
У ніч із 22 на 23 квітня Полтава зазнала атаки дронів-камікадзе. Унаслідок обстрілу поранення отримали шестеро осіб, а цивільна інфраструктура зазнала пошкоджень. Після інциденту в соцмережах почали з’являтися повідомлення від місцевих мешканців про те, що їх не впустили до укриттів. Ці звернення стали підставою для перевірок об'єктів захисту населення. Про це повідомляє «Полтавська думка», що публікує новини Полтави.
«Полтавська думка» пише, що вже 25 квітня, через два дні після атаки, міська рада ініціювала інспекцію сховищ, аби оцінити доступність і стан їх облаштування. Першим перевірили Палац дитячої та юнацької творчості. На вході встановлено табличку з інформацією про укриття та контактний номер чергового, який відповідає за ключі. Втім, на дзвінок ніхто не відповів, тож комісія попрямувала всередину.
У фоє їх зустрів Руслан Михасюк, тимчасово виконуючий обов’язки заступника директора з адміністративно-господарської частини. За його словами, сховище працює в цілодобовому режимі. У день атаки в підвальне приміщення прийшло багато людей – місця було заповнено майже повністю. Всередині облаштовано зони для зберігання питної води, ковдр, технічної води, а також інструментів на випадок завалів. Є акумуляторні ліхтарі та генератор для забезпечення освітлення у разі відключення електрики.
У результаті перевірки порушень у цьому укритті не виявили. Євгеній Малюк, головний спеціаліст обласного управління ДСНС, повідомив, що сховище відповідає нормам і забезпечене всім необхідним. Він також порадив мешканцям міста заздалегідь дізнатися розташування найближчих укриттів, щоби не витрачати дорогоцінний час під час тривоги.
Наступною перевірили школу №28 в мікрорайоні Алмазний. Ворота на територію були відчинені, і представники інспекції безперешкодно пройшли всередину. Уночі ворота теж не зачиняють, зазначила директорка навчального закладу. До укриття інспекторів супроводила прибиральниця.
Сховище виявилось досить просторим – за словами рятувальника, воно може вмістити до 400 осіб. Проте під час атаки безпілотників сюди спустилися лише семеро людей, а під час ракетного удару по Браїлках – до п’ятдесяти. На стінах є позначки, де має зберігатися питна вода, однак саму воду на момент перевірки не знайшли. Директорка пояснила, що її приносять після завершення навчального дня.
Також рятувальники порадили адміністрації школи розмістити інформацію про укриття на інформаційному щиті біля входу, а аптечку – безпосередньо у сховищі.
Євгеній Малюк розповів, що порушення правил облаштування укриттів караються відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення. За перше порушення балансоутримувач має сплатити штраф у розмірі від 2,5 тисяч гривень. Через два місяці після зафіксованого порушення проводиться повторна перевірка. Якщо недоліки не усунені – штраф зростає і може сягнути 8 тисяч гривень. За словами Малюка, наразі в Полтавському районі зафіксовано близько восьми таких правопорушень, зокрема і в самій Полтаві.
Реклама