«Вітаємо! Ви — власник автомобіля…». На Прикарпатті орудують мобільні шахраї

 

 

З двадцятих чисел травня абоненти мобільної мережі отримують вітальні повідомлення про виграш машини. Як приманку шахраї використовують авто Opel Corsa. Довірливі розплачуються за радісну звістку кругленькими сумами.

 

На мобільний телефон МТС приходить смс-повідомлення з номерів «Джинс» чи «Білайн». Текст латинкою: «Згідно з акцією «Подарунки за поповнення рахунку», ви стали власником авто Opel Corsa від «УкрАвто». Інформація за тел.: 0919145461. Київ, вул. Артема, 55». Цифри контактного телефону та номер будинку, де нібито розміщений автосалон корпорації «УкрАвто», можуть бути інші. Та суті справи це не міняє. Якщо автомобіль - жадана мрія, хочеться вірити, що написане - правда. Бодай на мить відчути себе автовласником. Ейфорії ковтнули? Вмикаємо голову, пише "ГК".

 

Перед тим, як хапати трубку і набирати 091..., варто перевірити смс-дані. Це нескладно. Пробиваємо київський автосалон на Артема. Дивимося Google-map, електронну карту столиці, список автосалонів. Передзвонюємо в офіс «УкрАвто». Телефонуємо на прямий номер оператору мобільного зв'язку. Заходимо на сайт МТС в розділ «Акції».

 

Через п'ять хвилин від радості не лишилося й сліду. Вулиця Артема, 55 у Києві - триповерхова аварійна «сталінка». Ремонтують її останніх десять років, відколи, власне, і почалися мобільні шахрайства з автомобілями. В «УкрАвто» про таку акцію з МТС нічого не знають. На сайті МТС також нічого. Оператор повідомив, що такої програми не проводилося. А якщо й була би, то про її результати в жодному разі не повідомляють смс-ками. Можуть зателефонувати і запросити зайти у місцеве представництво, де особисто з'ясують обставини. Під час дзвінка не випитують особисту інформацію, не пропонують заплатити чи переказати гроші, придбати поповнення рахунку тощо.

 

 Залишаємо в МТС заяву-скаргу. Впродовж місяця чекаємо офіційної відповіді про розслідування нашого випадку. Дізнаємося, що він не поодинокий. Щоби поставити крапку, набираємо номер, за яким мають надати інформацію про машину. Жіночий голос представляється менеджером МТС, ще раз вітає з автомобілем, просить назватися, продиктувати адресу. Пропонує заплатити на рахунок автосалону 7 тис. грн. податку, мовляв, після цього авто повезуть з Києва до Франківська. Продиктований рахунок виявляється дуже схожим на номер мобільного гаманця. На прохання дати контакти автосалону голос у слухавці замовкає. Просить хвилину зачекати і зникає. Остаточно. Більше на дзвінки ніхто не відповідає. А з рахунку нашого мобільного зникають 30 грн. Легко відбулися!

 

Є кілька типових шахрайських схем, у яких як принаду використовують автомобілі. У наведеному випадку оббирають кожного, хто береться з'ясовувати будь-що про авто, та довірливих, які готові платити на вимогу. На форумах можна знайти десятки розпачливих і гнівних дописів обманутих з інших міст України. Таким чином «куплялися» на Kia Rio, Toyota Corolla, Lada Kalina, Chevrolet Aveo, Ford Fiesta упродовж 2006-2010 років.

 

Інші варіанти. «Вам повідомляють, що ви один з кількох переможців. Треба купити картку поповнення на 500-800 грн. і продиктувати частину номера. В кінці кінців «розкручують» на весь код, і гроші зникають у невідомому напрямку, - розповідає юрист Олег Головацький. - Або: ви телефонуєте на вказаний номер і слухаєте записану на автовідповідачі технічну характеристику машини. Хвилин зо двадцять. А за якийсь час приходить тризначний рахунок за дзвінок на платний номер. Юридичне покарання за такий вид шахрайства не передбачено, тому варто бути дуже обережним із дзвінками на незнайомі номери».

 

Задля правдоподібності шахраї використовують мережі, які практикують акції для заохочення абонентів. Добирають при цьому справжні назви, дійсні факти. Так, акція «Подарунки за поповнення рахунку» проводилася в МТС з 1-го червня минулого року. А корпорація «УкрАвто» з березня цього року має акцію для покупців Opel Corsa - ті отримують безкоштовну периферію в салон.

 

Шахраї є добрими психологами: враховують паузи, зміни тону, частоту дихання співрозмовника тощо. Більше про те, як їх розпізнати і протидіяти, - на сайті МТС. «Ким би не представлялися невідомі - працівниками МТС чи радіостанцій, правоохоронцями, чиновниками, друзями друзів чи навіть вашими родичами, перш, ніж втілювати їх інструкції, переконайтеся у достовірності інформації. Не поспішайте переходити за посиланнями, набирати код, відправляти смс чи ммс, переводити гроші, повідомляти особисті дані, - застерігає оператор. - Якщо ж усе-таки потерпіли чи стали мішенню, звертайтеся на гарячу лінію МТС - на безплатний номер 1911». Шахраїв обіцяють знайти і зупинити. Та краще не ковтати гачок.


14.11.2013 453 1
Коментарі (1)

Мешканець 2013.11.14, 08:42
Без лоха и жизнь скучна. Добре шо не гоп-стоп в підворотні. А людина сама за свій гаманець має піклуватися.
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1422
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2689
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2206
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2278
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6836 60
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2558 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

446

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1278

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1376

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1547
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

396
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

261
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

666
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

155
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26626
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

630
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10560 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

164
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

186
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

498
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

641
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

706