Власний дім за кілька тижнів? Модульні будинки — вибір №1 серед українців

Маєте вільну ділянку землі під будівництво котеджу, дачі, магазину чи готелю? Не поспішайте вивчати ціни будівельних компаній, керамоблоків, бетону та фундаменту. Модульні будинки під ключ готові до експлуатації за лічені тижні; мають стильний дизайн та всі зручності; коштують 2-2,5 рази дешевше, ніж будівлі з цегли або газоблоків. А ще в найближчі 50-90 років заощадять власникам до 30-60% витрат на опалення та охолодження.

Що таке модульний будинок і як він будується

Конструктори розробляють проекти з архітектурною та інженерною частиною. На ескізах видно, де буде душ або ТВ-зона, тераса для відпочинку або домашній офіс. Український виробник модульних будинків та бань Unitbud розробив різноманітні проекти:

  • будинки для постійного проживання, дачі або відокремлені будиночки готелів площею 27-140 м²;
  • комерційні об’єкти;
  • лазні 20-23 м².

Актуальні стилі: барнхаус, хай-тек, скандинавський. Елементи будівлі (модулі) виробляють у заводських умовах, потім спецтранспортом доставляють на ділянку та монтують на місці. Попередньо на ділянці закладають фундамент. Модульні будинки в Україні виробляють із дерев'яним внутрішнім каркасом, вони не вимагають дорогих земляних робіт.

Готовий модуль має підлогу, стелю, дах, стіни, перегородки, тераси, вікна, двері, інженерні комунікації. Відразу після завершення монтажу будівля в комплектації «Комфорт» із внутрішнім оздобленням готова до постійного проживання з пропискою або комерційних цілей.

Готові модульні будинки на 100% відповідають запитам нового покоління покупців:

  • автономна сучасна будівля із зручностями;
  • довговічна функціональна конструкція;
  • сейсмостійкість, високий рівень шумоізоляції, клас енергозбереження А, біозахист, вогнестійка обробка конструктивних елементів;
  • до міліметра розрахована ергономіка плюс ефектний дизайн;
  • надшвидкий монтаж на ділянці з будь-яким ґрунтом;
  • низька ціна купівлі та подальшої експлуатації.

У 2024 році світовий ринок модульного будівництва досяг рекордної позначки $104,64 млрд. Експерти вважають трендову технологію будівництва найкращим способом подолання кризи доступного житла. Особливо це актуально для України.

Скільки часу потрібно, щоб отримати модульний будинок під ключ

На першому етапі об'єктивно оцініть характеристики ділянки (клімат, сторони світла, ґрунт, рельєф, площу, конфігурація, можливість підключення комунікацій). При виборі проекту зверніть увагу на планування, розташування терас та вікон, внутрішнє оздоблення. Виробництво стін, склопакетів, збирання конструкції, монтаж електрики займає від 5-6 тижнів до 3 місяців.

Строки виготовлення та ціна модульного будинку залежать від проекту, площі та комплектації:

  1. Базова. Дерев'яний каркас оброблений засобом для біо- та протипожежного захисту. Стіни з утеплювачем, електропроводкою, водопроводом та каналізацією. Всередині плита OSB, фасад фальш-брус з фальцевими картинами. Встановлено склопакети з ламінацією та двері.
  2. Комфорт. Будівля з повним внутрішнім оздобленням (розетки, вимикачі, примусова вентиляція, бойлер, система «тепла підлога», ламінат, кахель, натяжна стеля, стіни фальш-брус, міжкімнатні двері). Світильники всередині та на фасаді.
  3. Преміум. Матеріали преміум-якості, двостороння ламінація енергозберігаючих склопакетів.

Транспортування готової конструкції Україною та країнами Європи займає від 2-3 днів до кількох тижнів. Для професійного монтажу на ділянці потрібно 1-2 дні.

Традиційне будівництво чи модульні будинки?

Для традиційного способу знадобиться дозвіл на початок будівельних робіт. Будівельна бригада та спецтехніка кілька місяців працюють на майданчику. Потрібен постійний контроль за роботою будівельників, дотримання техніки безпеки, регулярна доставка будматеріалів та вивезення сміття.

Контроль якості швидкомонтованої будівлі відбувається на підприємстві-виробнику. Від моменту доставки готового модулю на ділянку до перевірки роботи світильників та водопроводу максимум 2 дні. Власник швидко отримує комфортне житло із сучасним плануванням та інженерним наповненням.

Модульні будинки мають безліч переваг. Вони швидко зводяться, мають високу енергоефективність та легко адаптуються до потреб замовника. Також такі споруди демонструють високу якість збірки і можуть бути збудовані незалежно від пори року.

Скільки коштує модульний будинок в Україні

Заявлена виробником ціна включає вартість проекту, виробництво, монтаж, 10 років гарантії. Навесні 2025 року готовий для заселення модульний будинок площею 27 м² із санвузлом, кухонною та житловою зонами коштує близько $24000. Ціна барнхаусу 45 м² з окремою спальнею в комплектації "Комфорт" $40000. А тепер порівняйте із цінами житла у вашому регіоні.

Реклама


28.04.2025 508
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

636
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1898
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3383
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1232
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1246
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1315 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1268

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

386

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1038

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1205
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

415
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2573
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1302
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1410
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

610
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15266
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7555
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

412
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1061 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

547
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

449
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

531