Врятувати душу можна за 12 секунд

 

Нові технології в релігії

 

1. Іспанці запалюють віртуальні свічки

У містечку Сантьяго-де-Компостела, північно-західна Іспанія, в кафедральному соборі встановили електронне панно. На ньому можна запалити віртуальну свічку - за допомогою телефону чи Інтернету.

- Багато людей не мають фізичної можливості прийти до собору. Нова послуга допоможе їм запалити свічку й помолитися. Такі свічки не призведуть до пожежі й не забруднюватимуть атмосфери, - говорить священнослужитель собору Хосе Марії Діаса.

Палаюча віртуальна свічка коштує 1,39 євро (14 грн 65 коп. - "Країна"), якщо відправляти СМС. Також можна скористатися Інтернетом чи розплатитися пластиковою карткою.

Церковники планують акцію, де віруючим, які зареєструються на веб-сайті "Моя свічка", безкоштовно надаватимуть одну віртуальну свічку.


2. В Англії моляться через Інтернет

Інтернет-церква збирає віруючих з усього світу. Вони моляться, розмовляють, перебувають на богослужіннях у чатах. Сповідатися можна за допомогою чату або листа. Церква перебуває під опікою Оксфордської єпархії. Інтернет-громаду визнала Англіканська церква. Опікуном інтернет-церкви є жінка-священик Елітон Леслі.


3. В Італії хотіли обрати найкрасивішу черницю

Два роки тому священик Антоніо Рунджі з італійського міста Мондрагон, поблизу Неаполя, ініціював у своєму блозі конкурс "Сестра Італії". У ньому змагалися би черниці від 18 до 40 років. Не обов'язково італійки, але вони мали перебувати в Італії.

- Ви думаєте черниці старі й сумні? Це не так. Серед католицьких черниць є бразилійки. Вони найкрасивіші жінки, - сказав священик в інтерв'ю.

Він написав, що від учасниць конкурсу не вимагатимуть фотографій у купальних костюмах. Переможницю мали визначити інтернет-користувачі.

Вищі церковники розкритикували намір прогресивного священика. Антоніо Рунджі сказав, що провести конкурс краси йому запропонували самі черниці. Захід не відбувся.


4. Французи сповідуються по телефону

Французькі католики із компанії Aabas Interactive створили телефонну лінію "Лінія Господа". Вона дозволяє сповідуватися дистанційно. Коштує сповідь по телефону 0,34 євро (3 грн 40 коп. - "Країна").

Щоб отримати консультацію про послугу, треба натиснути кнопку "1". Для сповіді -  "2", щоб послухати чужі гріхи - "3". Абонент сам вірішує, чи слухатиме його сповідь хтось іще.

Священик не бере участі в сповіді. Монолог віруючого записується на сайт. Розробники програми запевняють, що через телефон можна спілкуватися з Богом  безпосередньо. За перший тиждень послугою скористалися майже 300 віруючих.

Конференція католицьких єпископів виступила проти цього. Вони наголошують, що присутність священика на сповіді має сакральне значення.


5. У космосі можна просто кліпати

2006 року Національне космічне агентство Малайзії та Департамент ісламського розвитку затвердили правила поведінки правовірного мусульманина в космосі. У дискусії взяли участь 150 вчених, релігієзнавців та астронавтів. Усі правила вмістилися в брошурі на кілька сторінок.

Міжнародна космічна станція розташована за 350 км від поверхні планети. Вона обертається навколо Землі 16 разів за добу. Мусульманин має молитися п'ять разів на день. У космосі це становить 80 намазів за 24 год. У брошурі сказано, що замість 80 намазів достатньо зробити п'ять "земних".

Мусульманин-землянин під час намазу повинен повертатися обличчям до Мекки. Космонавту-мусульманину - достатньо до Землі.

У космосі дозволено замінити молитовні пози на кліпання.



Нові молитви

1. Молитва перед футболом

Молитву створили на конференції католицьких єпископів Південно-Африканської Республіки спеціально до чемпіонату світу з футболу. Матчі проходитимуть із 11 червня до 11 липня.

- Хай будуть мешканці Південно-Африканської Республіки гостинними, гості бажаними, а футболісти всіх команд благословенними, - моляться католики. Також просять мудрості суддям та спокою вболівальникам.


2. Молитва перед сексом

Текст молитви перед сексом група британських католиків розмістила в "Молитовнику для подружжя", що має 64 сторінки:

- Господи, наповни серця наші Святим Духом. Відчиняємо тобі, Господи, одне одному й Твоїй добрій волі серця наші. Покрий нашу бідність багатством Твоєї милості й прощення. Дай нам істинної гідності та зглянься на наші спільні сподівання.


