До кінця лютого в Україні має відбутися пʼять або шість обʼєднань університетів.
Про це в ефірі Суспільного повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький, пише Фіртка.
За його словами, йдеться про приєднання слабких закладів вищої освіти до більш потужних.
«Ми маємо ситуацію, що в деяких закладах ми маємо просто кризову ситуацію, тому необхідно діяти саме зараз, для того, щоб врятувати студентів та викладацький склад», – наголосив заступник міністра.
Він також зауважив, що переважна кількість закладів, які будуть приєднані до інших, є галузевими закладами освіти, водночас насправді вже давно втратили свою галузевість.
«Наприклад, минулого тижня відбулося приєднання Одеського державного екологічного університету до Одеського національного університету ім. Мечнікова.
На жаль, Одеський екологічний університет давно вже перестав бути екологічним. На сьогодні там викладається і право, і багато інших спеціальностей. І викладання цих спеціальностей не відповідає необхідній якості за відповідними критеріями», – сказав Винницький.
При будь-якому приєднанні викладачі, які працюють в університеті, що приєднаний, залишаться працювати та не втратять роботу раптово.
Студенти ж приєднаних університетів продовжать своє навчання на тих програмах і за тими умовами, за якими вони розпочали здобувати освіту. Також будуть збережені бюджетні місця, а ціна контракту не змінюватиметься. Студенти, які колись вступили до найслабшого вишу отримають можливість закінчити більш престижний університет.
Окрім того, кожне об'єднання буде супроводжуватися інвестицією Міністерства освіти і науки з коштів Світового банку на закупівлю навчально-наукового обладнання.
Розмір такої інвестиції складатиме від 1 до 1,5 млн доларів.
«Отже, ми не тільки оптимізуємо мережу, ми все ж такі її модернізуємо, вкладаючи непогані гроші в об'єднані університети», – наголосив заступник міністра освіти і науки.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Гарантоване робоче місце та державний грант: що передбачає новий законопроєкт про вищу освіту