Володимир Похмурський: На сьогодні Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перебуває у віртуальному стані

 

/data/blog/37091/0506dd0adc81500b898a97a7c9dc699c.jpg

фото: Волиньпост

 

З робочим візитом у Варшаві, 10-12 червня, перебувала українська делегація з Івано-Франківської області. Це був черговий крок співпраці в галузі становлення екстреної медичної допомоги на Прикарпатті.

 

Під час триденного візиту делегація відвідала департамент охорони здоров’я повітряної швидкої допомоги, Обласну станцію швидкої медичної допомоги та санітарного транспорту "Meditrans" у Варшаві, базу водної швидкої допомоги, яка розміщена на Зеґжинській затоці, а також Бєлянську лікарню. Мали змогу ознайомитись із організацією служби охорони здоров’я: як працює вертолітна база, як працює центральна оперативна диспетчерська, як інтегруються усі етапи порятунку та лікування на догоспітальному і госпітальному етапі, як відбувається взаємодія усіх ланок служб порятунку. Довідались як працює система підготовки кадрів, який економічний критерій формує систему, як відбувається розрахунок медичного бюджету.

 

«Програма візиту була дуже напружена та щільна, розписана заздалегідь, – говорить головний лікар Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Похмурський. - Крім керівного складу, в делегацію було включено трьох лікарів швидкої допомоги, які мали змогу, відповідно до програми, брати участь у чергуваннях їхніх (польських) служб швидкої допомоги. Кожен із лікарів мав денне чергування на вертолітній базі і вилітав на виклики. Другого дня вони чергували на «швидкій». Тут треба розуміти, що українська швидка допомога і польська – якісно різні речі. Тому, що протокол за яким працює екстрена медична допомога в Європі дещо відрізняється, на жаль, на сьогоднішній день від нашого. На третій день лікарі мали чергування на базі лікарні, де працювали у відділенні екстреної медичної допомоги. Фактично, за цей період вони мали змогу ознайомитися із системою порятунку та лікування людей в ситуаціях, які загрожують життю та здоров’ю».

 

Своїми враженнями поділився і директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Роман Мельник.

 

«В недалекому минулому з Польщею ми мали однакову медицину. Та зараз охорона здоров’я загалом, в тому числі і екстрена медична допомога, країни-сусіда пішла набагато вперед, - констатує Роман Михайлович. – Польща змогла створити повну систему по наданню швидкої медичної допомоги. Сюди входять і карети швидкої допомоги, як звичайні так і реанімаційні, і 23 гелікоптери, які знаходяться на 17 базах і розташовані по території Польщі так, що дають можливість у 20-хвилинний час долетіти до будь-якої точки, це і 12 катерів. Крім того, це і центральна диспетчерська, яка надає технічну допомогу всім названим медичним бригадам. Надзвичайно вразила молода команда – в середньому люди віком від 30 до 40 років, які працюють в медицині і на керівних посадах. Вони добре орієнтуються і економіці, і в менеджменті, і в новітній технології».

 

Як акцентує Володимир Васильович: «Оскільки наша держава задекларувала курс більш-менш подібний до польського, ми можемо на сьогоднішній день в тих чи інших варіантах прогнозувати що нас чекає завтра, післязавтра. Тішить те, що Івано-Франківська область, завдяки нашим попереднім і теперішнім зусиллям, обрана для польської сторони як місце концентрації наших міжнародних зусиль, щоб не розпорошувати їх на більший проект. Власне, ми плануємо в Івано-Франківській області максимально швидко, якісно зробити проект, який був би подібний до європейського».

 

З точки перспективи співпраці було підписано низку угод. Плануються подальші зустрічі згідно визначеного плану. Підтримка з польської сторони полягатиме у методичній та організаційній допомозі, підготовці кадрів – диспетчерів, інструкторів і фельдшерів, яка безкоштовно проходитиме на навчальних базах Польщі, а також стажуванні лікарів-спеціалістів з Прикарпаття на базі Бєлянської лікарні.

 

За словами головного лікаря екстреної медичної допомоги: «Восени планується наступний зустрічний візит польської делегації до Івано-Франківська. До цього часу ми маємо зробити низку організаційних кроків, оскільки на сьогодні Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перебуває у віртуальному стані. Сподіваюсь, що делегацію з Польщі, ми зможемо прийняти вже в реальному центрі. Передбачаємо провести науково-практичну конференцію у вузькому колі спеціалістів, де проаналізуємо виконану роботу».


21.06.2013 1753 1
Коментарі (1)

ворон 2013.06.21, 14:40
українська швидка допомога і польська – якісно різні речі. Тому, що Україна і Польща, зрештою як і українець і поляк Є ЯКІСНО РІЗНІ.
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

590
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2707
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1691 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3782
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5575
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1772

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

284

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

279

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

446

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

971
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

555
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

570
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

851
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2074
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

613
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

946
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5009
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1099
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

468 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

684
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

470
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

797