VITA

 

 

Ті, хто вважає, що з політсилою «Свобода» покінчено після останніх трагічних подій у Києві, напевно, помиляються. Звісно, помірно поміркованих націоналістичних виборців тепер у них вкотре відніметься чи то на користь «Правого Сектору», чи «Радикальної партії Ляшка», а то й взагалі на владні і провладні проекти піде енергія електорату – «подалі від  підривників держави, зірвиголів».

Та як бути з не настільки ж поміркованими виборцями ?  Адже після вчора загальна пропорція зниження довіри до Тягнибока і «Свободи», на них не відбилася, навпаки. «Геть жидівську банду з банкової ! смерть ворогам і зрадникам !»

Тягнибок, вочевидь, розуміє це, більше за це він розуміє, що може опинитися на лаві підсудних швидше, ніж на лаві парламентській. Не раджу нікому демонізувати Тягнибока, однозначно, він несе лише часткову відповідальність за ті злощасні випадки, малоймовірно, що би була команда «вогонь», а от провокації від МВС з метою «розрулити протестні настрої» можуть мати під собою основу. Однак теж лише гіпотетичну поки.

Та Тягнибок, не виключено, не знехтує шантажем чинної влади, аби вона не застосовувала репресій. І владі дійсно не варто кидатися на «свободи», «праві сектори», коли всякі «гопозіціонери» безкарно розкушують.

Діючою владою більшість населення країни не задоволені, критичність апогею може сягнути тоді, коли продовжуватимуться повзти реформи, а ціни на все космічно зростати, люди на Донбасі гинути, генерали, міліція, прокуратура і суди не нести ні за що відповідальності. Додалася ще вся неоднозначність Конституційної реформи в частині «Донбас», яка, з одного боку, нам життєво необхідна, позаяк гарантує і надалі, не таку як би нам хотілося, та все одно серйозну підтримку Заходу зі продовженням санкцій проти росії, надаванням кредитів, не розгортанням повномасштабної війни, про те з другого боку закладає міну уповільненої дії під унітарність держави і економічну благополучність, якщо можна так назвати, інших регіонів . Суттєва надія, що міна спрацює не там, де заклали, а там, звідки мінувальники родом, москви, – є.

Та поки бабахне за бугром, важливо, що б наші «ура-патрійоти» не кинулися путями «Свободи» бомбити у дурний спосіб владу. А перед небезпекою втрати рейтингів і сходження з політичного олімпу, почуття не те що державної безпеки, власної, суттєво притуплюється.

А що говорити про великий бізнес, коли під «укрнафтами» може ще й не таке трапитися і не з такими жертвами. Шкода «Укропу». Частини суб’єктів  з «У».

Натомість, позитивна прикмета, в українського народу тупість притуплюється теж, хоч не так стрімко, як би вже хотілося. Ми живемо в час, коли блискавично вершаться судьби цілих політичних проектів і їх функціонерів – ніхто не застрахований вже сьогодні після обіду канути в Лету.  І це тільки початок кінців багатьох.

Виживуть – як не прозвучить зараз це наївно – тільки найчесніші. І, на якийсь час, вже цинічно звучить, найспритніші. На якийсь час, поки час не змінить і їх, коли час змінять інші.

Всі ті, які ще до політичного гаплика, зуміють відкрито виступити проти диктатури дурості і зажерливості своїх «папіків» і ті, які, де б вони не були, дійсно зарекомендують себе як рушії процесів в бік прогресу країни. А вони присутні не всюди, але присутні.

Вони будуть, виявлять себе і в «Свободі», і в «Солідарності», «Укропі», «Правому» і «лівому». Вони вже виявляють. Але це буде «золота меншість», яка знайде, посяде своє не менш золоте в Новому Золотому Віці. Ну, чи Позолоченому.

 


01.09.2015 Яв Назар 2216 0
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

888 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

803
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1619
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2247
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4226 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3233

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

226

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

454

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

395

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

864
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

636
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

681
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

965
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1090
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

678
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6263
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1755
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31770 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1558
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

762 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

727