
Цього року на Прикарпатті вперше зареєстровано випадок ботулізму, пов’язаний із вживанням домашньої консервованої м’ясної продукції.
Про це інформує Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб, пише Фіртка.
Як зазначають, у пацієнта після споживання недоброякісної їжі з’явилися біль у животі, слабкість, здуття живота та головний біль. Через два дні до цих симптомів додалися порушення зору, труднощі з ковтанням і сухість у роті.
Хворого госпіталізували до КНП «Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради», де діагностували ботулізм, надали лікування та ввели протиботулінічну сироватку. Наразі пацієнт продовжує лікування.
"Ботулізм — це гостра токсикоінфекція, яку спричиняє бактерія Clostridium botulinum та її токсин, що може міститися в неправильно приготованих і збережених консервах.
При цьому органолептичні властивості продуктів залишаються незмінними, тому наявність токсину важко визначити без спеціальних аналізів", — пояснюють прикарпатцям.
Як додають, найчастіше захворювання виникають через вживання грибів домашнього консервування, копченої або в’яленої риби, м’ясних виробів та бобових консервів. Такі продукти можуть спричиняти групові спалахи хвороби.
Для профілактики ботулізму рекомендують:
-
Використовувати для консервування лише свіжі та якісні продукти без ознак псування.
-
Ретельно промивати сировину, особливо гриби, чистою проточною водою.
-
Одразу після вилову чистити рибу, видаляючи кишки.
-
Дотримуватись правил стерилізації банок і кришок, а також режимів теплової обробки продуктів.
-
Зберігати домашні консерви у холодильнику або прохолодному місці не більше одного року.
-
Не вживати консерви зі здутими банками (ознака бомбажу).
-
Віддавати перевагу консервам промислового виробництва.
-
Не купувати копчену, солону та в’ялену рибу на стихійних ринках.
-
Перевіряти умови зберігання та маркування сушеної та в’яленої риби промислового виробництва.
-
При консервуванні м’ясних та рибних продуктів дотримуватися стерилізації при температурі +115…+120°С не менше 40–60 хвилин з подальшою герметичною упаковкою.
При перших ознаках ботулізму необхідно терміново звернутися до лікаря, особливо якщо є порушення зору, сильна сухість у роті, тихий, гугнявий голос, підвищена втомлюваність або ж м’язова слабкість або запаморочення.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: