Кремлівський карлик, який з маніакальною затятістю прагне ввійти в історію «сабіратєлєм ісконно русскіх зємєль», знову просто вляпався в історію.
Таку думку висловив депутат Івано-Франківської міської ради Володимир Чорноус.
"Втім, питання зараз в іншому: чи можна кардинальним чином змінити вектор розвитку української держави, змінюючи лише президента і вертикаль виконавчої влади? Для виріщення оперативних тактичних завдань цього, звісно, вистачає. Однак рано чи пізно революційну доцільність, як рушійну силу перших кроків влади, має змінити усвідомлення стратегічної потреби докорінного перезавантаження всіх владних інститутів і законодавчої бази їх функціонування. Тільки системні зміни, на мою скромну думку, унеможливлять в подальшому переродження реальної демократії в тиранію, олігархію чи охлократію", - важає депутат.
На його думку, перезавантаження влади має торкнутися всіх її щаблів: від парламенту – до сільських рад, від Конституційного Суду України – до місцевих судів, від міністерств – до різноманітних контролюючих і дозвільних органів. Після складання присяги новим президентом України він неодмінно повинен призначити позачергові вибори до ВРУ. Цього вимагають і Майдан, і державотворчий процес, і елементарна логіка. Адже у 2010 році ми цілком справедливо обурювались, коли обраний у січні президент вже у жовтні отримав значно більші повноваження, ніж ті, які йому делегували виборці. Підставою для такої узурпації влади стало не народне волевиявлення, а рішення КСУ про скасування конституційної реформи.
"Стосовно місцевих рад нагадаю, що на момент місцевих виборів у жовтні 2010 року діяла норма ст. 141 Конституції України, якою визначений 4-річний термін повноважень міських, сільських, селищних голів і депутатів місцевих рад. Інакше кажучи, територіальні громади обирали нас не на п’ять років, а лише на чотири. Зрештою, за ці роки, як показав Майдан, виросло нове покоління активних і небайдужих українців, які прагнуть і можуть проявити себе у місцевому самоврядуванні. Тому, вважаю, восени цього року водночас із перевиборами ВРУ повинні відбутися і місцеві вибори. Ясна річ, цей процес має супроводжуватися і оновленням складу ЦВК, і зміною виборчого законодавства (в ідеалі – прийняттям Виборчого кодексу). Звісно, це потребуватиме зайвих фінансових витрат. Але половинчата реформа влади замість повного її перезавантаження обійдеться Україні значно дорожче", - підсумував Володимир Чорноус.