуватися, маючи довідку від лікаря.

У всіх закладах запевняють, що ретельно очищують та дезінфікують басейни, й кажуть, що відвідувачам не варто перейматись щодо їх чистоти.


Як бачимо, в Івано-Франківську є де поплавати, однак про вашу безпеку перш за все маєте дбати ви самі. Рятувальники наголошують, що потонути можна як в гірській річці, так і у потічку, та просять дотримуватися правил безпеки на водоймах.


Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1366
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2642
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2173
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2245
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6760 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2525 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

413

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1235

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1347

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1495
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

362
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

226
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

637
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

124
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26594
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

603
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10529 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

131
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

154
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

464
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

617
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

680