"Вони для мене – герої". Прикарпатський депутат запросив Віду і Вукоєвича відпочити з сім'ями в Карпатах (відео)

Не треба за кимось гнатись, потрібно будувати Європу в Україні. Не Європу їхніх політиків, а Європу стандартів, рівня життя: висока заробітна плата, достаток середнього класу, який треба збудувати, гідні пенсії для людей старшого покоління. Це не так складно зробити, було б бажання.

Про це у ефірі «Актуального інтерв’ю» на ОТБ «Галичина» сказав керівник фракції «УКРОП» у Івано-Франківській обласній раді, голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків Микола Палійчук.

У розмові також обговорили теми бюджету області, комунальних проблем міста, корупції у світовому футболі та вчинку хорватських футболістів на Чемпіонаті Світу.

«Великий респект Вукоєвичу і Віді. Вони грали футбол в Україні і відчували той дух, який є. Хорвати, як і ми, мають «старшого брата» - Сербію. Тому вони як ніхто, близько розуміють українців. Я запрошую Домагоя та Огнена з сім’ями до нас у Карпати, на відпочинок. Попри все, вони для мене – герої. У ФІФА теж є корупція, на високих рівнях. Бо як можна проводити Чемпіонат Світу в країні, яка вбила більше 10 тисяч українських громадян, а ще півтори мільйони змушені були покинути рідні домівки? А зараз є величезний ризик, що агресивно налаштовані росіяни будуть створювати провокації проти хорватських футболістів», - сказав Микола Палійчук.

У ефірі прозвучало і запитання щодо ремонту вулиці Вовчинецької в Івано-Франківську, який триває уже два роки.

«Я рекомендував міській владі визначатися із ефективними фірмами. Минулого року, в один і той же час, почали будувати дорогу з Надвірної у напрямку Яремче, Буковлю, Рахова і вулицю Вовчинецьку. ПБС дорогу уже накриває другим шаром, дійшла до Ворохти і Рахова, ремонтують мости, у містах роблять тротуари, водовідведення, каналізаційні мережі. А Вовчинецька стоїть, Міцкевича стоїть. Може, буде гарно. Але зараз я виходжу зі студії – стоїть купа каміння. Це так, як за союзу: десять начальників і один чоловік з лопатою. Якщо прийде нормальна фірма з добрим ім’ям, що працює зранку до вечора, ці об’єкти за місяць можна здати «під ключ». Але робити кілометр Вовчинецької 2 роки? Нехай би там позолотою тротуари вкривали, то все одно мало би бути швидше і дешевше», - зазначив укропівець.

Схожа ситуація і з мостом на Пасічну: два роки обіцянок і сумнівна фірма-підрядник.

«Мене турбує, що міська влада засекретила проектно-кошторисну документацію і нікому її не показує. Якщо ми робимо міст, то його треба зробити якісно і надовго. Тендер виграла фірма, пов’язана із регіоналами, понизивши ціну з 200 мільйонів до 120. За нашою інформацією, проектно-кошторисну документацію хочуть поміняти: зробити дві полоси, замість бетонно-металевих конструкцій використати тільки метал. Це власність міської влади і саме вона несе відповідальність за все, що відбувається на цих об’єктах та загалом у Івано-Франківську», - сказав Микола Палійчук.


Довідка Фіртки:

7 липня збірна Хорватії з футболу в серії пенальті обіграла Росію - і після матчу екс-гравець київського "Динамо" Домагой Віда, який забив гол в тому матчі, а також скаут київського клубу Огнен Вукоєвич відсвяткували перемогу, записавши відеозвернення зі словами "Слава Україні!"

Дисциплінарний комітет ФІФА виніс попередження Віді, оскільки організація розцінила його звернення як політичний жест. Хорватський футбольний союз також попередив Вукоєвича про неприпустимість політичних послань під час ЧС-2018.

Віда заявив, що сподівається, що його вигук "Слава Україні" будуть сприймати не як політичне послання, а як знак подяки українцям за підтримку протягом усього турніру.

Посольство України у Великій Британії відреагувало на те, що у кількох британських топ-медіа гасло "Слава Україні" назвали "націоналістичним", пояснивши, що вираз має патріотичне значення на кшталт "Нехай живе Франція", "Нехай живе Королева".


12.07.2018 3223
Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1329
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1672 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2462
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2305 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7549
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15264 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

325

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1046

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1113

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1903
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

288
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

664
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

904
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3131
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

925
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1957
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1011
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35161 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

275
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

488
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

635
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

952