3. Молитва перед користуванням інтернетом

Священик Джон Вульсдорф (служить у Ватикані) написав молитву для інтернет-користувачів:

- Всемогутній і вічний Боже, Хто створив нас на Свою подобу й наказав нам шукати благе, істинне й прекрасне? Дозволь нам молити Тебе через заступника Твого Ісидора, єпископа й доктора, щоб під час наших подорожей інтернетом ми скеровували погляд і руки тільки на вигідне для тебе та проявляли доброзичливість і терпіння до всіх душ, які зустрінемо.


4. Молитва для повного відпущення гріхів

Норвезька лютеранська церква пропонує врятувати душу за 12 с. Для цього треба прочитати онлайн-молитву й натиснути кнопку "Ok".

Молитву вигадав священик Тор Егіл Рейланд із міста Хокксунд і розмістив її на сайті своєї церкви. Слова про відпущення всіх гріхів треба читати вголос. Після натиснення  "Ok" висвічується повідомлення: "Вітаємо! Ви отримали спасіння душі!".



"Що більше Бог тебе любить, то більше в тебе грошей"

1. У США на дорожніх щитах розміщують звернення священиків до проїжджаючих: "Що з твоїм життям?", "Чого ти не знаєш?", "Хороші новини для тебе", "Тобі пощастило" тощо.

Існують також агресивні біг-борди, наприклад: "Якщо Бог для нього не важливий, чи важлива для нього ти?".

2. Є кав'ярні, лікарні, підприємства, де працівники разом моляться, постують. На головні релігійні свята мають додаткові вихідні. На роботі заборонено лихословити та пліткувати.

3. Упродовж останніх 30 років популярними стали так звані мегацеркви. Ознакою любові Божої в них є заможність: що більше Бог тебе любить, то більше в тебе грошей. Пастори вихваляються власним багатством, демонструють люксові автомобілі, розкішні вілли. Видають книжки "Бог хоче, щоб ти був багатим", "Як стати мільйонером" тощо. В Україні найбільшою мегацерквою є "Посольство Боже" Сандея Аделаджі.



Святі

1. Святий Йосип Купертинський (1603 - 1663) - захисник пілотів і космонавтів. Підіймався в повітря над кафедрою під час проповіді.

2. Святий архангел Гавриїл - покровитель дипломатів, телевізійників та філателістів. Приносив звістки людям від Бога.

3. Свята Марґарита Клітероу (1556 - 1586) - заступниця ділових жінок. Вела величезне господарство після смерті чоловіка. Переховувала католицьких священиків. За це англійська влада її стратила.

4. Святий Гомобонус (помер 1197) - захисник бізнесменів. Заможний швець. Вважав, що багатство дається для того, щоб допомагати вбогим.

5. Святий Ісидор Севільський (560-636) - покровитель інтернету та комп'ютерів. Автор першої католицької енциклопедії.

6. Святий Максиміліан Кольбе (1894 - 1941) - заступник журналістів та в'язнів сумління. Створив групу церковних засобів масової інформації в Польщі. Страчений в Аушвіці: добровільно попросив розстріляти себе замість одного із в'язнів.

7. Святий Альберт Великий (1206 - 1280) - захисник біологів і генетиків. Прихильник мирного співіснування релігії та науки.

8. Святий Антоній Великий (251 - 356) - покровитель автомобілістів. Засновник чернецтва. Перетинав величезні відстані в пустелях Єгипту та Аравії.

9. Свята Аполлонія (померла 249 року) - заступниця стоматологів. Мучениця при імператорі Деції. На тортурах їй по черзі вирвали всі зуби.

10. Святий Бернардин Сієнський (1380-1444) - захисник рекламодавців. Видатний місіонер.

11. Святий Бернард Монтжуйський (923 - 1008) - покровитель гірськолижників. Користувався лижами для своїх місій в гірських французьких селах.

12. Святий Каєтан (1480 - 1547) - заступник безробітних. Заснував лікарню для безробітних та малозабезпечених хворих.


Журнал "Країна" №21Джерело: <a href="http://gazeta.ua/ru/articles/events-journal/_vryatuvati-dushu-mozhna-za-12-sekund/340539">Gazeta.ua</a>


23.12.2012 1880 0
Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

516
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1285
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2222 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1096
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

3023
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2078

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

856

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

1007

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1436

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2044
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26328 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

730
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

927
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2965
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1215
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

910
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1174
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1179
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

382
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4205
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1040
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1610