Володимир Похмурський: На сьогодні Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перебуває у віртуальному стані

 

/data/blog/37091/0506dd0adc81500b898a97a7c9dc699c.jpg

фото: Волиньпост

 

З робочим візитом у Варшаві, 10-12 червня, перебувала українська делегація з Івано-Франківської області. Це був черговий крок співпраці в галузі становлення екстреної медичної допомоги на Прикарпатті.

 

Під час триденного візиту делегація відвідала департамент охорони здоров’я повітряної швидкої допомоги, Обласну станцію швидкої медичної допомоги та санітарного транспорту "Meditrans" у Варшаві, базу водної швидкої допомоги, яка розміщена на Зеґжинській затоці, а також Бєлянську лікарню. Мали змогу ознайомитись із організацією служби охорони здоров’я: як працює вертолітна база, як працює центральна оперативна диспетчерська, як інтегруються усі етапи порятунку та лікування на догоспітальному і госпітальному етапі, як відбувається взаємодія усіх ланок служб порятунку. Довідались як працює система підготовки кадрів, який економічний критерій формує систему, як відбувається розрахунок медичного бюджету.

 

«Програма візиту була дуже напружена та щільна, розписана заздалегідь, – говорить головний лікар Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Володимир Похмурський. - Крім керівного складу, в делегацію було включено трьох лікарів швидкої допомоги, які мали змогу, відповідно до програми, брати участь у чергуваннях їхніх (польських) служб швидкої допомоги. Кожен із лікарів мав денне чергування на вертолітній базі і вилітав на виклики. Другого дня вони чергували на «швидкій». Тут треба розуміти, що українська швидка допомога і польська – якісно різні речі. Тому, що протокол за яким працює екстрена медична допомога в Європі дещо відрізняється, на жаль, на сьогоднішній день від нашого. На третій день лікарі мали чергування на базі лікарні, де працювали у відділенні екстреної медичної допомоги. Фактично, за цей період вони мали змогу ознайомитися із системою порятунку та лікування людей в ситуаціях, які загрожують життю та здоров’ю».

 

Своїми враженнями поділився і директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Роман Мельник.

 

«В недалекому минулому з Польщею ми мали однакову медицину. Та зараз охорона здоров’я загалом, в тому числі і екстрена медична допомога, країни-сусіда пішла набагато вперед, - констатує Роман Михайлович. – Польща змогла створити повну систему по наданню швидкої медичної допомоги. Сюди входять і карети швидкої допомоги, як звичайні так і реанімаційні, і 23 гелікоптери, які знаходяться на 17 базах і розташовані по території Польщі так, що дають можливість у 20-хвилинний час долетіти до будь-якої точки, це і 12 катерів. Крім того, це і центральна диспетчерська, яка надає технічну допомогу всім названим медичним бригадам. Надзвичайно вразила молода команда – в середньому люди віком від 30 до 40 років, які працюють в медицині і на керівних посадах. Вони добре орієнтуються і економіці, і в менеджменті, і в новітній технології».

 

Як акцентує Володимир Васильович: «Оскільки наша держава задекларувала курс більш-менш подібний до польського, ми можемо на сьогоднішній день в тих чи інших варіантах прогнозувати що нас чекає завтра, післязавтра. Тішить те, що Івано-Франківська область, завдяки нашим попереднім і теперішнім зусиллям, обрана для польської сторони як місце концентрації наших міжнародних зусиль, щоб не розпорошувати їх на більший проект. Власне, ми плануємо в Івано-Франківській області максимально швидко, якісно зробити проект, який був би подібний до європейського».

 

З точки перспективи співпраці було підписано низку угод. Плануються подальші зустрічі згідно визначеного плану. Підтримка з польської сторони полягатиме у методичній та організаційній допомозі, підготовці кадрів – диспетчерів, інструкторів і фельдшерів, яка безкоштовно проходитиме на навчальних базах Польщі, а також стажуванні лікарів-спеціалістів з Прикарпаття на базі Бєлянської лікарні.

 

За словами головного лікаря екстреної медичної допомоги: «Восени планується наступний зустрічний візит польської делегації до Івано-Франківська. До цього часу ми маємо зробити низку організаційних кроків, оскільки на сьогодні Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф перебуває у віртуальному стані. Сподіваюсь, що делегацію з Польщі, ми зможемо прийняти вже в реальному центрі. Передбачаємо провести науково-практичну конференцію у вузькому колі спеціалістів, де проаналізуємо виконану роботу».


21.06.2013 1721 1
Коментарі (1)

ворон 2013.06.21, 14:40
українська швидка допомога і польська – якісно різні речі. Тому, що Україна і Польща, зрештою як і українець і поляк Є ЯКІСНО РІЗНІ.
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

554
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1958
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33336
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2225
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2961
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5026 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

343

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1107

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

711

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

925
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

208
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

509
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

589 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1072
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

907
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

999
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

773
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30147 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

810
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3780
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

435
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

469