Візит президента

 

 

Існує усталена світова закономірність: коли в опозиції немає сильних тем для критики влади, вона звинувачує владу в «міжнародному туризмі». Мабуть, немає жодного політичного лідера в світі, якого опоненти не звинувачували б у дуже частих закордонних поїздках, витратах бюджетних грошей на далекі вояжі і подорожі.

 

Однак, справа в тому, що будь-який політичний лідер - це не тільки «фізособа», що переміщається по світу бортом номер 1, але це також і символ своєї країни, і її концентровані інтереси, і її роль у складній міжнародній «шаховій грі».

 

Опоненти Президента Януковича дружно стверджують, що візити за рік у столиці 25 інших держав - це явний перебір, перевитрата і державне тринькання. Мовляв, Президент за бюджетні гроші непогано освоїв найкрутіші міжнародні туристичні маршрути. Але президент - це не лише персона. Президентство - це величезний соціальний політичний інститут, де перетинаються основні економічні, політичні та геополітичні інтереси України. І взагалі, по світу в особі Президента подорожують саме ці інтереси.

 

Колись про Україну говорили: це країна, де люблять інвестиції, але не люблять інвесторів. Нашим чиновникам знадобилися десятиліття, щоб зрозуміти, що інвестиції самі по собі по світу не кочують. Вони виникають разом із солідними джентльменами, в їхніх головах, портфелях, кодованих рахунках і бізнес-планах. Тому, хочеш інвестиції - зачаруй, зацікав, умов їхнього носія.

 

Те ж саме в геополітиці і в геоекономіці. Немає жодного великого міжнародного проекту, який би відбувся без особистих зустрічей глав держав. Там, де йдеться про стратегічне співробітництво, про далекобійне партнерство, про мільярдні вкладення - працює не стільки електронна пошта, факс або дипломатичний зв'язок, скільки рукостискання, довірчі бесіди віч-на-віч, багатозначні усмішки, а ще краще - особиста дружба лідерів.

 

Дико було читати в нашій пресі про те, що Президент країни викинув гроші на вітер, коли злітав, наприклад, в Афон на молитви і зустрічі з православними ієрархами.

 

По-перше, коли президенти літають на молитву, це завжди краще, ніж, коли вони літають на фуршет.

 

А, по-друге, і це головне, «афонські святі старці» - одні з тих, хто безпосередньо впливає на хід духовної, моральної та й політичної історії світу. До Афонського Братства, зокрема в Німеччині, входять найвпливовіші експерти, журналісти, священики, у яких візит нашого Президента в Афон викликав приплив симпатій - і не лише до нього персонально, але й до нашої країни в цілому. Це що, погано? І яка, зрештою, від цього економія для країни, оскільки величезні кошти можна заощадити на зарубіжному державному піарі.

 


Візит президента - це завжди якась індукція, «розігрів» відносин між країнами, коли активізуються всі види можливих міжнародних зв'язків: економічних, культурних, політичних.

 

До і після будь-якого міжнародного візиту відбувається інформаційний сплеск в обох країнах-учасницях зустрічі. Це і зустрічі бізнесменів, які хочуть осідлати «хвилю візиту». Це культурний обмін, спортивний. Це спеціальні телевізійні програми, публікації та аналітика в Інтернеті.

 

Тому, якби у мене запитали - чи варто на цьому заощаджувати? Я б відповів: той, хто економить на особистих контактах, на можливій дружбі, на партнерстві, той, швидше за все, закінчить жебраком.

 


Дмитро Видрін

ForUm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


12.02.2011 Дмитро Видрін 2049 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

933
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2739
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

947
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1014
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1012 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3036 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

858

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

751

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

368

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1071
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

100
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2303
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1129
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

429
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15045
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7358
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

796
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

356
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

269
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

359
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

634
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1091