Візит президента

 

 

Існує усталена світова закономірність: коли в опозиції немає сильних тем для критики влади, вона звинувачує владу в «міжнародному туризмі». Мабуть, немає жодного політичного лідера в світі, якого опоненти не звинувачували б у дуже частих закордонних поїздках, витратах бюджетних грошей на далекі вояжі і подорожі.

 

Однак, справа в тому, що будь-який політичний лідер - це не тільки «фізособа», що переміщається по світу бортом номер 1, але це також і символ своєї країни, і її концентровані інтереси, і її роль у складній міжнародній «шаховій грі».

 

Опоненти Президента Януковича дружно стверджують, що візити за рік у столиці 25 інших держав - це явний перебір, перевитрата і державне тринькання. Мовляв, Президент за бюджетні гроші непогано освоїв найкрутіші міжнародні туристичні маршрути. Але президент - це не лише персона. Президентство - це величезний соціальний політичний інститут, де перетинаються основні економічні, політичні та геополітичні інтереси України. І взагалі, по світу в особі Президента подорожують саме ці інтереси.

 

Колись про Україну говорили: це країна, де люблять інвестиції, але не люблять інвесторів. Нашим чиновникам знадобилися десятиліття, щоб зрозуміти, що інвестиції самі по собі по світу не кочують. Вони виникають разом із солідними джентльменами, в їхніх головах, портфелях, кодованих рахунках і бізнес-планах. Тому, хочеш інвестиції - зачаруй, зацікав, умов їхнього носія.

 

Те ж саме в геополітиці і в геоекономіці. Немає жодного великого міжнародного проекту, який би відбувся без особистих зустрічей глав держав. Там, де йдеться про стратегічне співробітництво, про далекобійне партнерство, про мільярдні вкладення - працює не стільки електронна пошта, факс або дипломатичний зв'язок, скільки рукостискання, довірчі бесіди віч-на-віч, багатозначні усмішки, а ще краще - особиста дружба лідерів.

 

Дико було читати в нашій пресі про те, що Президент країни викинув гроші на вітер, коли злітав, наприклад, в Афон на молитви і зустрічі з православними ієрархами.

 

По-перше, коли президенти літають на молитву, це завжди краще, ніж, коли вони літають на фуршет.

 

А, по-друге, і це головне, «афонські святі старці» - одні з тих, хто безпосередньо впливає на хід духовної, моральної та й політичної історії світу. До Афонського Братства, зокрема в Німеччині, входять найвпливовіші експерти, журналісти, священики, у яких візит нашого Президента в Афон викликав приплив симпатій - і не лише до нього персонально, але й до нашої країни в цілому. Це що, погано? І яка, зрештою, від цього економія для країни, оскільки величезні кошти можна заощадити на зарубіжному державному піарі.

 


Візит президента - це завжди якась індукція, «розігрів» відносин між країнами, коли активізуються всі види можливих міжнародних зв'язків: економічних, культурних, політичних.

 

До і після будь-якого міжнародного візиту відбувається інформаційний сплеск в обох країнах-учасницях зустрічі. Це і зустрічі бізнесменів, які хочуть осідлати «хвилю візиту». Це культурний обмін, спортивний. Це спеціальні телевізійні програми, публікації та аналітика в Інтернеті.

 

Тому, якби у мене запитали - чи варто на цьому заощаджувати? Я б відповів: той, хто економить на особистих контактах, на можливій дружбі, на партнерстві, той, швидше за все, закінчить жебраком.

 


Дмитро Видрін

ForUm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


12.02.2011 Дмитро Видрін 1671 0
Коментарі (0)

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

581
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

493
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1055
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1131
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

9327 17
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2687

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

595

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

939

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1042

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

708
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

603
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

412
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

595
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20128
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38203
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

579
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

706
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

405
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

233
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

533
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

443
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1144