Власний дім за кілька тижнів? Модульні будинки — вибір №1 серед українців

Маєте вільну ділянку землі під будівництво котеджу, дачі, магазину чи готелю? Не поспішайте вивчати ціни будівельних компаній, керамоблоків, бетону та фундаменту. Модульні будинки під ключ готові до експлуатації за лічені тижні; мають стильний дизайн та всі зручності; коштують 2-2,5 рази дешевше, ніж будівлі з цегли або газоблоків. А ще в найближчі 50-90 років заощадять власникам до 30-60% витрат на опалення та охолодження.

Що таке модульний будинок і як він будується

Конструктори розробляють проекти з архітектурною та інженерною частиною. На ескізах видно, де буде душ або ТВ-зона, тераса для відпочинку або домашній офіс. Український виробник модульних будинків та бань Unitbud розробив різноманітні проекти:

  • будинки для постійного проживання, дачі або відокремлені будиночки готелів площею 27-140 м²;
  • комерційні об’єкти;
  • лазні 20-23 м².

Актуальні стилі: барнхаус, хай-тек, скандинавський. Елементи будівлі (модулі) виробляють у заводських умовах, потім спецтранспортом доставляють на ділянку та монтують на місці. Попередньо на ділянці закладають фундамент. Модульні будинки в Україні виробляють із дерев'яним внутрішнім каркасом, вони не вимагають дорогих земляних робіт.

Готовий модуль має підлогу, стелю, дах, стіни, перегородки, тераси, вікна, двері, інженерні комунікації. Відразу після завершення монтажу будівля в комплектації «Комфорт» із внутрішнім оздобленням готова до постійного проживання з пропискою або комерційних цілей.

Готові модульні будинки на 100% відповідають запитам нового покоління покупців:

  • автономна сучасна будівля із зручностями;
  • довговічна функціональна конструкція;
  • сейсмостійкість, високий рівень шумоізоляції, клас енергозбереження А, біозахист, вогнестійка обробка конструктивних елементів;
  • до міліметра розрахована ергономіка плюс ефектний дизайн;
  • надшвидкий монтаж на ділянці з будь-яким ґрунтом;
  • низька ціна купівлі та подальшої експлуатації.

У 2024 році світовий ринок модульного будівництва досяг рекордної позначки $104,64 млрд. Експерти вважають трендову технологію будівництва найкращим способом подолання кризи доступного житла. Особливо це актуально для України.

Скільки часу потрібно, щоб отримати модульний будинок під ключ

На першому етапі об'єктивно оцініть характеристики ділянки (клімат, сторони світла, ґрунт, рельєф, площу, конфігурація, можливість підключення комунікацій). При виборі проекту зверніть увагу на планування, розташування терас та вікон, внутрішнє оздоблення. Виробництво стін, склопакетів, збирання конструкції, монтаж електрики займає від 5-6 тижнів до 3 місяців.

Строки виготовлення та ціна модульного будинку залежать від проекту, площі та комплектації:

  1. Базова. Дерев'яний каркас оброблений засобом для біо- та протипожежного захисту. Стіни з утеплювачем, електропроводкою, водопроводом та каналізацією. Всередині плита OSB, фасад фальш-брус з фальцевими картинами. Встановлено склопакети з ламінацією та двері.
  2. Комфорт. Будівля з повним внутрішнім оздобленням (розетки, вимикачі, примусова вентиляція, бойлер, система «тепла підлога», ламінат, кахель, натяжна стеля, стіни фальш-брус, міжкімнатні двері). Світильники всередині та на фасаді.
  3. Преміум. Матеріали преміум-якості, двостороння ламінація енергозберігаючих склопакетів.

Транспортування готової конструкції Україною та країнами Європи займає від 2-3 днів до кількох тижнів. Для професійного монтажу на ділянці потрібно 1-2 дні.

Традиційне будівництво чи модульні будинки?

Для традиційного способу знадобиться дозвіл на початок будівельних робіт. Будівельна бригада та спецтехніка кілька місяців працюють на майданчику. Потрібен постійний контроль за роботою будівельників, дотримання техніки безпеки, регулярна доставка будматеріалів та вивезення сміття.

Контроль якості швидкомонтованої будівлі відбувається на підприємстві-виробнику. Від моменту доставки готового модулю на ділянку до перевірки роботи світильників та водопроводу максимум 2 дні. Власник швидко отримує комфортне житло із сучасним плануванням та інженерним наповненням.

Модульні будинки мають безліч переваг. Вони швидко зводяться, мають високу енергоефективність та легко адаптуються до потреб замовника. Також такі споруди демонструють високу якість збірки і можуть бути збудовані незалежно від пори року.

Скільки коштує модульний будинок в Україні

Заявлена виробником ціна включає вартість проекту, виробництво, монтаж, 10 років гарантії. Навесні 2025 року готовий для заселення модульний будинок площею 27 м² із санвузлом, кухонною та житловою зонами коштує близько $24000. Ціна барнхаусу 45 м² з окремою спальнею в комплектації "Комфорт" $40000. А тепер порівняйте із цінами житла у вашому регіоні.

Реклама


28.04.2025 349
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

759
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1657
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1977 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7338
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15122 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1980

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють зміщуючи акценти з важливого на другорядне. Традиційно в православній і католицькій церквах дітей приводять

148

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

919

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

993

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1777
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

171
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

555
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

799
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3052
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

805
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1865
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

900
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35042 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

384
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

536
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

863
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

768