Вознесіння Господнє

 


Останнє явлення Воскреслого Христа Спасителя, яке завершилося вознесінням Його на небо, найдокладніше описується Євангелістом Лукою. Коротко розповідає про це також Євангеліст Марко.

Явлення це мало місце в Єрусалимі, куди, відповідно, апостоли знову прийшли з Галілеї, по завершенні сорока днів, протягом яких Господь неодноразово являвся їм, навчаючи їх про Царство Боже, як сповіщає про це святий Лука в 1-й главі книги Діянь Святих Апостолів (1: 2-5). Господь дав повеління апостолам залишатися в місті Єрусалимі, поки вони не зодягнуться силою з небес, обіцяючи їм послати на них обітницю Батька Свого, під чим потрібно розуміти дарування Святого Духа для допомоги справі їхньої всесвітньої проповіді. Дух Святий мав був дати їм необхідну силу для здійснення цієї великої справи — проповіді Євангелія усьому світу. Потім Господь вивів учнів Своїх геть із Єрусалиму до Вифанії, що лежала на східному схилі Єлеонської гори, І, піднявши руки Свої, благословив їх,” вимовляючи, вочевидь, відомі слова, як було заведено в Старому Заповіті, але які Євангелістом тут не наведені. Символічна дія підняття рук при благословенні відома була в Старому Заповіті, як зокрема, свідчить кн. Левіт 9:22.*

І коли благословляв їх, став віддалятися від них і підноситись на Небо.Який дивовижний спосіб дії,” — говорить про це Московський Митрополит Філарет:Господь благословляє і ще не закінчує благословення, а продовжує благословляти, і тим часом підноситься на Небо. Що це означає? Те, що Він не хоче припиняти Свого благословення, але продовжує без кінця благословляти Свою Церкву й усіх віруючих у Нього. Подумаймо, браття, що й нині над нами простягнені руки Його, і погляд Його, і благословення Його. Який сором і страх для тих, які в суєті мирській забувають про Нього. Яка радість для тих, хто любить Його.” Учні вклонилися Боголюдині, що возносилася до Отця Свого й повернулися до Єрусалиму з радістю великою. Радість ця походила від того, що вони тепер своїми очима побачили славу свого Господа й Учителя і очікували виконання обітниці Його про дарування Святого Духа. Вони немов переродилися тепер, у результаті, безумовно, 40-денного перебування з ними Воскреслого Господа, Який навчав їх таємницям Царства Божого. У цьому молитовному стані високого духовного піднесення вони перебували завжди у храмі, прославляючи й благословляючи Бога за все, що їм довелося пережити, бачити й чути і за майбутню дану ним високу місію проповіді євангельського вчення.

Святий Марко додає до цього, що Господь, піднісшись на Небо, возсів праворуч Бога. Це — образний вислів, який ґрунтується на деяких видіннях (Діян. 7:56**), і означає те, що Господь і по людській своїй природі прийняв Божественну владу над усім світом разом із Богом Отцем, тому що сидіння праворуч мовою Біблії означає поділ влади посадженого так із самим сидячим.

Завершує святий Марко своє Євангеліє свідченням про те, що відбулося вже після сходження Святого Духа: про те, що Апостоли “вийшовши” з Єрусалиму, звичайно, проповідували всюди,” по усьому світі, “при Господнім сприянні,” за допомогою Божою, “і підкріпленні слова наступними знаменнями,” — тобто доводячи істину свого слова чудесами, які супроводжували їхню проповідь, про що докладно розповідає нам книга Діянь Апостольських.

___________________________________
* І підняв Аарон руки свої, звернувшись до народу, і благословив його, і зійшов, звершив жертву за гріх, всепалення і жертву мирну.
**  і сказав: ось, я бачу небеса розкриті й Сина Людського, Який стоїть праворуч Бога.

 

Братство


Коментарі (0)

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

399
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1228
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2148 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1034
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2944
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2033

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

804

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

967

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1396

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1996
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26264 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

687
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

888
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2910
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1161
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

873
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1133
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1130
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

325
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4115
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

997
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1561