Володимир Похмурський: На сьогодні Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перебуває у віртуальному стані

 

/data/blog/37091/0506dd0adc81500b898a97a7c9dc699c.jpg

фото: Волиньпост

 

З робочим візитом у Варшаві, 10-12 червня, перебувала українська делегація з Івано-Франківської області. Це був черговий крок співпраці в галузі становлення екстреної медичної допомоги на Прикарпатті.

 

Під час триденного візиту делегація відвідала департамент охорони здоров’я повітряної швидкої допомоги, Обласну станцію швидкої медичної допомоги та санітарного транспорту "Meditrans" у Варшаві, базу водної швидкої допомоги, яка розміщена на Зеґжинській затоці, а також Бєлянську лікарню. Мали змогу ознайомитись із організацією служби охорони здоров’я: як працює вертолітна база, як працює центральна оперативна диспетчерська, як інтегруються усі етапи порятунку та лікування на догоспітальному і госпітальному етапі, як відбувається взаємодія усіх ланок служб порятунку. Довідались як працює система підготовки кадрів, який економічний критерій формує систему, як відбувається розрахунок медичного бюджету.

 

«Програма візиту була дуже напружена та щільна, розписана заздалегідь, – говорить головний лікар Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Похмурський. - Крім керівного складу, в делегацію було включено трьох лікарів швидкої допомоги, які мали змогу, відповідно до програми, брати участь у чергуваннях їхніх (польських) служб швидкої допомоги. Кожен із лікарів мав денне чергування на вертолітній базі і вилітав на виклики. Другого дня вони чергували на «швидкій». Тут треба розуміти, що українська швидка допомога і польська – якісно різні речі. Тому, що протокол за яким працює екстрена медична допомога в Європі дещо відрізняється, на жаль, на сьогоднішній день від нашого. На третій день лікарі мали чергування на базі лікарні, де працювали у відділенні екстреної медичної допомоги. Фактично, за цей період вони мали змогу ознайомитися із системою порятунку та лікування людей в ситуаціях, які загрожують життю та здоров’ю».

 

Своїми враженнями поділився і директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Роман Мельник.

 

«В недалекому минулому з Польщею ми мали однакову медицину. Та зараз охорона здоров’я загалом, в тому числі і екстрена медична допомога, країни-сусіда пішла набагато вперед, - констатує Роман Михайлович. – Польща змогла створити повну систему по наданню швидкої медичної допомоги. Сюди входять і карети швидкої допомоги, як звичайні так і реанімаційні, і 23 гелікоптери, які знаходяться на 17 базах і розташовані по території Польщі так, що дають можливість у 20-хвилинний час долетіти до будь-якої точки, це і 12 катерів. Крім того, це і центральна диспетчерська, яка надає технічну допомогу всім названим медичним бригадам. Надзвичайно вразила молода команда – в середньому люди віком від 30 до 40 років, які працюють в медицині і на керівних посадах. Вони добре орієнтуються і економіці, і в менеджменті, і в новітній технології».

 

Як акцентує Володимир Васильович: «Оскільки наша держава задекларувала курс більш-менш подібний до польського, ми можемо на сьогоднішній день в тих чи інших варіантах прогнозувати що нас чекає завтра, післязавтра. Тішить те, що Івано-Франківська область, завдяки нашим попереднім і теперішнім зусиллям, обрана для польської сторони як місце концентрації наших міжнародних зусиль, щоб не розпорошувати їх на більший проект. Власне, ми плануємо в Івано-Франківській області максимально швидко, якісно зробити проект, який був би подібний до європейського».

 

З точки перспективи співпраці було підписано низку угод. Плануються подальші зустрічі згідно визначеного плану. Підтримка з польської сторони полягатиме у методичній та організаційній допомозі, підготовці кадрів – диспетчерів, інструкторів і фельдшерів, яка безкоштовно проходитиме на навчальних базах Польщі, а також стажуванні лікарів-спеціалістів з Прикарпаття на базі Бєлянської лікарні.

 

За словами головного лікаря екстреної медичної допомоги: «Восени планується наступний зустрічний візит польської делегації до Івано-Франківська. До цього часу ми маємо зробити низку організаційних кроків, оскільки на сьогодні Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перебуває у віртуальному стані. Сподіваюсь, що делегацію з Польщі, ми зможемо прийняти вже в реальному центрі. Передбачаємо провести науково-практичну конференцію у вузькому колі спеціалістів, де проаналізуємо виконану роботу».


21.06.2013 1635 1
Коментарі (1)

ворон 2013.06.21, 14:40
українська швидка допомога і польська – якісно різні речі. Тому, що Україна і Польща, зрештою як і українець і поляк Є ЯКІСНО РІЗНІ.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

905
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

726
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1834
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3165
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2514
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2500

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

172

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

692

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

653

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1542
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

305
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

639
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

580
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

286
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

350
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26991
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

804
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19644
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

386
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

368
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

694
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1214 1