Володимир Куцев. Коментар "Фіртці" щодо припинення кредитування України МВФ, комітету кредиторів та Української економіки

 

 

- Пане Володимире, як відомо сьогодні МВФ відмовив Україні у запозиченнях допоки не буде знайдено спільної мови із кредиторами та не буде затверджено план реструктуризації боргів України. Як ви оцінюєте ці події?


Все іде згідно тієї логіки, що була нами змодельована в інтерв’ю наприкінці квітня 2015 року. МВФ сказав, що поки ви не домовитесь із кредиторами – ні цента ви не отримуєте.
А кредитори із якими треба домовитись, це в основній масі своїй пенсійні фонди із США, наприклад той же Franklin Templeton, або PIMCO. Тобто все йде по самому «найцікавішому» вектору розвитку подій.

 


- Як домовлятись? Що там із кредиторами, в якому вони стані?


Достеменно відомо, що Україна вже в бан листі (так званий ban list в інвестиційних та комерційних банках, брокерських компаніях, інвестиційних фондах – перелік тих фізичних та юридичних осіб, чи державних або муніципальних утворень із якими ні за яких обставин не можливо мати справи, наприклад драг дилери, торгівці зброєю, та міжнародні злочинці – Фіртка), в бан листі також почали фігурувати прізвища окремих теперішніх високопосадовців – це також абсолютно точна інформація.
А стосовно вашого питання, як домовлятись, треба робити прогнозовані та реальні дії, а не скидати все на війну чи ще на щось. Як інвестбанкір, котрий займався реструктуризацією облігацій металотрейдера Інпром, можу сказати, що це дуже клопітка задача, ми потратили майже рік на цю транзакцію. В світових інвестбанках є навіть окремі підрозділи, котрі займаються реструктуризаціями боргів, облігацій та бізнесів, це так звані – Special Situations Groups.

 


- Що після бан листів?


Після бан листів, як правило йде або конструктивний діалог та фіксується brief term sheet, або бан лист перетворюється в судовий процес і десь не в Печерському районному суді м. Києва, а наприклад в Нью-Йорку, і в Лондоні одночасно…

 


- Прогнози стосовно валютних коливань?


При інших рівних умовах, такі от дії та ситуація негативного теперішнього часу – це абсолютна передумова для девальваційних та інфляційних очікувань. Буде сама гірша форма інфляції – це монетарна інфляційна хвиля, як що ми ще сюди накладемо негативні очікування, а саме глобальне погіршення кон’юнктури світових ринків – це колапс. До речі той же МВФ вже вийшов із прогнозом подальшого падіння економіки України, але, колеги, як на мій погляд, фіксують помірковану картину дня і вона на рівні мінус 9% зростання ВВП, а інфляційні очікування МВФ сягають 46%.

 


- Ваші прогнози стосовно того, що починається епопея судових позовів справдилась, відомо вже про заяву Коломойського? Що далі?


Що далі? А далі буде… Читайте уважно інтерв’ю там все сказано стосовно і поведінки кредиторів і стосовно усіх подальших кроків тих чи інших світових грандів та гравців. Як співалось в одній пісні співачки зі Львова: «…И от осени не спрятаться не скрыться, листья желтые скажите, что вам снится». Вже не більшовизм із троцькізмом, а суцільна сурковщина царює в Україні...

 


- Дякую вам за ваші коментарі.


Дякую і вам за ваш час. До речі тут знову перечитував видатну книгу Нобелівського лауреата пана Самуельсона «Економікс» і вирішив сконцентруватись на так званій «Австрійській Економічній Школі» та на на похідних від неї, і ось натрапив на висловлювання, що було зроблене на засіданні «Товариство Монт-Перелін». Тому хочу наприкінці процитувати вислів:


«Звичайно, свобода особистості не може бути безмежною. Свобода і порядок - дві сторони однієї медалі.
Адже анархія веде не до миру, а до громадянської війни. Тому ми повинні реформувати свої органи влади так, щоб вони діяли відповідно до норм закону.
Необхідно також гарантоване соціальне забезпечення, як твердить фон Хайєк, щоб врятувати дійсно бідних від голоду. Боротьба за свободу особистості не означає ні згоди з анархічними ідеалами, ні статистично-бюрократичного погляду на суспільство.

Ми повинні шукати такі шляхи, які, з одного боку, підвищать наші шанси на прийняття власних рішень, з іншого боку, не будуть обмежувати свободу наших сусідів».

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Forbes: Пітер Ванхеке: Що заважає іноземним фахівцям проводити реформи в Україні
Ексклюзив Фіртки. Інвестбанкір Володимир Куцев: Для України головна загроза – це некомпетентна бюрократія, котра займається троцькізмом і більшовизмом


02.06.2015 1055 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

4013 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1400
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1488
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2615
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2334
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2264

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

235

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1470

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2221

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2961
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

520
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

671
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

661
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

508
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15957
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2854
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1134
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26612 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

984
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

844 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

647